İçeriğe git

Sony Yakın Gelcekte Lider Olurmu?

Recommended Posts

şimdi bu konuya sony kullanıcısı olarak ben cevaplayayım

nikon d60 d200 vs den sonra Sony A700 aldım ve 1 sene sonra yani geçen hafta Bir sony body daha aldım

A580 Şimdi neden aldım. ???

iki makinenin toplam maliyeti 1400 tl civarı felan ben amatörüm eski minolta lensler şak diye oluyor sony bodye

100-350 tl arası portre zoom oldukça kaliteli minolta lensler var. 50mm f 1,7 lensi 180 TL ye aldım. çok da güzel

Nikon D60 +NİKON D200 ümü toplamda 2000 TL ye elden çıkarttım.

nikon bodylerde video çekimi yoktu noise d200 de bolca mevcuttu

şimdiki makinemde ISO1600 de bana göre tertemiz kullanılabilir mis gibi foto çıkıyor

Sony nin SLT teknolojisi ürünülerinden olan A77 şu an en populer modeli

video da yüksek hızda otofokus yapıyor içindeki dahili GPS fotoğraf etiketlemede oldukça kolaylık sağlıyor

dönebilir ekran EVF vizör elektronik çekeceğiniz fotoyu görüyorsunuz aynen ama hala çok kullanışlı değil

yani özellik olarak çok ama eksiği çok şu anda

arkadaşın biri yazmış ruhu yok diye evet gerçekten şu an deklanşörün altındaki kırmızı çentik sayesinde nikonu 10 km uzaktan tanırsınız

ama sony nin sade alpha logosu var şu anlık her modelde görünmüyor bu da

teknoloji bakımından Sony gerçekten kalite çıkartıyor

ama şu an ki piyasa ortamında sadece benim gibi farklılığı isteyenlerin tercih edeceği bir makina

fiyatları oldukça hızlı düşüyor 2. eli biraz zor. şu an d90 hala kaç para birçok sony modeli paramparça eder d90 ı ama yapacak birşey yok

Şu an sony nin NEX serileri herkesin elinde görmek mümkün focus peaking ile manuel lens severlerin gözdesi.

diyeceğim şu sony kullananların tek sıkıntısı ekipman ve aksesuar. yan sanayisini 2. elini sıfırını bulmak getirtmek biraz güç.

canon ve nikon kadar bol değil. bunun yanında 2. el de epey değer kaybediyor.

seneye inşallah SONYnin FF Bodysi olan A99 a talip olacağım nasıl olsa fiyatları düşecektir.

sony lider olmasa da benim gönlümün lideri :D:D

İmzaya koptum :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında Sony'nin bugün bu kadar agresif olmasının sebebi geride olması. Bu firmalar lider oldukları zaman gelişme durur, ArGe arka plana atılır ve sadece nakit getirecek işlere bakılır. Bu yüzden televizyon piyasasında Sony havlu attı. Samsung, LG gibi (taklitçi de deseniz) firmalar inanılmaz hızlı yükseldi çünkü Sony gibi lider firmalar o sırada yerlerinde sayıyordu. Biraz da agresif fiyatlandırma yapınca (aynen şu anda Sony'nin fotoğraf piyasasında alt seviyede yaptığı gibi) Sony televizyon tarafında resmen "çakıldı". Dikkat edin "alt seviyede" dedim. A99, A77 gibi üst seviye makinelerde fiyatı ciddi kırmadığınız sürece Canikon'un bu alandaki üstünlüğünü sallamak çok zor. A99 teknik olarak birçok alanda D800'den daha iyi, 5DMarkIII'ten de daha iyi (geride olduğu şeyler olsa da), peki neden Sony şu anda A99'u satmak için grip+flaş kampanyaları yapıyor? Neden D800 ve 5DMarkIII satarken A99 istendiği kadar satamıyor?

