İçeriğe git

Nikon D7000 | Yeni Model

Kemal Öztürk Turkoy

Recommended Posts

• Forum Editörü

Yiğit Bey, Merhaba;

Back focus olayı bana birazda bir fıkrayı çağrıştırdı. Hani ramazan ayında adam pide almak için fırına gidiyor ve bakıyor ki fırın önünde bir pide kuyruğu var ve kendisine sıra gelmesine imkan yok. Hemen kurnaz arkadaş, kuyrukta beklemeden pide almanın bir yolunu buluyor ve kuyrukta bekleyenlere; Ey cemaati müslümin şurdaki kasapta bedava tavuk dağıtıyorlar diyor. Tüm kuyruk bir anda adamın söylediği kasaba doğru koşmaya başlıyor. Bu sefer adam şaşkın bir halde; Yahu hadi gerçekten de dağıtıyorlarsa diye o da pideyi bırakıp kasaba doğru koşmaya başlıyor. Alın size back focus olayı. Zaten böyle birşey yoktu veya varsa bile güncellemelerle çözdüler. çözmeselerdi tıpkı Nikon D7000' in E ve F serisi pillerinde buldukları bir hata nedeniyle yaptığı gibi bir geri çağırma ve değiştirme kampanyasının benzerini yaparlardı.

Karada, havada ve denizde korkmadan güle güle kullanın canavarınızı...

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

abi 2000-2300 tl arası sıfır ürün..amazonda 1000 $..acaba orada fiyatlar nasıl bilgin var mı? uygunsa senin aracılığınla da alabilirim oradan..sen de alacaktın sanırım?hayyama gitmedim ancak henüz internet üzerindeki fiyatlar bunlar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

uygun satan yerler var..buluruz bu fiyata..2200 tl ye buldum hepsib....com da mesela kutu açılmamış..2500 e satan magazalar da var..az uğraşırsan buluyosun..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

uygun satan yerler var..buluruz bu fiyata..2200 tl ye buldum hepsib....com da mesela kutu açılmamış..2500 e satan magazalar da var..az uğraşırsan buluyosun..

E ben daha 2 ay önce aldım D90'nı 2550 liraya ve aldıktan sonra fiyatı çoğu yerde 2600-2800'e çıktı Trabzon'da. Ben bunu 2. el zaten 2400'e satarım burda. 2.el D90 parası ile sıfır D7000 bulabilirmiyim yani?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem imkanı yok bulamazsın.Body fıyatı bıle.D7000 kullanıyorum 18-105 vr ıle almanyada 2,600 felan.Turkıyede ise şahıstan yada magazadan en olusunden netten bulsan bulsan ortalama 2,900-3.000 arası bulursun :)

Aşağısını bulursan haber ver.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Arkadaşlar, Merhaba;

Cem UZA kardeşim; 2000-2300 TL dediğin fiyat kit lens dahil fiyat mı? Burada dükkanın birinde 1 hafta önce 2 tane gördüm. Fiyat kit lensi ile 1.400 dolardı (1$=1.8 TL'den 2.520 TL). Burada fiyatlar sürekli değişiyor.:) Her gittiğimde farklı bir fiyatı olabiliyor. Bu nedenle fiyatı kit lens ve kutusuyla birlikte 1.400-1.500 dolar düşünmek lazım. İsteyen olursa fiyatını kesinleştirdikten sonra (ödemeyi de yapmak kaydıyla) 16 Ağustosta İstanbul Atatürk havaalanından yada Kadıköy'de elden teslim edebilirim.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

E ben daha 2 ay önce aldım D90'nı 2550 liraya ve aldıktan sonra fiyatı çoğu yerde 2600-2800'e çıktı Trabzon'da. Ben bunu 2. el zaten 2400'e satarım burda. 2.el D90 parası ile sıfır D7000 bulabilirmiyim yani?

Cem BOZBAŞ bey, Merhaba;

Fiyatların iniş ve çıkışı piyasada ürünün olup olmaması ile alakalı. Aynı durum Nisan 2012'de Hayyam pasajında da vardı. Eşime D5100 alacaktım. Piyasada az bulunduğu için kit lensiyle 1.400 TL olan makinayı 1.600 TL' ye almak zorunda kaldım. Fiyatlar bu şekilde artıp azalıyor. Birde bu sektörde kameraların 3 farklı fiyatı var. Bunlar;

1-) Yurtdışından arkadaş veya akrabalar tarafından getirilen uluslararası garantili kameralar

2-) Dükkanların yine yurtdışından getirdikleri ve 1 yıl kendi dükkan garantisi verdikleri kameralar

3-) Kamerayı resmi kanallarla KDV, öTV gibi paramızı yurtdışına kaçıran vergilerle satılan kameralar

2. El D90 parasına (2.400 TL) doları kuruna göre(1.80-1.82 TL) ve satıcıdaki 1400 dolar fiyat değişmezse 120-148 TL arası bir miktar daha eklerseniz yeni D7000 + 18-105 mm kit lensiyle alabilirsiniz

Selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Sizce değermi peki bu değişikliğe?

