İçeriğe git

50mm f1.8g satın alacağım

Recommended Posts

bu hafta içi 50 mm f1.8 g serisi objektifi satın alacağım fakat normal piyasada ki bilindik firmalardan biraz daha hesaplı bulabileceğim bir yer var mı tavsiye edebileceğiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fotografium 699 tl http://www.fotografium.com/nikon-50mm-f1-8g-lens

hayyam foto teknik 648 tl http://www.hayyamfototeknik.com/Nikon-AF-S-50-mm-f18-G-Lens,PR-2212.html

bedava shop 629 tl http://www.bedavashop.com/Nikon-AF-S-50mm-f18-G-Lens%2CPR-1092.html

http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/nikon-50-mm-f-1-8-g-lens-88142869?sciid=hpifu1

bunlar ve sahibinden.com üzerindeki bir üründe 550 tl fiyat fakat get satış olmadığı için pek güven sağlamadı. bunlar dışında tavsiye edilecek bir yer varmı yoksa bunlar arasından seçim yapmam mı mantıklı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bunu da ekliyorum listeye

bir sorum daha olacak profilinizde memleket içel yazıyor şu an orada mı yaşıyorsunuz bilmiyorum ama bende tarsusta yaşıyorum. mersin ve çevresinde fotoğraf ekipmanı satan mağazalar mevcut mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet ben Mut'tayım.Mersin de mediamarkt,vatan dışında lens satan büyük mağaza görmedim.Yerel olarak da http://www.ercayfoto.com.tr/index.php (Mersin nikon bayi) gördüm.Fiyatları ürküttüğü için sadece dükkanın önünden geçtim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

anladım teşekkür ederim. erçay fotoyu daha önce bir yerde daha duymustum. ama ellerinde 50 mm yok zaten su an :) adana da bir yer buldum yarın birde ora ile görüşeceğim bakalım duruma göre hangisi uyarsa alışverişi bitireceğim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ikinci el düşünürseniz uygun fiyatlı temiz ürünler var belli sitelerde...

ikinci elin iyi olup olmadığını nasıl anlayacağız? ikinci el alsam mı acaba kısmındayımda işin g lens için olmadı d lens alacağım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ikinci el düşünürseniz uygun fiyatlı temiz ürünler var belli sitelerde...

fethi bey teşekkür ederim ama şu an 2. el düşünmüyorum. elektronikte 2. elde pek şansım yok. o nedenle sıfır ve garantili almak daha avantajlı benim ,için.

ikinci elin iyi olup olmadığını nasıl anlayacağız? ikinci el alsam mı acaba kısmındayımda işin g lens için olmadı d lens alacağım

bende bunu düşündüm fakat d serisi lens ile manuel netleme yapmak zorunda kalacağımdan bunun shutter sayımı etkileyeceği için vazgeçtim. (aynı kareyi 5 - 6 kez çekmek) daha önce sigma 70-300mm af motorsuz lensim vardı netlik ayarı biraz sıkıntı oluyordu. o nedenle 300 tl fazla olsun otomatilk olsun diye düşünüyorum :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk makinemin yanında gelen 18-55 lensim ve çok uygun fiyata bulduğum Tamron 10-24 lens dışında bir tane bile sıfır lens almadım.

Şuan kullandığım lenslerinde hepsi ikinci el.

Önce sağlam adamı bulacaksın, lensi gÖreceksin, güvenli alış veriş yapıp deneyip OK vereceksiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende çok uygun fiyata bulduğum 70-300 harici sıfır lens almadım. çok lens aldım ve sattım. şuan hatta sadece 50mm 1.8g kaldı..:)

Gökhan bey'in dediği gibi ilk önce sağlam adam bulmak gerekiyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende çok uygun fiyata bulduğum 70-300 harici sıfır lens almadım. çok lens aldım ve sattım. şuan hatta sadece 50mm 1.8g kaldı.. :)

evet sorun da tam o noktada bir sefer 2. el lens aldım ve b u bir sigma 70-300mm apo dg macro serisi idi. adam af motoru var demişti ve o şekilde satın almıştım.ürün elime geldiğinde af motor olmadığını farkettim. ha zarar etmeden tekrar düzgün bir şekilde elden çıkarttım yerine af olanını aldım ama sonucta bana zaman kaybettirdi satıp yenisini almak bu nedenle yaşadığım çevre de de fazla ekipman satan olmadığı için sıfır almak durumundayım
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende çok uygun fiyata bulduğum 70-300 harici sıfır lens almadım. çok lens aldım ve sattım. şuan hatta sadece 50mm 1.8g kaldı.. :)

benim tek sıkıntım sağlam adam bulmak! yeni olduğum için biraz tereddüt içindeyim gerçi ben gittigidiyordan bile alışerişte şüpheli oluyorum. amazonda 450ye bulunabiliyor ama orasıda amazon işte!!! koskoca orman kayboluyor anlamıyor insan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amazondan alacağınız lense gümrükte takılması ve ekstra vergiler ile Türkiye den pahalıya gelmesi muhtemeldir.