Şu anda Canon biraz yerinde sayıyor havası verse de ara ara yaptığı atılımlarla yerini koruyor, ayrıca mevcut makinelerini alan biliyor ki "sorunsuz" çalışacak ve elindeki alet belli bir kalitenin üzerinde. Ek olarak Canon'un sistemi fotoğraf çekiminden baskıya kadar olan süreçte çok geniş bir yelpazeyi de içerdiği için (çanta, fotoğraf makinesi, objektif, baskı cihazları, baskı kağıtları vs..) bir bütünlük sahibi. Canon "yerinde saymasına" rağmen her sene en çok patent alan 5 firma içinde, bunu da hatırlayalım.

Nikon bir süre ileride götürdüğü yarışı Canon EF serisiyle kaybetti. Neden geriye düştü peki? Cevap basit: Yerinde saydığı için! Canon'un USM, IS, otomatik odaklama gibi alanlarda hızlıca öne geçmesi yüzünden Nikon geride kaldı. D300/D3 serisine kadar Nikon atılım yapamadı bir türlü. Son 4-5 senedir Nikon Canon'a yaklaştı, bazı alanlarda geçtiği de söyleniyor ama hala toplamda Canon lider.

Yani bu iş "makineleri daha iyi, Sony de çok güçlü, demek ki lider olacak" kadar basit değil. Pentax'ın da giriş seviye modelleri birçok alanda orta ve üst seviye Canikon modelleri kadar iyi, peki neden Pentax coşamıyor bir türlü?

Yazınıza katılmakla beraber şunuda eklemek isterim; Kodak piyasada liderken, belkide fotoğraf tarihinin en büyük Ar-Ge yatırımını yapmasına rağmen geriye düşmüştür. 5milyar doların üstündeki geliştirme bütçesine rağmen geriye düşmüştür. Peki neden böyle oldu? Nedeni çok ama şunu söyleyeyim; Bazen Ar-Ge çok büyük paralar harcansa bile yanlış bir yolda harcanıyorsa paralar, geriye düşmen kaçınılmazdır. Gelecek nesil aynasız makinelerin olacak muhabbeti var bildiğiniz üzere ve SONY şuan bu konuda ciddi yatırımlar yapıyor. Bir risk alıyor ama gelecek aynasızların liderliğinde olursa SONY bu büyük yatırımların karşılığını alacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

farklıyız abi biz sonyciyiz bundan sonra böyle canoncu nikoncu yeni çıktık biz sonici :D:D:D:P:P

tamam sony iyidir hoştur ama foto denilince ne yaparsa yapsın bizim aklımıza gelmicek bende çok severim sony başka ürünlerde kesinlikle çoğunda sony derim. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazınıza katılmakla beraber şunuda eklemek isterim; Kodak piyasada liderken, belkide fotoğraf tarihinin en büyük Ar-Ge yatırımını yapmasına rağmen geriye düşmüştür. 5milyar doların üstündeki geliştirme bütçesine rağmen geriye düşmüştür. Peki neden böyle oldu? Nedeni çok ama şunu söyleyeyim; Bazen Ar-Ge çok büyük paralar harcansa bile yanlış bir yolda harcanıyorsa paralar, geriye düşmen kaçınılmazdır. Gelecek nesil aynasız makinelerin olacak muhabbeti var bildiğiniz üzere ve SONY şuan bu konuda ciddi yatırımlar yapıyor. Bir risk alıyor ama gelecek aynasızların liderliğinde olursa SONY bu büyük yatırımların karşılığını alacaktır.

Sony de TV'de liderken ArGe yatırımı yapıyordu elbet ama "yenilikçi" tarafta değil "nasıl para kazanırız" tarafında. Canon ya da Nikon da aynı şeyi yaparsa elbette geriye düşmeleri kaçınılmaz. Arkadan gelen genelde avantajlıdır zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Gökhan on yıllar önce hemen her ihtiyacımızı en yüksek kalitede (en pahalı şekilde) karşılayan marka, ülkemizde Sony idi. Şimdi seviyor muyum? Telefonum, televizyonum, bilgisayarım, fotoğraf makinem, hiç birisi Sony değil. Diğer markalar sistemle daha uyumlu oldukları için onları tercih ettim. Ha, müzik dinlemek konusunda Sony nin mass-market ürünlerini hiç, ama hiç bir zaman sevmedim. Doğal olmaktan çok uzak, karakteristik bir elektronik tınısı vardır.