Cem BOZBAŞ Bey, Merhaba;

Çok zor bir soru? sorunuzun cevabı ihtiyaca göre değişir? SonuÇta her ikisi de 1.5 optik Çarpanlı DX gövde. Yukarıdaki hesabınıza göre D90'ı satıp üzerine maksimumun maksimumu 200 TL verdiniz mi D7000 sahibi olacaksanız bence değiştirin ama değiştirmeseniz de D90 işinizi Çok rahatlıkla görebilecek Çok başarılı bir gövdedir.

D7000' in benim iÇin önemli olan ilk göze Çarpan özellikleri (Megapixeli dikkate almıyorum)

1-) Magnezyum takviyeli gövde

2-) Yağmur ve toza karşı yalıtım

3-) 39 Netlik noktası

4-) Multi-Cam 4800 AF modülü ile daha hassas netleme

5-) 1977 Yılında kalan lensleri bile netliği elle yaparak kullanabilme kabiliyeti

6-) 1920x1080 full HD 20 dakika kayıt ve kayıt sırasında AF-F (D90' da yok) moduyla sürekli netlik yapabilme

7-) Perde ömrü 150.000

8-) Sanal ufuk hattı ile ufuk hattı kontrolü

9-) Saniyede 6 kare Çekim hızı (D90 4.5 kare) Çok önemli değil

10-) ISO performansı

11-) 2016 Pixel RGB algılayıcı ile daha hassas pozometrik ölÇümler ve daha hassas beyaz ayarı

Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Bunlar olmadan da mükemmel fotoğraf Çekebiliriz. Nikon D90 piyasaya Çıkalı 4 sene olmasına rağmen halen Çok Çok güzel bir gövde ve değeri yeni yeni anlaşıldı ama Çok geÇ. Çünkü 4 sene öncesine ait bir teknoloji. Elinizde varsa Nikon D90'ı 200-250 TL bir farkla D7000 ile değiştirebilecekseniz hiÇ durmayın ama arada Çok fark varsa bence gerek yok. Bundan sonrası iÇin ya tam kare algılayıcılı bir kamera almak veya lens yatırımı yapmak daha mantıklı. Nikon D7000 iÇinde sanırım aynı şey olacak. İlk Çıktığı dönemde, fiyatının ucuzluğu nedeniyle; daha netlik noktasını seÇmeyi bile bilmeyen ve vizörün sol üst köşesine kulanıcılara bilgi vermek iÇin yerleştirdikleri Front Focus, Netlik tamam ve Back Focus simgeleri ve bunlardan anlamayan amatörler yüzünden kamera resmen öcü ilan edildi. Bu gruptan birileri Çıktı ve dediler ki; Nikon D7000' de Back focus problemi var, sonra başka uzmanlar! Çıktılar ve hot pixel vs vs. problemi de var. Haydaaa tüm dünya karıştı. Sonra firma 3 tane firmware güncellemesi yayınladı ve kamera lanetlendi ve üzerine kara bulutlar Çöktü. Yeni kamera alacakların hepsi Nikon D90'a yöneldi. Hatta D7000 alıp, yanlış yönlendirmelerle geri verenler olduğunu ve bazı satıcıların da ellerindeki Nikon D90 stoğunu eritmek iÇin Nikon D7000'e Çamur atarak, efendim o kamerada bilmem ne problemi var diye müşteriyi caydırıp ellerindeki D90 sattıklarını hayretler iÇinde okudum Çeşitli sitelerde.

Şunu hiÇ unutmayın bir japon sizi asla aldatmaz ve en korktukları şey müşteri şikayetidir. ürettikleri kameralarda bir hata yaptıklarında eğer yazılımla giderilemeyecekse milyon dolar zarar da etseler bile mutlaka o kameraları toplatır ve değiştirirler. Bu dürüstlük sadece firmalarına özgü değildir. Tüm Japon halkı Çok iyi yetiştirilmiş dürüst insanlardır. Hemen klasik örneğini vereyim. Japonya depremini hepimiz hatırlarız. Ne olmuştu hani 3 Japon markete su almak iÇin girdiklerinde, raftaki 10 tane suyun sadece ihtiyaÇları olduğu kadarını alarak gerisini diğer depremzedeler iÇin bırakmışlardı. Bizde olsaydı.... Neyse girmeyeceğim bu konuya.... :)

