İçeriğe git

Nikon 50mm F/1.2 ve Nikon 60mm F/1.2 Yeni Patent.

Recommended Posts

Nikon yeni lensler için çalışmalarına hızla devam ediyor. bundan aylar önce yine bir konu 58mm F/1.2(http://www.nikonturk.com/konu/1401-yeni-nikon-58mm-f12-patent-basvurusu/) gibi bir lens için başvuru yapmıştı şimdi ise yine iki tane meşur aralık olan 50mm için 1.2 bir lens pantentimi almış çalışmalarını yapıyor..,

Yakın zamanlarda haberlerini almayı ümit ediyoruz.

Nikon-50mm-f1.2-lens-patent.pngNikon-50mm-f1.2 Nikon-60mm-f1.2-lens-patent.pngNikon-60mm-f1.2

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bakalım ne kadar tuzlu olacak

çok para olur çokkk ne kadar çok isterdim 50mmlik lensim olsun:(

Benim hiç 50 mm lensim olmadı amca küçük emrah gibi :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

f1.2 vardı ama 55mm manuel. Otomatik odaklılarda f1.2'yi uzun süredir Canon tekelinde tutuyor. Canon 50mm f1.2L müthiş bir lens. f1.2'de bile kullanılabilecek bir lens ki f1.4 lensleri bile 1 durak kapatmak lazım adam gibi kontrast ve keskinlik için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hiç kullanmadım tabiki biraz kedi ve ciğer ilişkisini andıracak ama ne bileyim F1.4 bile kullanırken burun kıvırtıyorum (net alan yüzünden) F1.2 iyice fanteziye kaçıyor gibi.

Tabi F1.2 lens kullanan adam APSc de kullanmaz, FF kullanır bu seferde iyice fantezi oluyor.

Ha birde bu lensleri sıfır almak iyi para istiyor 2. ele yöneliyorsun oda milimi geçtim artık mikron AF hatası olsa mide bulandırıyor lens.

Bir çok dikkatsiz kullanıcı F1.4 de lensin keskin olmadığını sanıyor ama halbuki lensi AF yi tutturamıyor :blink:

Sanırım bu AF kalibrasyonu konusunda Sigma yine çığır açmış PC ye bağlanıp kendin bu ayarı yapabiliyormuşsunda falanmış da filanmış (forumların yalancısıyım).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.