Sony 90 ların tartışmasız lideriydi el attığı her konuda.

Bugün sadece saygı duyulacak marka.

Şimdi düşünüyorum evdeki TV hariç Sony ürünüm yok onuda ben almadım, seçmedim.

Kamera Sony alırmıyım, denemeden, görmeden bulaşmam. Pentax kullanmış adamım, yokluğu bilirim.

Pentax kullanırken cebimde para olurdu lens olmazdı. Nikon kullanıyorum cebimde para kalmadı lens gani :D :D

Müzik konusunda Sony çok iyidir, ama neyle kıyaslayacağız?

Benim elimden Dali ler, bose ler, onkyo lar, technics ler, wahfdale ler vs geçti. çok high end sınıfı olmasada orta direk ürünler kullandım.

Onlara kıyasla Sony mi? asla evime sokmam.

Ancak basit müzik sistemleri, sokaklarda insanların ellerinde görebileceğin kulaklığıydı, mp3 playeri idi falan ortalamanın üstünde.

şimdi bu konuya sony kullanıcısı olarak ben cevaplayayım

nikon d60 d200 vs den sonra Sony A700 aldım ve 1 sene sonra yani geçen hafta Bir sony body daha aldım

A580 Şimdi neden aldım. ???

iki makinenin toplam maliyeti 1400 tl civarı felan ben amatörüm eski minolta lensler şak diye oluyor sony bodye

100-350 tl arası portre zoom oldukça kaliteli minolta lensler var. 50mm f 1,7 lensi 180 TL ye aldım. çok da güzel

Nikon D60 +NİKON D200 ümü toplamda 2000 TL ye elden çıkarttım.

nikon bodylerde video çekimi yoktu noise d200 de bolca mevcuttu

şimdiki makinemde ISO1600 de bana göre tertemiz kullanılabilir mis gibi foto çıkıyor

Sony nin SLT teknolojisi ürünülerinden olan A77 şu an en populer modeli

video da yüksek hızda otofokus yapıyor içindeki dahili GPS fotoğraf etiketlemede oldukça kolaylık sağlıyor

dönebilir ekran EVF vizör elektronik çekeceğiniz fotoyu görüyorsunuz aynen ama hala çok kullanışlı değil

yani özellik olarak çok ama eksiği çok şu anda

arkadaşın biri yazmış ruhu yok diye evet gerçekten şu an deklanşörün altındaki kırmızı çentik sayesinde nikonu 10 km uzaktan tanırsınız

ama sony nin sade alpha logosu var şu anlık her modelde görünmüyor bu da

teknoloji bakımından Sony gerçekten kalite çıkartıyor

ama şu an ki piyasa ortamında sadece benim gibi farklılığı isteyenlerin tercih edeceği bir makina

fiyatları oldukça hızlı düşüyor 2. eli biraz zor. şu an d90 hala kaç para birçok sony modeli paramparça eder d90 ı ama yapacak birşey yok

Şu an sony nin NEX serileri herkesin elinde görmek mümkün focus peaking ile manuel lens severlerin gözdesi.

diyeceğim şu sony kullananların tek sıkıntısı ekipman ve aksesuar. yan sanayisini 2. elini sıfırını bulmak getirtmek biraz güç.

canon ve nikon kadar bol değil. bunun yanında 2. el de epey değer kaybediyor.

seneye inşallah SONYnin FF Bodysi olan A99 a talip olacağım nasıl olsa fiyatları düşecektir.

sony lider olmasa da benim gönlümün lideri :D:D

Sony de ruh yok lafı benim değil cümlem değil yalnız. Birebir insanlardan duyduğum yorumdur.

