İçeriğe git

Evlilik ve Fotoğrafçılık

Doğan

Recommended Posts

• Forum Editörü

böyle bir konuyu açmamın sebebi 2 haftalık evli olmam :P ve genel gözlemleri almak istemem. katılımcı arkadaşlara paylaşımları için teşekkür ederim. eşim fotoğraf çekme sevdamın en başından beri farkında ve ona göre davranıyor umarım ileriki zamanlarda değişiklik olmaz tutumunda. en büyük artılarımdan biriside bu işten ara sıra parada kazanmam. bende 2 adet gövde var Nikon ve Pentax. Nikon ekipmanı kendime ayırıp Pentax ekipmanıda eşime verdim bir kaç gün içinde ekipman için küçük çanta alacağız kendisine. Bu işten oda çok memnun kaldı tabi ençokta ben memnun kaldım, boş zamanlarımızda birlikte fotoğraf çekmeye çıkalım dediğimde çok sıcak karşılıyor.

Doğan Bey, Merhaba;

öncelikle bir ömür boyu mutluluklar dilerim. İnşallah siz ve eşiniz bir ömür boyu fotoğraf'ın peşinde koşarsınız. Konuyu sanırım bir nabız yoklaması ve potansiyel tehlikeler hakkında fikir sahibi olmak için açtınız..:)

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğan Bey, Merhaba;

öncelikle bir ömÜr boyu mutluluklar dilerim. İnşallah siz ve eşiniz bir ömÜr boyu fotoğraf'ın peşinde koşarsınız. Konuyu sanırım bir nabız yoklaması ve potansiyel tehlikeler hakkında fikir sahibi olmak için açtınız.. :)

Selamlar,

teşekkÜer ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğan Abi hayırlı uğurlu olsun, Allah bi yastıkta hastalıksız, sıkıntısız tasasız kocatsız inşallah :)

Hacım sen bence evlenme hiç, kızın başını hiç yakmayalım. :) Düşün boş zamanlarında sen nasıl fotoğraf çekiyorsan kızcağız da kitap okuyor, film seyrediyor. ne yapacan sen benim fotoğraf çekmeme mani oluyorsun karışıyorsun, bu benim boş zamanlarımı değerlendirdiğim hobim, sen de kitap okuma mı diyeceksin, sinemaya gitme mi diyeceksin. Düşün kızcağız örgü örmeyi seviyor (kaldı mı bilmem ama varsayıyoruz) örme mi diyeceksin. sence de mantıksız değil mi? Ayrıca fotoğraf çeken bir sürü bayan var, evlendik ben fotoğrafı bıraktım, sen de çekme artık mı diyeceksin? sence de saçma olmaz mı?

Yok abi sen beni yanlış anladın.

Saygı benim 1 numaralı kuralımdır. Herkes gibi farkında olmadan muhakkak saygı çerçevesinin dışına çıktığım olmuştur, olacaktır da ancak altın kuralım daima saygıdır.

Birine saygı duymayan insanın hayata bir tuz tanesi kadar katkısı olmaz.

Karşılıklı saygı olacak elbette ancak evlilikte saygı doğru bir kelime değil.

Sen benim yaptıklarıma saygı duy, ben senin yaptıklarına saygı duyayım.

Diyorumya uzatmamamız lazım çünkü kötü taraflar ortaya çıkıyor :)

Aşk evliliğinde saygı falan olmaz, zaten onu olduğu gibi kabullenir seversin.

Mantık evliliğinde saygı olur.

Görücü üsulü evlilik de Allah vere artık neler olur düşünmek bile istemiyorum :blink:

27,8 yaşındayım :blink: Her geçen gün kendimi daha iyi tanıyorum. Evlilik bana mantıklı gelen bir yapı değil.

Başka insanların kaprisini çekemem, çekerim, 1 kere 2 kere 3 kere 5 kere... ömrü hayatım boyunca 2748274648289173 adet kapris çekemem :lol:

Keza ömrü hayatım boyunca eşime 287347716374 adet kaprisimi çektirtmem.

Ben sıkıntı çekmemek, çektirmemek için evliliğe sıcak bakmıyorum.

