İçeriğe git

D600'u param parça görmek ister misiniz ?

Recommended Posts

bu kadar mı yani?

Az uğraşıp evde kendim bile yaparmışım. :)

Birde bu kadar parçaya verdiğin parayı düşün :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çin in bu ürünleri taklit etmemesinin tek sebebi satış adedi.

Nikon 1 senede 1 milyon ürün satıyor (atıyorum).

Samsung'un tek bir telefon modeli 1milyondan fazla satıyor.

Bir iPhone 50 milyon satıyor, bir D600 200-300.000 satıyor.

Eğer talep olsaydı eminim piyasada Çeşit Çeşit, renk renk Çin mallarını görürdük.

Dünya üzerinde Çin'lilerin takil edemiyecekleri Çok nadir şey var. Mesala birisi sallama Çay poşedi, yapamıyorlar :D

ABD, İspanya ve Türkiye dışında üretimi yok (bizim ürettiğimiz incelikte).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Karlı iş olmasa ya da gelecek görmeseler Panasonic, Samsung, Sony bu işe girmezdi. Bence mesele bu aletlerin gerçekten kalite istemesi ve servis gerekliliği. 2500 parçayı bir araya getirirsin ama 3 ay sonra elinde kalırsa kimse almaz. Nikon ve Canon'un üretim standartları dünyanın en iyilerinden, buna rağmen sorunlar yaşanıyor.

Ha olmaz diye birşey yok tabi, sonuçta dünyadaki üretimin yarısı hatta daha fazlası çin ve Hindistan'dan çıkıyorsa yakın gelecekte DSLR ya da objektif gibi yüksek üretim standardı gerektiren şeyleri de üretebilirler. Bu arada IPhone çin'de üretiliyor ama üretim zorluğu tahminen D3200 civarındadır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Apple'ın üretim olayını taktir ediyorum. Adam bilinen şeyi alıyor yeniden var ediyor.

Mühendisliğin hakkını veriyor.

Şimdi yeni bir MAC Pro diye bir icat çıkartacak, bildiğimiz intel CPU, AMD ekran kartı ama gel görki tasarım baştan sonra kendi tasarımı!

İlerleyen tarihlerde tabiki çin Nikon Canon vs teklidi yapacaktır bunu kimse engelleyemez.

çin yeni ayağa kalktı, yeni süper güç oldu.

O iş gücüne rağmen herşeyi bir anda yapması mümkün değil.

önce ne gidiyor? iPhone mu satılıyor?

Yapın 200 milyon xPhone hemen satışa sunun!

önce kaymağı yiyilecek şeyi yiyelim diyor adamlar.

Sıra DSLR camiasına da gelecektir.

Ancak şuda aklıma gelmiyor değil.

Mesela bakıyorsun iphone a canavar gibi fotoğraf çekiyor.

çakma xPhone bakıyorsun 5 para etmez VGA dan beter fotoğraf çekiyor.

ama asıl yapması gereken, işleri gayet normal şekilde yapıyor.

Şimdi kamera yapacak. Zaten kameralar fotoğraf ve video dışında hiç bir yeteneği, özelliği yok.

E onuda kötü yaparsa kim niye alsın düşüncesi oluşmuyor değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.