İçeriğe git

D5100 ISO AUTO

Gökhan EKİZ

Recommended Posts

Merhaba 2 hafta önce Nikon D5100 aldım 18-55 kit lensle bırlıkte geldi..

Makinadan anlayan bi abime danıstım ancak onda Canon var menuler arasında asırı fark oldugundan ve bıraz daha karmasık bı yapıya sahıp oldugundan, ıso yu A-S-P modlarında AUTO ya alınmıyorr.. Onun bılddıgıne gore alınması gerekıyormus.. Mod olarak AUTO ya gelınce ıso ıle zaten oynama yapamıyoruz o AUTO da kalıyo.. ama dıger A-S-P modlarında ıso yu nasıl auto ya alabılırım lutfen bilgi sahibi arkadaşlar biraz ilgilensin..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

menu tuşuna basınca

Shooting menu ye gir. orada İso sensivity settings diye bir seçenek var o seçeneğin altında İso sensivity Auto Control seçeneğini on yaparsan manuel modlarda iso yu otomatik ayarlayacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Menu turkce keske turkce anlatsaydiniz.. Mkinaya asiri derecede yabanciyim..

Haklisiniz kitapcikda vardir die dusunuyordum baya bi aradim ancak bulamadm.. Kesinlikle vardr ancak gozumden kacmis olablir..

Bu arada yardimlariniz icin tesekkuler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abicim soylediginiz gbi yaptim ekranda iso auto yanip sonuyo.. Karanlikta 6400 ypio isigi actigimda 5000 e dusuruyo.. Ancak info tusuna bastigimda orada iso 800 olark gosterio auto olark grunmuyo ? Auto sadece bu mudur oradan grunup grunmemesinin bi onemi yok mu ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Otomatik modda sen bir ISO değeri ayarlarsın, ışık değeri çok düşerse makine o ISO değerinin üzerine çıkar. Demek ki sen ISO'yu 800 olarak seçmişsin, ışık azalınca makine o değerin üzerine çıkıp 5000-6400 arasına gelmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.