Tam anlamı ile kafa dengi birini bulmam lazım ki oda dünyada çok nadir insanın başına geliyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğan Abi hayırlı uğurlu olsun, Allah bi yastıkta hastalıksız, sıkıntısız tasasız kocatsız inşallah :)

Saygı benim 1 numaralı kuralımdır. Herkes gibi farkında olmadan muhakkak saygı çerçevesinin dışına çıktığım olmuştur, olacaktır da ancak altın kuralım daima saygıdır.

Görücü üsulü evlilik de Allah vere artık neler olur düşünmek bile istemiyorum :blink:

27,8 yaşındayım :blink: Her geçen gün kendimi daha iyi tanıyorum. Evlilik bana mantıklı gelen bir yapı değil.

Başka insanların kaprisini çekemem, çekerim, 1 kere 2 kere 3 kere 5 kere... ömrü hayatım boyunca 2748274648289173 adet kapris çekemem :lol:

Tam anlamı ile kafa dengi birini bulmam lazım ki oda dünyada çok nadir insanın başına geliyor :D

Hem vıy vıy diyorum hemde haklısın diyorum işin/işimiz zor genelde cinsler rastlar bana :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Gökhan, ben 32 yıllık evlilik deneyimim ile evlilikte saygı sözcüğüne yüklediğimiz anlamları biraz farklı algıladım. Ben evlilikte saygıyı eşimizin hayatını kolaylaştırmak konusunda gösterdiğimiz çaba olarak görüyorum; sonuç alma olayı değil yani. örneğin eşin senin fotoğraf hobin için katkı sağlamaya yönelik bir çaba içinde ise sana saygısı olduğunu gösterir. Bunu her zaman başaramayabilir. İş, güç, çalak, çocuk gibi nedenlerle kadınlara yüklenen roller biraz dengesiz. Abarttığımı düşünebilirsin ama bu konuda (kadın-erkek ilişkisi) erkeklerin günümüz toplum yaşamında iki gruba ayrıldıklarını düşünüyorum:

1. kadınların hayatlarını isteyerek kolaylaştıran, bundan keyif alan erkekler,

2. kadınların hayatlarını istemeden, kolaylaştırmak zorunda kalan erkekler.

Birinci grup kadınların ilk duyduklarında hoşlarına gitse de "bir şartla, kadın da bunu hak edecek" koşulu durumu eşitliyor. Dahası, zamanla birinci grup erkekler kadınlar arasında oldukça revaç görmeye başlıyorlar. Burada kıskançlık dozuna dikkat!

Hasılı, hem evli olmak, hem de mutlu bir birliktelik sürdürmek için ikinci gruptan biri olmamak yeterli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Atalay abi zaten ben benim gözlemime dayalı bir genelleme yapıyorum. Herkes böyle demiyorum ama herkes bir araya gelince özellikle Türkiye de durum böyle.

Olay çok geniş abi şimdi evlilik dedin mi farklı bir dünya o...

Saygı dedin mi farklı bir boyut o...

Yani evlilik, insanlar,insan davranışları kafamda milyonlarca düşünce var hangisini dile getireyim.

Ben genelde sessiz biri olarak tanınırım. çok dinlerim, çok gözlerim.

Bu sebepten fikir sahibi olduğumu düşünüyorum. İnsanları algılamada, değerlendirmede çok hata yapmam çok şükür.

Türkiye ülke sınırları içerisinde saygı ağızdan düşmeyen, ancak kullanılmayan bir kelimedir. Tıpkı rüzgar gibi.

Görmezsin, ama bilirsin, sayıgıda öyle görmezsin ama bilir ve işin ilginç yanı ağızdan düşmez :)

Olay dediğim gibi inanılmaz geniş bir konu, neresinden ele alsan dallanıp budaklanıyor.

Burada sosyolojik, ideolojik, topografik :blink: konuları konuşmak hem yersiz hemde benden tecrübeli büyük insanların yanında saygısızlık olur.

Benim gözlemlerime dayalı düşüncelerim net ve keskindir o sebepten herkesin kabul etmemesi gayet normal geliyor bana.

örnek vermek gerekirse az önce siz dahil Türkiye ülke sınırları içerisindeki 75milyona parantez içinde saygısız dedim :)

Ben saygısız bir insan değilim, muhtemelen sizde değilsiniz, o da değil, buda değil ama hepimiz bir araya gelince saygısız bir toplum oluyoruz malesef.

Ben büyük şehir çocuğum, burda doğdum burda büyüdüm. Farkındayım diğer yerler bizim gibi değil ama dediğim gibi çevrem genellemem bunu söylüyor.