Ben hiç kullanmadım Sony. Nex serisi dışında hiç birini elime bile almadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sony'de ruh yok, fotoğraf Nikon'la çekilir video çekeceksen Canon al, Pentax kullanıcı dostu :) Neyse hala Olympus ve Panasonic'e kulp takan yok :)

olympusunda fotoları çok kaliteli çıkıyor iyide yapıyor hakkı yenmez. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sony'de ruh yok, fotoğraf Nikon'la çekilir video çekeceksen Canon al, Pentax kullanıcı dostu :) Neyse hala Olympus ve Panasonic'e kulp takan yok :)

Pentax ın neresi kullanıcı dostu henüz çözemedim. Evet kullanım olarak Nikondan biraz daha basit ama biraz daha.

Misal Nikon u ilk okul 5e giden çocuk çözüyorsa, Pentax ı da 4e giden çocuk çözer yani öyle süper basit bir arayüz falan yok.

Panasonic in de videosu çok iyi. AVCHD video kaydı olan aletler deli video çekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Koyunun olmadığı yerde keçiye Aburrahman çelebi derlermiş.

Sony markası da böyledir bizde bana göre.

Bunu söyleyen kişinin 1990-1998 yıllarında TR'de Profilo Holding'in bünyesinde bulunan 27 markanın yetkili servisi olduğunu bilin. Yani Saba, Telefunken, Sony, National, Telra, Olivetti, Nikkam, Cine5 gibi Audio-Videodan yazar kasaya kadar olan yelpazeyi gözünüzde canlandırın. Birde bu markadan başka Samsung, Sanyo, Cosmos ve Yamaha'nında yine yetkili servisiydim.

Bununla ilgili çok iyi bir anım var ama onu daha sonraya bırakalım.

İşte bu 80'li ve 90'lı yıllarda ülkede üretilen bu yerli markaların yanında Sony tabii ki kalitesi, uzun süre dayanıklılığı ve yerli Beko Arçelik Saba Telefunken gibilere göre 2 katına varan fiyatıyla bir güven oluşturmuştu.

Ama işin gerçeği bu muydu?

Dedim ya, kalite kontrol mefhumunun daha yerleşmediği bu çağlarda maalesef Sony iyi biliniyordu.

çünkü ithalat yasaktı, içeri girebilen markalar kısıtlıydı, Grundig bile yerli Cihan tarafından üretiliyordu ama yine güven vermiyordu. Philips ise gerek fiyatından gerekse servislerinin burnunun büyüklüğünden dolayı şansı azdı. Bir de bunların arasında Blaupunkt vardı ki renklerine herkes aşıktı ama piyasada yeterli değildi.

Aynı zaman diliminde Avrupa veya dünya neyi kullanıyordu diye bakarsanız durum belli olur.

Demem o ki, her sektörde bir markanın ürünleri aynı başarıyı yakalamak zorunda değil, zaten mümkün de olmuyor. Philips'in en büyük zararı bu geniş yelpazeden dolayı olmuştur, adamlar ampulden TV ye herşey ürettiler ama toparlanmakta zorlandılar. Şu an Philips'in kalbi olan, doğum yeri olan Eindhoven'a çok yakın bi yerde oturuyorum ve burada artık Philips'in sadece büroları var, başka hiçbir şeyi kalmadı.

Sizin için kalite ne demek önce onu değerlendirmek lazım. Dayanıklılık mı yoksa daha çok tekniği barındırmak mı?

O yıllarda video kayıt cihazları, VHS kameralar denilince akla Panasonic gelirdi; bugün de durum böyle mi acaba?

Sony uzun süre bozulmayan TV alıcıları yaptı diye video kameraları da çok iyi midir? Bence değil; bugün için bir kaç model Sony video kamera Türk düğün salonu çekimcilerine göre çok iyidir, performansı yerindedir (bence de öyle) ama sadece bir kaç model, o kadar. Bir diğeri bunu kabul etmez, illa Canon video kamera kullanırım diye inat eder, teknik argümanla gel dersen iki kelime konuşamaz, oto sanayi dilinde cevaplar verir ve sizin sinirinizi bozar, çünkü teknik bilgisi hiç yoktur, o sadece sahip olduğu monitörde aldığı görüntüyü bilir, aynı görüntüyü bir başka monitörde gösterseniz kabul etmez, çünkü ona göre en iyi monitör ondakidir.

