İçeriğe git

Nikon kullanıcıları için geri toplama duyurusu

Recommended Posts

Bazı bataryaların geri toplaması söz konusu olmuş pillerin aşırı ısınmasından kaynaklı bir problemden dolayı bazı seri nolu piller geri toplanıyor

http://www.nikon.com.tr/tr_TR/service/service_advisory.page?ID=templatedata/en_Asia/taggable_content/data/service_advisory_notices/Nikon_EN-EL15_Rechargeable_Li-ion_Battery&Category=service-and-support&Section= bu adreste ki duyuruya göre

istanbul@karacasulu.com mail adresine mesaj gönderdim bakalım ne cevap verecekler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün telefon ile görüştüm seri numarası tutanları geri topluyorlar d7000 d7100 d800 gibi EN-EL15 kullanılan piller geri toplanıyor Yurt içi kargo ile karşı ödemeli gönderip duyuruya istinaden değişim talebidir diye not bıraktığınız taktirde yenisi ile değiştirileceğini söylediler. Adres Ziya Gökalp mah. Süleyman Demirel bulvarı Sinpaş iş modern kat 1 h35 İkitelli Başakşehir/İstanbul Nikon Teknik Servisi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok sadece pili gönderin içinede not olarak duyuruya istinaden pil değişikliği talep ediyorum diye yazamanız yeterli dendi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam ben cihazımı 2 ay önce aldım. Bahsettiğiniz pil var. Ancak benimkinin değişmesi gereken seride olduğunu nasıl anlayacağım. Benim pilde 201303EK diye gidiyor bu seriler değişecek mi acaba nasıl öğrenebilirim. Sağolsunlar bugün nikon müşteri hizmetleri telefonlara cevap vermediler, verdiklerinde başkasına aktardılar böyle bir kısır döngü içersinde dolandım durdum sonunda pes ettim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam ben cihazımı 2 ay önce aldım. Bahsettiğiniz pil var. Ancak benimkinin değişmesi gereken seride olduğunu nasıl anlayacağım. Benim pilde 201303EK diye gidiyor bu seriler değişecek mi acaba nasıl öğrenebilirim. Sağolsunlar bugün nikon müşteri hizmetleri telefonlara cevap vermediler, verdiklerinde başkasına aktardılar böyle bir kısır döngü içersinde dolandım durdum sonunda pes ettim.

E ve F serileri problemli olarak bildirilmiş. Yani sizin bataryada sorunlu görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok sadece pili gÖnderin iÇinede not olarak duyuruya istinaden pil değişikliği talep ediyorum diye yazamanız yeterli dendi.

Başka bir sorun olsa Nikon TR mutlaka fatura vs isterdi. ancak sÖzkonusu batarya olduğu iÇin gelen direktif sorgusuz mualsiz geri alın yÖnünde demekki. Yusuff yusuff durumu ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sizin seri değişecekler arasında. Sizin deneyiminiz Nikonturk ve tüm ülkemiz Nikonturk kullanıcılarına örnek geri bildirim olabilir. Haberleri beklerken biz de araştıralım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende d5100 var batarya EN-EL14 acaba buda dahil mi?Birde Karfu garantili değil sorun olur mu ki?

Bak arkadaş ne demiş:

Bugün telefon ile görüştüm seri numarası tutanları geri topluyorlar d7000 d7100 d800 gibi EN-EL15 kullanılan piller geri toplanıyor
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar Mehmet Bey' in paylaştığı siteye bakarsanız eğer, orada E ve F harflerinin neye istinaden yazıldığını görebiliyorsunuz. Aslında En ile başlayan kısımdansa en altta yazan uzun seri numarasının ortasında yer alan harflerle ilgili. Dolayısıyla o kısımdan daha net anlayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Düğün var haftaya bitsin gÖndereceğim.

İşlemci, yazılım ve bir takım elektrikten güÇ alan hareketli parÇalardan oluşan makinalarımızın arızalı bir pil nedeniyle zarar gÖrmesi kaÇınılmaz olur. Riske girmeye değer mi bilemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Toyata o işi keyfe döktü :D

Bu hafta şu seri otomobiller gelsin, önümüzdeki hafta şunlar gelsin diye her hafta çağrıyor :D :D

Kaynakları incelemedim ama muhtemelen batarya ömrü ve aşırı ısıdan kaynaklanan patlamalar sebebiyle geri çağrıyorlardır.

Fazla voltaj verdiklerini sanmıyorum. Sonuçta bu piller üretim hattından çıkarken belli başlı testlerden geçiyor.

Gelişen teknoloji ve teknolojiye duyulan açlık sonucu batarya kullanımı ve yıpratılması devasa bir boyut almış durumda.

Cep telefonundan mp3 playere, laptopa herşeyin haberleri çıkıyor pil patladı adamın bacağı yandı vs diye.

Kamerada patlayan bir pilin kamerayı tekrar kullanılabilir halde bırakacağından şüpheliyim.

O sebepten ciddiye almak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Bazı bataryaların geri toplaması sÖz konusu olmuş pillerin aşırı ısınmasından kaynaklı bir problemden dolayı bazı seri nolu piller geri toplanıyor

http://www.nikon.com...upport&Section= bu adreste ki duyuruya gÖre

istanbul@karacasulu.com mail adresine mesaj gÖnderdim bakalım ne cevap verecekler.