Hani dedim ya olay o kadar geniş ki, evlilikden buraya nasıl bağladım? Burdan evliliğe nasıl bağlıcam bilmiyorum :D

O yüzden susmak en iyisi :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Saygı sevgi hepsini geçtim..Bana göre evlilik bir kumardır ya kazanırsın yada kaybedersin...çünkü artık sadakat fukarası bir ülke haline geldik ayda ortalama 350 boşanma davası görülüyor bundan 30-40 yıl önce olsa tamam derim, bu saatten sonra evlenip ne yapacağız, şurada belki 30 yıl daha ya yaşarız ya yaşamayız...Keyfinize bakın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

genel olarak hepsini okudum yorum yorumların ve şunu demek istedim. fotoğrafla ilgilenen bir bayan olarak kapris yapar aman nereye gidiyorsun der diye bir sürü şey yazmışsınız ama bayanların iş daha zor iki poz çekip gelsek dışardan hemen fotoğraf çekecem diye boşladın evi. iyice bir havalara girdin sen. yemek yok açlıktan öldüm triplerine girmeyecek olanınız var mı acaba?? gömleğim neden ütüsüz. çorabım nerde demeyecek misiniz?

oh bekarlık sultanlık diyorsunuz emmee valla evlensenizde farketmez bence:D zira halı saha maçına gidecek adamı daha zor denetlemesi. :) ama fotoğrafçı koca hani nerde resimler diyerekten denetlenebilir:D haahahahah

işin şakası tabiki ama herkesin bir kendi alanı olmalı evlilikte de bekarlıktada ilişki durumu ilişkisi var olan arkadaşlarda da. yoksa sıkılırız. bunaltır sürekli yanyana olmak. saygıda sevgide şart. fotoğraf çok şart. amma velakin denklanşöre nasıl basacağını bilen bir sevgilim olsun ya da öğrenebilecek biri hevesi olsun. çünkü bilmeyen kişi hep bulanık çekiyor:D :) :) :) :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kapris kelimesindeki anlamı yanlış anlamışsınız.

Ben bir bayanın değil, kimsenin kaprisini çekemem!

Aynı şekilde kimseyede kaprisimi çektirmem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şimdi baştan beri okuyorum yazılanları, her yazılanı düşünüp kendimce yorum süzgecinden geçiriyorum. Bir iki konuyu nasıl anlatırım bilemiyordum, kimsenin damarına basmadan, laf sokuşturuyormuş gibi olmadan nasıl anlatırım diye çok kafa yordum. Kimseye bir şey kanıtlamak durumunda olmadığın gibi birazdan yazacaklarıma da kimse kırılmasın, üzerine alınmasın.

- Burada çok da kalabalık olmayan bir topluluğuz, içimizde bir avuç insan sürekli aktif. Forumları okuyor, yazılar yazıyor, tartışıyor. Yaş aralığımız da oldukça geniş. şunu söylemek isterim ki genç arkadaşlara, bekarken ve damarda kan biraz fazla hızlı dolaşırken ilişkiler için konuşmak kolay. Bir gün biri gelecek sizin bütün söylediğiniz şeyleri yıkıp geçecek, değişmez dediğiniz karakterinizi kendi isteğinizle değiştirecektir. İşte siz de o kişiyle evleneceksiniz. bu konuda bir anlaşalım.

- Bu konuda çok az olan kadın takipçilerin bu konuda bir az daha aktif olmasını isterdim görüşlerini bildirmek konusunda. Bu nedenle sirinceteraneler isimli arkadaşımıza teşekkür ederim. Sonuçta bir kadın gözüne ve fikrine açık bir konu bu.

- Doğan Bey evlenmiş. Kendisine huzurlu, mutlu bir hayat ve birliktelik temenni ederim. Umarım eşiniz ile birlikte paralel olarak meraklarınızı hobilerinizi geliştirir ve bu işlerden maksimum keyif alırsınız. tebrik ediyorum.

- Fotoğraf odaklı olmasına karşın konu insan ilişkilerine doğru kayıyor. Korkum o ki ESRA EROL ile İZDİVAç programına benzeyecek bu tartışma. :) Ondan olabildiğince fotoğraf merkezine dönebilirsek bence daha güzel olacak.

