İçeriğe git

Sapanca Gölü Gezisi

Gökhan YAZICI

Recommended Posts

Site sakinleri merhaba.

Böyle bir etkinlik yapsak gelen olurmu?

Ben diyorum ki 3-5 kişide olsa toplanılıp gidilebilir.

İstanbul'a yakın mekan. Ben şahsen sürekli aynı yerleri dolanmaktan sıkıldım kaldıki eylül sonuna doğru biliyorum ki oralar güzel oluyor.

Ben organizatör değilim.

Ben yolu bilmem, izi bilmem, başı alıp sürükleyici değilim (en azından burası için).

Ben kuyuya taşı atan deliyim.

Ben geliyorum hadi hemen gidelim diyip sonradan ortadan kaybolacaksanız hiç ses etmeyin daha iyi.

Dediğim gibi 3-5 kişi bile yeter.

Otobüs saatlerini vs öğreniriz, atlarız bir pazar otobüse gider, gezer, yer içer, muhabbet eder döneriz.

Not: Ben ultra amatör sınıfında bir fotoğrafçıyım. Utanacak, sıkılacak, çekinecek bişey yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Walla neden olmasın. Sonbahara girerken mükemmel olur Sapanca vs. 22 Eylül haftasına denk gelmesin de(Beşiktaş'ın maçı var :P) sonra herhangi bir hafta sonu benim için uygundur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben 28-29 veya 5-6 tarihlerini düşünmüştüm ama beklediğim tepki gelmedi.

Uzun yıllar internet,forum vs ortamlarında takıldığımdan artık atılan mesajlardan insanların düşüncelerini hissetmeye başladım :D

Sen muhtemelen bir işin çıkmazsa gelecek gibi duruyorsun o sebepten +1 diyorum.

Gökhan son dakikaya kadar niyetini belli etmeyecektir o yüzden onu hesabıma katıp riske girmek istemiyorum.

2 yabancı erkeğin de baş başa böyle romantik bir mekana gitmesi garip karşılanabilir :blink: :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hahah, biraz silkelenmeye, organize olmaya ihtiyacımız var. Kısa vade için olmasa bile uzun vadede böyle planlar yapılmalı. Şimdi okullar, yıllık izin dönüşleri falan derken insanların planlarına pek uymayabilir belki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birde yapabiliyorsak (daha doğrusu izin veriliyorsa) mangalı yakarız! Ohh mis. :) Tabi ben gelebilirmiyim bilmiyorum ama gelebilirsem süper olur. Malum hafta içi okul hafta sonuda izin çıkarsa :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bildiğim kadarı ile orada mangal yakılmıyor ama eminde değilim.

Eğer mangal istiyorsanız Kemerburgaz da Kirazlıbent var.

Mangalın kralını yakarım size.

Üstelik bent var yani göl var, 6km koşu parkuru var.

Hemen hemen her pazar ordayım ben beklerim.

önce koşuyoruz sonra mangal yakıyoruz :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Parkurda illa koşacaksın diye bir kaide yok canım. Al kameranı çeke çeke dolaş.

Ben yarı yürüye, yarı koşa, yarı sürünerek 2 tur atabiliyorum artık :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kanat almıyom ben. Tavuk pirzola alıyorum. Tek bir kemik var oda etten sıyrılmış. löp et yani ^_^

Yemek yerken yemekle uğraşmak hoşuma gitmiyor.

Kirazlıbent güzel mekan, gelemk isteyen olursa pazar günü yada c.tesi öğleden sora falan gelirim problem olmaz.

Araç ile giriş ücretli yalnız araç 11TL :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hacı taa bingölden imkan olsa gelirim ama 1280 km az buz değil. :D İşler yoğun laboratuvarda dizayn işleri var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Bir Tur şirketi vasıtasıyla (tanımıyorum etmiyorum, çıkarım alakam yoktur);

Bolu Yedigöller, günü birlik gezi.