Sağlam adam bende tanımıyorum. Sahibinden.com da zibilmilyon tane adam var, arıyorsun konuşuyorsun.

Garantisi bizzat benim abi diyen adamdan hayır gelmez :D

Başta kusur belirten adamdan zarar gelmez.

Yani konuşmada, buluşmada güven verdiğini hissetmek en önemli etken.

Yok ben sıfır risk sistemi ile almak istiyorum diyorsanız, vatanbilgisayardı, foto zeynepti, klas fotoydu vs sizler için var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu güne kadar aldığım sıfır ürün D7000 body oda amerikadan gelmişti gerisi heğ ikinci el az kullanılmış bir sıkıntı yaşamadım görüp bakmadan denemden hiç birini almayacaksın sğalmlığını test edeceksin tamamdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

nikon 50mm 1.8g yi ikinci el kaça bluruz temizini baya alış veriş ettiğinize göre az çok tahmin edersiniz ne kadar altında almim ne kadar üstünde almim sahibindene güvenmim anladığım kadarıyla nereden alınır ben baktım mı anlamam ki birde tozu toprağı bilirim leke varsa onu bilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkes merhaba ben alper foruma dün gece katıldım hatta hala resim yükleme aşamasındayım:) bende d5100 sahibiyim pek yeni aldım sayılmaz üzerindeki 18-55 işimi baya gördü. 17 aylık bir oğlum var artık kendimi onun resimlerini çekmeye adadım ve anladımki bana yeni lens gerekiyor dün geç saatlere kadar forumu gezdim anladığım kadarıyla bana ilk olarak 50 mm bir lens lazım. Makinem 5100 olduğu için 1/4 almamın pek faydasını göremeyeceğim(uzun bir süre bu modelde kalacağım) oyüzden 1/8 de karar kıldım zaten makinede af motoru olmadığı için g lens alma gibi bir zorunluluğum var buda fiyatı iki katına çekiyor. Yukarıdaki yazıları okuduktan sonra 2. El alabilirmiyim diye düşünmeye başladım açıksası birde şöyle bir sorum olacak 50 mm de karar verdim ama farklı bir lensle başlamam gerekirmi? (35 yada85 mm gibi) şimdiden teşekkürler not: kullanım amacı genel olarak portre ve oğlumun yaramazlıkları olacak :))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50 mm de karar verdim ama farklı bir lensle başlamam gerekirmi? (35 yada85 mm gibi) şimdiden teşekkürler not: kullanım amacı genel olarak portre ve oğlumun yaramazlıkları olacak :))

Allah bağışlasın :) Bence 35mm f1.8G al. 50mm evde dar gelir. 35mm bebek fotoğrafları için en iyi açı bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

18-55 mm lensin de 35 mm ve 50 mm de hangisi işine daha çok yarar deneyebilirsin.Benim de 5,5 aylık kızım var ve onu çekerken hep 35mm 1.8g kullanıyorum .Kesinlikle seni üzmez.Yeterki af noktasını gözünün içine denk getir.Bu da yiğenim 35mm 1.8g ile

3758veli.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkes merhaba ben alper foruma dün gece katıldım hatta hala resim yükleme aşamasındayım:) bende d5100 sahibiyim pek yeni aldım sayılmaz üzerindeki 18-55 işimi baya gördü. 17 aylık bir oğlum var artık kendimi onun resimlerini çekmeye adadım ve anladımki bana yeni lens gerekiyor dün geç saatlere kadar forumu gezdim anladığım kadarıyla bana ilk olarak 50 mm bir lens lazım. Makinem 5100 olduğu için 1/4 almamın pek faydasını göremeyeceğim(uzun bir süre bu modelde kalacağım) oyüzden 1/8 de karar kıldım zaten makinede af motoru olmadığı için g lens alma gibi bir zorunluluğum var buda fiyatı iki katına çekiyor. Yukarıdaki yazıları okuduktan sonra 2. El alabilirmiyim diye düşünmeye başladım açıksası birde şöyle bir sorum olacak 50 mm de karar verdim ama farklı bir lensle başlamam gerekirmi? (35 yada85 mm gibi) şimdiden teşekkürler not: kullanım amacı genel olarak portre ve oğlumun yaramazlıkları olacak :))

Alper bey, eğer çok iyi bir jimnastikçi değilseniz oğlunuzun fotoğraflarını prime lens ile çektikten sonra ancak puzzle olarak bir araya getirip izlersiniz. O, hareketli canavarları ancak bir tele objektif ile görüntülemek mümkün (iki tane de ben büyüttüm!). Tamron 17-50 mm lens f 2.8 diafram açıklığı ile VC siz lens gece gündüz, kapalı alanda, açık-geniş mekanda sizin için ilaç olur derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.