Dedim ya kimseyle tartışmak değil amaç, bu ve bundan önce yazdığım her yazıda incittiğim veya kırdığım birileri varsa peşinen hatamı kabul ederim, çekinmeden peşinen özür dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

genel olarak hepsini okudum yorum yorumların ve şunu demek istedim. fotoğrafla ilgilenen bir bayan olarak kapris yapar aman nereye gidiyorsun der diye bir sürü şey yazmışsınız ama bayanların iş daha zor iki poz çekip gelsek dışardan hemen fotoğraf çekecem diye boşladın evi. iyice bir havalara girdin sen. yemek yok açlıktan öldüm triplerine girmeyecek olanınız var mı acaba?? gömleğim neden ütüsüz. çorabım nerde demeyecek misiniz?

oh bekarlık sultanlık diyorsunuz emmee valla evlensenizde farketmez bence:D zira halı saha maçına gidecek adamı daha zor denetlemesi. :) ama fotoğrafçı koca hani nerde resimler diyerekten denetlenebilir:D haahahahah

işin şakası tabiki ama herkesin bir kendi alanı olmalı evlilikte de bekarlıktada ilişki durumu ilişkisi var olan arkadaşlarda da. yoksa sıkılırız. bunaltır sürekli yanyana olmak. saygıda sevgide şart. fotoğraf çok şart. amma velakin denklanşöre nasıl basacağını bilen bir sevgilim olsun ya da öğrenebilecek biri hevesi olsun. çünkü bilmeyen kişi hep bulanık çekiyor:D :) :) :) :)

İnsan ilişkilerinde özellikle de evlilik gibi aynı ortamın paylaşıldığı durumlarda bence iki şart var.

1-) Aynı dünya görüşleri, aynı şeylerden keyif almak (çOK ZOR DENK GELİR)

2-) Birbirine saygılı olmak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kapris kelimesindeki anlamı yanlış anlamışsınız.

Ben bir bayanın değil, kimsenin kaprisini çekemem!

Aynı şekilde kimseyede kaprisimi çektirmem.

yanlış anlaşılmasın oradaki kapris kelimesi senin yazına karşılık değildi denk gelmiş bende kapris demişim:) ben bütün yorumları uzun uzun okumayadım çünkü vaktim ksııtlıydı:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kapris kelimesini kullanan bir bendim. Kapris üzerinden cevap verilince bana cevap verilmiş gibi oldu.

Ben dediğim gibi başkasının kaprisini, tribini, huysuzluğunu "ömrü boyu" çekmem.

Zamanı gelir benimde triplerim olur o sebepten başkasının da beni çekmesini istemem.

Hani şöyle diyim, ben başkasını kendi sırtıma yük yapmam, kendim başkasının sırtına da yük olmak istemem.

Ben ümit abi nin dediği gibi bir evlilikte iki kişininde aynı dünya görüşüne sahip insan olması düşüncesindeyim.

Saygı değil, çünkü saygı farklı bişey.

Gezegen üzerinde bildiğim kadarı ile bir peygamber yok. O halde saygı da bir yere kadar demektir.

Saygı karşılıklı elde edilir. Ben sana saygı gösteririm, sen bana gösterirsin.

Ben sana terbiyesizlik yaparsak sen bana saygı göstermezsin, tartışırırz forumda sen bana, ben sana cevap vermeyiz olur biter.

Evlilikte ne olur? Biri alttan alır barışılır.

Ama kaç kez?

Günümüzde çok zor bir müesese evlilk. Bugün 50-60 sene evli çiftler bugün evlense çoğu 10 yılı görmeden devrilirdi :)

Aynı görüş, anlayış, kültür sahip olmak bence altın anahtar.

Aynı düşünceye sahip iki kişi zaten saygı jokerlerini çok daha az kullanacaklarından mutlu mesut geçinirler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kapris kelimesini kullanan bir bendim. Kapris üzerinden cevap verilince bana cevap verilmiş gibi oldu.

Ben dediğim gibi başkasının kaprisini, tribini, huysuzluğunu "ömrü boyu" çekmem.

Zamanı gelir benimde triplerim olur o sebepten başkasının da beni çekmesini istemem.

Hani şöyle diyim, ben başkasını kendi sırtıma yük yapmam, kendim başkasının sırtına da yük olmak istemem.

Ben ümit abi nin dediği gibi bir evlilikte iki kişininde aynı dünya görüşüne sahip insan olması düşüncesindeyim.

Saygı değil, çünkü saygı farklı bişey.

