İçeriğe git

Nikon D7000 | Yeni Model

Kemal Öztürk Turkoy

Recommended Posts

@ Mahmut Fırat

Ben şöyle sorayım o zaman: Neden D7000? Elinizdekinden daha fazla hangi özelliklere sahip ve bunlar sizin işinize yarıyor mu? Bunları derinlemesine karşılaştırıp ona göre bir karar vermenizde fayda var. Belki bir 50D üretim yılı olarak D7000'den daha eski teknoloji ürünü olabilir, bu noktayı gözönüne alarak kıyaslama yapmak gerekir. Sanırım 60D (Canon cephesini pik iyi tanımıyorum, yanılıyor olabilirim) biraz daha uygun bir karşılık olur bir D7000 için.

Burda bir model değişiminden bahsetmiyor, bir marka değişiminden sözediyoruz. Her markanın birbirlerine göre eksik veya üstün olduğu noktalar vardır. Bana göre şu marka kötü bu marka iyi demek abesle iştigaldir. Marka seçimi, belli bir seviyenin üzerindeki fotoğrafçılar için bir tercihtir, onların kendilerine göre birtakım argümanları vardır kullandıkları marka için. Ama bir giriş seviyesi kullanıcı için hangi marka makina olduğundan çok hangi kolaylıkların ön plana çıktığı önemlidir.

Elinde yeterli Canon lens ve aksesuarı bulunan birinin Nikon'a geçerken butün bu ekipmanları da değiştirmek zorunda kalacağını unutmamalıdır. Marka değiştirirken sadece gövdeyi değil diğer yardımcı elemanları da değiştirmek zorundasınız.

Bir Nikon sever sayfasında Canon'dan Nikon'a geçeyim mi derseniz size hiç kimse hayır demez :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önce herkese selam D7000 kullanıyorum ama birtürlü beyaz ayarını tuturamadım bana detaylı beyaz ayarı yapalicegim şekilde detaylı anlatım yapbilecek arkadaşlar varmı şimdiden teşekkür ederim.

http://www.google.nl/#hl=nl&output=search&sclient=psy-ab&q=white+balance+D7000&oq=white+balance+D7000&gs_l=hp.3..0j0i5i30l3.1920.7011.0.7384.19.14.0.5.5.0.189.1199.12j2.14.0...0.0...1c.3KujYF9CeZM&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=7660a765ef70dd87&biw=1300&bih=1048&safe=on

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamlar..

İlk mesajdan itibaren tüm mesajları okuduğumu belirtmek isterim..

Nikon D5000 kullanıcısı olarak makinemi çok sevdiğimi belirteyim önelikle.. Bildiğiniz üzere AF Motoru olmayışı bu makineyi sınıfın'a uygun hale getise de benim için bir problem haline geliyordu.. Neden? çünkü Cem'inde belirttiği gibi Lens fiyatlı pahalı..

Ancak gelelim manuel kullanım olayına.. Ben makineyi aldıktan sonra Soligor marka 28-200 mm bir lens aldım.. Ve manuel bir lensdi.. Yaklaşık 1-5 yıl bu lens'i manuel oalarak kullandım. Hiç bir sıkıntıda yaşamadım, aksine çoğu zaman faydasın gördüm.. En son zaten eski SLR'ımız olan Zenit'in 44mm helios f2.0 'ını taktım ve olayın özüne dönmüş oldum..

Lafı uzatmayacağım.. Makinemi model yükseltmek amacı ile lensiyle ve tüm ıvır zıvırlarıyla birlikte 1100'e sattım. İlk Etapta D300s için niyetlendim malum sebeplerden ötürü :)

D7000 her zaman için aklımadydı ama Kemik bir model olan D300s vazgeçilmez bir cazibeye sahip.. Ama gel geleim iş maddiyata kalınca D7000 teknolojis ile bu modeli biraz geride bıraktığından ilk tercihim oldu..

Nede bu kadar uzun uzadıya yazdığıma gelecek olursam..

23/08/2012 an itibari ile TR 2 yıl garantili ( karfo değil ama ) 2840 Tl ye makine nette mevcut büyük ihtimalde alacağım.

ama; ümit Alperen abimiz Hayyamdan bu makineyi aynı şartlrda daha ucuza Temin edebiliyorsa görüşmek isterim..