Daha önceki yazımda da söylediğim gibi, teknik verilerle bazı şeyleri tartışalım, şehir efsaneleriyle değil. Yani Doğan görünümlü Şahin dönemi bundan 25-30 yıl öncesinde kaldı, artık milletimiz yemiyor, bakın yollarımızda artık hangi markalar dolaşıyor?

Bir elektronik vizör hiçbir fotoğrafçı tarafından tercih edilmez, hatta hiç kullanılmak istenmez. Eğer bu nokta bu kadar basit olsaydı bir Nikon D1, D2, D3, D4 veya Canon 1Dx ve diğer türevlerinde en büyük maliyeti tutan koskoca prizmalar kullanılıp yer probleminden dolayı da dahili flaş iptal edilmezdi. çünkü fotoğrafçı o anda gerçek optik görüntüye göre ayarını yapar, sizin tercih ettiğiniz LCD vizör onu yanıltır.

Tabii ki gönlümüz daha fazla markanın piyasaya girmesini ister, bu durum biz son kullanıcılara fayda sağlar. Ama D3X ile aynı sensörü kullanan Sony'nin modelini de bi araştırın derim, neden acaba aynı kalitede fotoğraf veremedi diye?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pentax ın neresi kullanıcı dostu henüz çözemedim. Evet kullanım olarak Nikondan biraz daha basit ama biraz daha.

Misal Nikon u ilk okul 5e giden çocuk çözüyorsa, Pentax ı da 4e giden çocuk çözer yani öyle süper basit bir arayüz falan yok.

Panasonic in de videosu çok iyi. AVCHD video kaydı olan aletler deli video çekiyor.

Efsane işte :) "Kullanıcı dostu" derken manuel objektifleri kullanabilmekten bahsediyorlar, halbuki bu arkadaşların aynı şeyi diğer markaların da yaptığından haberi yok. Nikon'da bütün F objektifler kullanılabiliyor, Sony'de bilmemkaç yıllık Minolta objektifleri kullanabiliyorsun (hatta bazıları otomatik odaklı), Olympus ve Canon'a 15$'lık dandik adaptör alınca eski objektiflerin alayını takabiliyorsun (Pentax dahil).

AVCHD'yi hiç sevmiyorum. Adam gibi düzenleyemiyorsun, illa birşeylere çevirecen. Ayrıca neden 80 kat klasör altına koyuyor videoları çok saçma.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Efsane işte :) "Kullanıcı dostu" derken manuel objektifleri kullanabilmekten bahsediyorlar, halbuki bu arkadaşların aynı şeyi diğer markaların da yaptığından haberi yok. Nikon'da bütün F objektifler kullanılabiliyor, Sony'de bilmemkaç yıllık Minolta objektifleri kullanabiliyorsun (hatta bazıları otomatik odaklı), Olympus ve Canon'a 15$'lık dandik adaptör alınca eski objektiflerin alayını takabiliyorsun (Pentax dahil).

AVCHD'yi hiç sevmiyorum. Adam gibi düzenleyemiyorsun, illa birşeylere çevirecen. Ayrıca neden 80 kat klasör altına koyuyor videoları çok saçma.

Video düzenleme olayına girmediğimden doğrudur diyorum.

Ben sadece kayıt kalitesini seviyorum.

Misal eski Panasonic FZ38 DSLR lik sınıfı kameram 1080p video çeken D7000 den daha hoş video çekiyordu.

O eski lens olayı şehir efsanesi ama onun sebebide şu;

Pentax kullanıcısı lens bulamaz. Yok. Türkiye piyasasında hiç yok.