Şimdi ne oldu? Aaaaa yahu D7000'de birşey yokmuş, birisi vizörde kendisine görsel bir bilgi veren Front Focus simgesi yanıp söndükÇe oraya netlik yapıyor olabilir mi diye düşünerek internette forumlara yazmış ve kameranın satışlarını tepe taklak etmiş. Eh be Nikon mühendisleri ne koyarsanız kameraya böyle sistemler. Millet, kameranın kendisine bilgi vermekten Çok hata yaptığını zannettiler ve güzelim D7000'in tüm satışlarını baltaladılar. :(

Bunda sonrası iÇin ne olacak biliyor musunuz? Nikon D7100 veya adı herneyse Çıktığında yine böyle birşey olacak ve tüm millet D7000'e yönelecek. :)

Selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilgi için teşekkürler. Burada D7000 Gövde fiyatı 2,995.00 TL demiş. Elimdeki D90 gövdesi ortalama 1500'e anca satarım. Aradaki 1400 liralık farkı vermeyede bence şuan pek gerek yok gibi. 200 liralık bir farkla halledebilsem alırım hemen ama 1400 fazla Türkiye'den alacak olursam.

Link; http://www.fotografium.com/Nikon-D7000-Body-DSLR-Fotograf-Makinesi_3270.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Cem Bey;

Siz sanırım Türkiye garantili fiyattan bahsediyorsunuz. Onların fiyatı maalesef KDV neyse ama ÖTV gibi güzellikler yüzünden şişiyor...:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En ucuz ABD'de falan oluyor bu ürünler ama oradan alıp gelecek tanıdığım yok maalesef. Sitelerden sipariş etsem gümrük engel oluyor kaldık memleket fiyatına yani =)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi öyle mağazalardan almıcaksın..bi ton faiz ekliyo üste adamlar..fazladan 400-500 tl veriyosun günahtır bi lens parası..garantiymiş yerler öyle garantiyi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama satarkende şuan yine yüksek fiyattan satabiliyorum adaş. Bu sahibinden.com tarzı yerden sıfır satanlar yurt dışından alıyor galiba. Ben bu makineyi aldım ve bozuldu kime götüreceğim tamir için? Bilen arkadaşlar varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Kamera bozulursa Nikon servisine ücretle yaptırabilirisiniz. üstelikte kameranızın yapacağı en büyük arıza bile Türkiye garantili fiyatıyla Amerikadan gelen arasındaki fark kadar olmaz. Bu nedenle hayatımda sadece 1 kez (19 Şubat 2004) Türkiye garantili Nikon F80D aldım. O zamanlar kameraların yurtdışından bu şekilde gelmesine çok alışık değildik ve tıpkı sizler gibi aman hadi arıza yaparsa ne yaparız diye düşünüyorduk. Ondan sonra hiçbir kameramı 300-500 dolar daha fazla vererek Türkiye garantili almadım ve bundan sonra da almayacağım. Korkmayın eğer çok şansız değilseniz milyonda 1 kamerada üretim hatası çıkabilir. Onu da eğer üretim hatası olduğu tespit edilirse. ücretsiz tamir ederler. Ancak bu işleyiş Avrupa ve diğer ülkelerde bu şekilde gerçekleşir. Türkiyede de olabilir ama olması garanti değildir. Bizler biliyorsunuz kraldan çok kralcı bir millet olduğumuz ve kendimi de dahil ederek söylüyorum; Manevi gelişimimizi tam olarak tamamlayamadığımız (Müslümanlığımızla alakası yok) ve empatik düşünemediğimiz veya buna gayret etmediğimiz için. Birde; Bana ne.. Madem yurtdışından aldın kameranı. Şimdi çek bakalım cezanı gibi yaklaşımlar sergileyebileceğimizden tüm insanlarımız birbiriyle didişmekte. Şubat ayında SWAT bot aldım ve 1 ay önce fermuarını çekerken, fermuarın çekildiği aliminyumdan yapılan metal kısmı kırdım. Aldığım yere kaçak olarak getirildiği için sorunumun bulunduğum yerde giderilmesi imkansız. Adamlara sorunumu anlatan bir e-posta gönderdim. Adamlar bana Amerikadan cevap yazdılar ve sorunu anlamaya çalıştılar. En sonunda biraz önce bana 4 tane aliminyum yerine deriden yapılmış fermuarı çekme aparatını postayla göndereceklerini bildiren bir e-posta gönderdiler. Adamların müşteriye duyduyu saygıya bakar mısınız? Canım dikkatli olsaydın fermuarı çekerken de kırmasaydın demediler. Anlamaya çalıştılar ve sorunumu giderdiler. Umarım bizim ülkemizde de birşeyler değişir de yıllardır müşterilere yapılan yanlışlar devam etmez arkadaşlar. Haa bu arada umarım kimsenin başına gelmez ama gelirse de canla başla tüm Nikon dünyasını ayağa kaldırırız ve problemi çözeriz inşallah. :)

Selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.