İçeriğe git

Tokina at-x 28-70 f2,8 proII YADA Tokina 12-24 f4 hangisi sizce?

emir öz

Recommended Posts

Merhaba Arkadaşlar,

Nikon f100 analog makine sahibiyim.birarkadaşım yakın zamanda croplu bir göde olan d300 bana hediye etti.Fotograf ekipmanları 2. el pazarı,teknolojilerini sürekli takip ederim ama filmli body lerden vazgeçemem:) geniş açı,kaliteli,ve ucuz bir lense ihtiyacım var(kalite-ve ucuzluk bulunmıyacak birşey gibi ama:))) ) ...Biraz araştırdım elemeler yaptım.Tek markaya düşürdüm seçeneklerimi''tokina''.Bu markada da 11-16 ve 16-28 modellerini fiyat yüzünden eledim.Ve aynı zamanda aradığım lensi hem ff hemde croplu bodyde kullanacagım için 11-16 dan vazgeçtim.Kala kala 2 seçeneğim kaldı ve bunların 2.el fiyatı 700 tl civarında.

-TOKİNA 28-70 F2,8 ATX-PROII (BU LENS ESKİ OLDUĞU İçİN VE MOTORSUZ OLDUGUNDAN FF'E UYGUN DİYE DüŞüNüYORUM.ARAŞTIRMADAN HEMEN YAZDIM BURAYA:) )

-TOKINA 12-24 F4 (BU LENS KESİN DX BODY İçİN AMA FİYATI UYGUN EN AZINDAN 24MM'DE KENARDA KARARMA YAPMAZ FF BOD'DE)

SİZCE HANGİSİNİ ALAYIM?

YADA FARKLI öNERİNİZ OLURMU?

Şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sigma 12-24 Hem Fx hemde Dx gövdede kullanabilirsiniz.İki versiyonu var HSM II olan yeni ve biraz pahalı ancak çok iyi bir aralık ve geometrik bozulma az .Köşeler de belli diyafram aralığında kararma var bu açılarda ki lenslerde malum.HSM olan daha eski versiyonuda gayet başarılı onun ikinci el piyasası da 1.000 TL. civarında bunların dışında hem Fx hemde Dx gövde de kullanabileceğiniz(Wide Angel Zoom) sadece bir lens var o da Nikkor 14-24 ama fiyatı malum :rolleyes:

Ancak sadece Dx gövde için düşünürseniz alternatif oldukça fazla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.