İçeriğe git

Nikon D3100 videoda otomatik netleme yapamıyorum

Buse Yavuz

Recommended Posts

Merhaba, Nikon D3100 kullanıyorum. Lensim af-s 18-55. Videoda otomatik netleme yapamıyorum. Ancak deklanşöre yarım basarak manuel netleme yapabiliyorum. Bu sorun lensimden mi kaynaklanıyor ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

lensiniz fotoğraf çekerken Netlemeyi otomatik yapıyor mu?

Bir de ayarlardan Video modunun focus tipini AF-S yaparsanız video çektiğiniz sürece oto AF yapabiliyor diye bir bilgi var nette deneyin.

sonucuna bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım video çekerken netleme ayarı ya AF-A ya da AF-C modunda olması gerekiyor. Ayrıca çekim esnasında netleme noktasının denk geldiği noktanın makineye uzaklığına göre gerekirse netleme yapıyor.

özetle Salih hocanın da dediği gibi, fotoğraf çekerken netleme yapıyorsa video modunda da netleme yapmak zorunda. Büyük ihtimalle makinenin ayarlarıyla ilgili bir durum. Kitapçığa tekrar bi bakarsanız netleme konusuyla ilgili ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mehmet hocamında belirttiği gibi siz ne kadar mesafede çekim yapıyorsunuz sürekli yakınlaşıp uzaklaşan hareketli nesneleri mi sabit mesafede mi?

aşağıdaki video da sürekli AF yapıyor Hareketli bir çocuk var mesela

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D7000 de video da netleme konusunda başarısız.

Tabiki bu lens ilede alakalı bir konu ancak.

Doğru ayarları yaptığınızda güzel ışıklı bir ortamda otomatik AF takip sistemi falan gayet iyi çalışıyor ama ışık az ise AF sistemi çok başarısız oluyor takip edemiyor hiç birşeyi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.