Geri Çağırmaya D7100 modeli dahil değil. D7100'ü olanlar korkmasın. Sitedeki aÇıklaması aşağıda.

The Nikon EN-EL15 Rechargeable Li-ion Battery is a rechargeable lithium-ion battery that is supplied and for use with Nikon D800, D800E, D6001, D71001 and D70001 digital SLR cameras, and the Nikon 1 V11 advanced camera with interchangeable lens. Customers using an affected EN-EL15 may request a replacement battery as indicated below.

1 EN-EL15 batteries supplied with the D600 and D7100 are not included in this voluntary recall. (Yani bu cümlede D600 ve D7100 bu geri Çağırmaya dahil değil diyor) In addition, this issue does not apply to EN-EL15 batteries supplied with the D7000 and Nikon 1 V1 purchased before 29 February 2012 or to batteries purchased individually before 29 February 2012. (Bu cümlede de yukarıdaki cümleye ilave olarak 29 Şubat 2012 tarihinden Önce satın alınan D7000 ve 1V1 modelleri veya bu tarihten Önce alınan piller de bu geri Çağırmaya dahil değildir, diyor)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu da Hayyam Foto Teknik: (Sanırım Hayyam çarşısında çare aramaya gerek yok. Distribütör değiştirecekse değiştirecek)

Siz (değiştirmek için tıklayın)

Nikon 29 şubat 2012 den sonra üretile EN-EL15 pilleri geri çağırdı. Bu konuda bilginiz var mı? Değişim yapıyor musunuz?

Şu anda size yanıt veren kişi:

erhanuyar

erhanuyar

hayır bilgim yok ; öyle bir şey varsa nikon servisi değiştirir

Distribütör? Karacasulu? Onlar çağırılara yanıt vermiyorlar. Size batarya yüzünden gelen Nikon makina var mı? (D600 ve D7100) de sorun yokmuş).

erhanuyar

hayır bize batarya sorununda gelen makine yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geri Çağırmaya D7100 modeli dahil değil. D7100'Ü olanlar korkmasın. Sitedeki aÇıklaması aşağıda.

The Nikon EN-EL15 Rechargeable Li-ion Battery is a rechargeable lithium-ion battery that is supplied and for use with Nikon D800, D800E, D6001, D71001 and D70001 digital SLR cameras, and the Nikon 1 V11 advanced camera with interchangeable lens. Customers using an affected EN-EL15 may request a replacement battery as indicated below.

1 EN-EL15 batteries supplied with the D600 and D7100 are not included in this voluntary recall. (Yani bu cÜmlede D600 ve D7100 bu geri Çağırmaya dahil değil diyor) In addition, this issue does not apply to EN-EL15 batteries supplied with the D7000 and Nikon 1 V1 purchased before 29 February 2012 or to batteries purchased individually before 29 February 2012. (Bu cÜmlede de yukarıdaki cÜmleye ilave olarak 29 Şubat 2012 tarihinden Önce satın alınan D7000 ve 1V1 modelleri veya bu tarihten Önce alınan piller de bu geri Çağırmaya dahil değildir, diyor)

Abi telefon ile gÖrÜştÜm bana hiÇ birşey sormadı garantisi varmı yok mu sadece bana e ve f serileri olup olmadığını sÖylediler. Benimki E serisi o zaman karşı Ödemeli bize gÖnderiniz değişim talebi diye not bırakın iÇine dendi bu kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu da Hayyam Foto Teknik: (Sanırım Hayyam çarşısında çare aramaya gerek yok. Distribütör değiştirecekse değiştirecek)

Nikon 29 şubat 2012 den sonra üretile EN-EL15 pilleri geri çağırdı. Bu konuda bilginiz var mı? Değişim yapıyor musunuz?

Şu anda size yanıt veren kişi:

erhanuyar

erhanuyar

hayır bilgim yok ; öyle bir şey varsa nikon servisi değiştirir

Distribütör? Karacasulu? Onlar çağırılara yanıt vermiyorlar. Size batarya yüzünden gelen Nikon makina var mı? (D600 ve D7100) de sorun yokmuş).

erhanuyar

hayır bize batarya sorununda gelen makine yok

Nikon teknik servisine iletirseniz yada telefon ile görüştüğünüzde size cevap vereceklerdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Abi telefon ile gÖrüştüm bana hiÇ birşey sormadı garantisi varmı yok mu sadece bana e ve f serileri olup olmadığını sÖylediler. Benimki E serisi o zaman karşı Ödemeli bize gÖnderiniz değişim talebi diye not bırakın iÇine dendi bu kadar.

Peki kamerayı alırken bu konuyu bilmiyor muydun? Çünkü bu olay yeni değil. Aslında D7000 alacakların dikkatine diye yeni bir başlık aÇarak bu konuyu orada paylaşmak gerek sitede.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki kamerayı alırken bu konuyu bilmiyor muydun? ÇÜnkÜ bu olay yeni değil. Aslında D7000 alacakların dikkatine diye yeni bir başlık aÇarak bu konuyu orada paylaşmak gerek sitede.

Abi sende aldın + biliyordunuz neden bizle paylaşmadınız bu konuyu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.