110TL (kredi kartı taksit vs)

95TL Nakit

Sabah 7 gibi Istanbul dan hareket ediliyor, otobüsde kahvaltı veriliyor, öğlen köfteli sucuklu barbekü yapılıyor. Milli parka giriş ücreti falan onlar tarafından karşılanıyor.

Sonbahar ve ilkbahar da her gün bu turları var.

Bu hafta hava kötü, önümüzdeki haftaya kısmet.

Ben tek başıma gitmeyi planlıyorum, düşünen varsa link falan atarım.

Ve kesinlikle söz veriyorum; kimseyi kandırıp ormana götürüp kesmek, sadistçe hareketler yapmak gibi bir niyetim yok :blink:

Bu nedir arkadaş bakkala gidelim desem kimse eşlik etmeyecek yahu!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gökhan forum senden korkuyor :D :D :P günü birlik gezilerde verilen malzemeler genelde az ve ucuz yollu olur o 95 ten kar kalsın diye ve belli oranda kişilerin gelmesini beklerler onu 95 ten dahada aşağa çekebiliriz aslında haftaya hava durumuna göre yanımda bir yada 2 kişi alaraktan gelme ihtimalim olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.folklorik.com/default.aspx?pid=21860&nid=22261

Kalitesini bilmiyorum, hatta böyle bir deneyimi ilkkez yaşıacağım, ne kadar iyidir bilmiyorum ama maksat gezmek tozmak.

Turda bişey vermiyorlar zaten.

Yol masrafları, park giriş ücretleri, tur rehberliği...

Ha yemekler kalitesizdir diyorsan hiç bir turun yemeklerinin kaliteli olduğunu sanmıyorum zaten. Izgaralık ucuz sucuk ve hazır köfte + sabah içinde 2 poğaça verirler olur biter :D

Yani 100TL ye kimse 10 numara 5 yıldız yemek beklemesin yani.

Bolu ya gidip et yesek adam başı 30-40TL yemek parası öderiz zaten :D

Korku muhabbetinde ben anlamıyorum herkes fotoğrafçı, hepimizin gayesi fotoğraf.

Arkadaş ben gezmedikçe fotoğraf çekemiyorum, siz nasıl çekiyorsunuz?

Ee gezmeye de tek çıkılmıyor. Bi fotoğrafçı arkadaşı olmayan ben mi varım :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla bende pek çıkamıyorum fotocu arkadaşımda var ama genede çıkamıyorum ve 7 gölleri çekmek istiyorum aslında oraya arabayla gitmek lazım oldu bittiye gelmesini istemem.sucuk mucuk düş fiyattan derız biz orda et keyfı yaparız :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ortamı bilmiyorum ama 2000 hektardan büyük bir milli park orası, hali ile hiç bişey olacağını sanmıyorum.

Devletin, belediyenin yada özel izinle açılmış kafe restoran tarzı yerler vardır.

Dağın başında 1 bardak sıcak çayı (imamın abdest suyu yani çay dediğim :D ) satarlar artık 5 liraya :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar selam,

-Kafa karıştırma len- diyebilirsiniz. Ama Yedigöller günü birlik haddinden fazla yorucu olur. Zira git gel hemen hemen 10 saat yolda olacağız. Konaklamalı daha iyi olacağını düşünüyorum. Gökhan'ın da dediği gibi oldu bittiye gelmemesi için konaklamalı yada günübirlik olacaksa bile kendi aracımızla gitmek daha iyi olacaktır.

Ha arabam yok, neyime güvenerek bunu söyledim bilmiyorum. Ama en akıl karı bu seçenek gibi duruyor.

-şimdi reklamlar- Kuzenimin turizm acentesi var. Yaz sezonunda Doğu Karadeniz turları mevcuttu. Bayram sonrası Batı Karadeniz ve Marmara bölgelerinde günübirlik ve kamp şeklinde konaklamalı turları olacak. İsterseniz detay vs. edinir bilgi verebilirim.

Eğer katılımcı sayısını arttırabilsek/belli edebilsek ona göre çok daha planlı konuşuruz ama biz bizeyiz gibi görünüyor. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.