Ve Kronik arızalarına deinmek gerekirse çoğunuzun da hem fikir olduğu bilinçsiz kullanıcı hataları olduklarına adım gibi eminim ve açıkçası bu başlığı okudukta sonra başka bir moedl alacağımı da sanmıorum..

ümit Abi ulaşmak istersen yada yardımcı olacak herhangi bir abim, kardeşim.. Yardımınıza ihtiyacım olduğunu belirtmek isterim..

Yalçın Güngör YILMAZ

www.facebook.com/teamdeyy

0534 830 75 59

Selam ve saygılarımla..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

An itibariyle Forumdaki araştırmalarım sonucu yine Ümit abinin arkadaşı ile görÜştÜm (bozdağ fotoğrafçılık) 2500 lira dedi fiyatını 1 yıl içinde herhangi bir sorunda da yardımcı olacağını belirtti..

KK na 12 Taksit ile %10 veya 12 olur dedi oda fiyatı 2750-2800'e getirir..

Rica Ümit Abi'den yine.. Fiyatı benim için biraz daha kırabilirmi yönÜnde olacak..

Üstteki mesaj'da 2840'a da olsa alacağını belirttin yalçın.

Diyebilir haklı olarak.. Aradaki fark ile makineme Extra olarak Hafıza kartı ve çanta almak istiyorum çÜnkÜ.. TÜm ekipmanımı bir öceki makinem ile sattığımdan dolayı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ümit Bey geçen hafta itibariyle tatile çıktı; gezeceği coğrafyada internet bağlantı imkanı olmayacağını iletti. Tatili ne kadar sÜrecek bilmiyorum, beklemekten başka seçeneğiniz yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Forum Editörü

An itibariyle Forumdaki araştırmalarım sonucu yine ümit abinin arkadaşı ile görüştüm (bozdağ fotoğrafçılık) 2500 lira dedi fiyatını 1 yıl içinde herhangi bir sorunda da yardımcı olacağını belirtti..

KK na 12 Taksit ile %10 veya 12 olur dedi oda fiyatı 2750-2800'e getirir..

Rica ümit Abi'den yine.. Fiyatı benim için biraz daha kırabilirmi yönünde olacak..

üstteki mesaj'da 2840'a da olsa alacağını belirttin yalçın.

Diyebilir haklı olarak.. Aradaki fark ile makineme Extra olarak Hafıza kartı ve çanta almak istiyorum çünkü.. Tüm ekipmanımı bir öceki makinem ile sattığımdan dolayı.

Yalçın Bey Merhaba;

Az önce internete ulaşma imkanım oldu ve yeni gördüm mesajınızı ve sizi aradım ama telefonunuz kapalıydı. Yarın tekrar arayacağım. Ayrıca yarın Resul ile de konuşurum.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle bu büyük inceliği gÖsterip beni aradığınız için teşekkür ederim..

Malum sebepleri telefondan zaten belirttim. Alma imkanım ancak KK üzerinden online alışveriş şeklinde.. Bu alışveriş tipinin hayyam gibi bir yerde dükkanı olan bir satıcıya uymamasını yadırgasam da saygıyla karşılıyorum :)

D7000 şuan için 2300-2750 arası fiyat verenler ve ilanlar var.. ya nasip yakında alıcaz inşallah.. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

hayırlı akşamlar hatta geceler arkadaşlar elimde nikond90 vardı onu sattım d7000 almayı düşünüyorum o kadar çok şey okuyunca kafası karışıyor insanın hatalar falan türkiyedeki ürünlerde bu sorunlar olabilir son sürüm olduğuna güvendiğiniz ürün alın falan ne yapacağım nasıl yapacağım bilemedim hangi siteye nasıl güveneceğim siz nikoncular bana bir yardımda bulunun ki şu makineyi gidip alayım artık . .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Fevzi Bey, Merhaba;

Nikon D7000 Türkiye garantili 3600-3800 TL arasında satılıyor. Yurtdışından getirilen ürünlerin fiyatı ise 2500-2600 TL arasında. Hatta Ramazan ayında durgunlukta 2.400 TL' ye kadar Hayyam pasajında bulunabiliyordu. Sitelerden alış-veriş yapmadığım için bu konuda birşey diyemeyeceğim.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.