Bu sefer insanların radarı genişliyor manuellere kadar araştırıyor ve öğreniliyor. Ha 40 yıllık manuel lensde kullanılıyormuş diye.

Oysaki Nikon veya Canon kullanıcısının manuel lensleri araştırmasını gerektiren bir durum yok çünkü elini sallasa yeni model lenslere değiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İşin özü bana göre kullanıcıda biter bugün ürün çeşitliliği her alanda var

cep telefonu bilgisayar araba vs vs tercihler farklı bugün aynı fiyata samdung galaxy s4 ile apple iphone 4s 5 vs alınabiliyorken

kimi samsung alıyor kimi apple tamamen tercih mesela

Sony bu işe yeni başladı köklü bir kuruluş olan minoltanın varisi oldu.

sony nin en sevdiğim yanı

body de dahili görüntü sabitleyici mevcut manuel lenste bile çalışır.

bu nedenle lenslerin fiyatı uygun.

Ben parama göre makine aldığım için çok memnunum

örnek vermek gerekirse Nikon 70-300 eski model alırsınız 300 TL af motoru yoktur kullanamazssın VR li dahili motorlusunu alırsın 1300 TL ye rakamları salladım örnek için

ama minolta BEERCAN diye geçen 70-210 F4 modeli oldukça kaliteli ve fiyatı 350 tl Her sony ve minolda body de çalışır.

filmli minolta makinam var bu lensleri ona takıp kullanabiliyorum. bu da benim için yetiyor zaten. Nikon ve Canon IS VR vs bu özellikleri yüksek fiyatlara kullanıcılarına satıyor bu da benim işime gelmiyor açıkcası. bu iş zevk işi benim için çok para harcarsam canım acır

ama itiraf edeyim canon ve nikon body 2.el alış satıştan güzel kar ediyordum.

şu an elimdeki makinaları aynı paraya bile belki zor satarım.

Sony kalitesini artırmalı Mehmet Bey güzel bir örnek vermiş aynı sensörleri kullandığı halde

aynı foto kalitesini neden vermiyor. elimdeki Sony A700 ün sensörü yanlış bilmiyorsam nikon d300 ile aynı sony üretiyor sensörleri ancak işin içine işleme kısmı giriyor burada işler değişiyor.

Bu işten gerçek mana da para kazansam kesinlikle SONY almam

Nikon Canon şu an herkesin bildiği marka ve biri gelip size iş verecekse ekipmanınız ilgisini çekecektir bence.

ben bakarım sürekli :D

neyse uzattık iyice

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Bunlar Sony A99 ile çekilmiş fotoğraflar. Fotoğrafların üzerine tıklayarak orjinal haline (6000x4000) bakabilirsiniz. Netlik gerçekten çok çok hoşuma gitti. Ama gördüğüm eksikliklerde var. Mesela flu olan arka planlarda İso 200'e göre fazla kumlanma var gibi. Ayrıca bazı kumaşların deseninde küçük pürüzler vermiş. Ama gerisi fiyatına göre çok iyi gibi. Sizler ne düşünüyorsunuz ?

KrjAMa.jpg

eXyadD.jpg

x3Nmvp.jpg

e7YlqP.jpg

e2yDrL.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Modellerin gözlerine bakarak kullanılan ışık kaynağı konusunda bilgi sahibi olursanız, bu ışık kaynakları konusunda tecrübeniz varsa, tüm bu olumlu şartlara rağmen makinenin performansı için nasıl düşüneceğinizi çok iyi tahmin edebiliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Stüdyo dışındaki at çekimide iyi gibi ama üstadım.

At gibi alet A99 :)

A99 iyi gövde aslında. Onun sorunu kötü olması değil, benzer fiyat segmentindeki rakiplerinin süper olması. Canikon varken Sony kullanmak için bazı şartlar lazım (Minolta'dan gelmek, Sony ile fotoğrafa başlamak, 135mm f1.8 gibi özel objektiflere ihtiyaç duymak, kesinlikle EVF istemek, gövdede IS istemek vs..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.