Gezegen üzerinde bildiğim kadarı ile bir peygamber yok. O halde saygı da bir yere kadar demektir.

Saygı karşılıklı elde edilir. Ben sana saygı gösteririm, sen bana gösterirsin.

Ben sana terbiyesizlik yaparsak sen bana saygı göstermezsin, tartışırırz forumda sen bana, ben sana cevap vermeyiz olur biter.

Evlilikte ne olur? Biri alttan alır barışılır.

Ama kaç kez?

Günümüzde çok zor bir müesese evlilk. Bugün 50-60 sene evli çiftler bugün evlense çoğu 10 yılı görmeden devrilirdi :)

Aynı görüş, anlayış, kültür sahip olmak bence altın anahtar.

Aynı düşünceye sahip iki kişi zaten saygı jokerlerini çok daha az kullanacaklarından mutlu mesut geçinirler.

Katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ya durun daha biz evlenmedik daha. Zaten bu gidişle hiç evlenemeyeceğim gibi gözüküyor. Doğan bey Allah mesut etsin.

Eğer burada yazılanlar doğru ise biz hapı yuttuk. Bence evlenmeden her şeyi konuşup anlaşıp öyle konuşmak lazım. Herkesin mutlaka bir yaşam tarzı vardır. Evlilik kutsal bir müessese. öyle evleneyim olmadı boşanayım olmuyor ama ne yazık ki günümüzde öyle. Birde isim koymuşlar .Şiddetli Geçimsizlik adı altında evlenip çok rahat boşanılıyor.

Eğer evlenmeden önce karşı çıkılacak bir durum varsa ya evlenmeyeceksiniz ya da karşı çıktığı olayı ortadan kaldırıp ömrüne devam edeceksin.

Sanırsam evde kaldık :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

önce tekrar yanlış anlaşılmaması için söyleyeyim sizin yazınıza karşılık yazmamıştım. :D

ve bende aynı fikirdeyim. kimse kimsenin kaprisini çekmek zorunda değil tabi bu kapris diye bahsettiğim şey saçma sapan sorun çıkarmak için çıkarılmış yapılmış kaprisler için geçerli.

belirttiğim gibi herkesin kendi alanı olmalı evliliklerde arkadaşlıklarda herşeyde geçerli bu aile içinde bile herkes kendinş özgür hissedeceği bir alana sahip olmalı ki rahat etsin aklı kafası rahat olsun ve karşısındakine herhangi bir sınırlama içine girmeden özgürlüğünü yitirmiş duygusu olmadan ilk günki gibi yaklaşabilsin. rahat olsun içinde bir yer her zaman huzur dolsun.

fotoğrafında başka hobilerden farkı yok bence. kitap okumayı seven maça giden erkekle fotoğraf çekmek isteyen erkek arasında farkta yok eğer kişi günlerini haftalarını harcıyorsa işe zaten bu işten para kazanıyordur hobi olayından çıkmıştır kanımca. haa yok evlenmiş ama yine bütün vaktini fotoğrafa veriyorsa o da olmaz. hoop geldik mi aynı noktaya saygı. evde bırakacaksın eşini sürekli çekim derdinde hoş olmaz insanın evlenmeseydin diye gelir evdeki eş çemkirince de sana söyleyecek laf kalmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Uzun zaman olmuş konuyu açalı, benimse evleneli iki sene civarı olmuş. Bu iki sene içinde ne değişti derseniz hobileriniz ikinci planda kalıp geçim ile ilgili yeni yeni uğraşlar ediniyorsunuz :D manav, pazar, market, ev ihtiyaçları, akraba ziyaretleri v.s v.s.. bu durumda o çok severek yaptığımız fotoğrafçılık hobisi isteği ister istemez evliliğin getirdiği yükümlülükler nedeniyle yok olmaya yüz tutuyor.

Eskiden hobi olarak yaptığım fotoğraf çekme sanatı şimdilerde ticari amaçlı yaptığımız gelin-damat çekimlerine yöneldi ve eşimde benim asistanım oldu.

Eskisi gibi büyük bir heyecanla hobi amaçlı fotoğraf çekmeye artık ne yazıkki gi-de-mez oldum vakit kalmıyor çünkü. Vakit kalmadığı için de gelin-damat çekimleri yapacak kadar ekipmanı elimde dutup diğerlerini satıyorum çok üzülsemde... mesela 35mm + 85mm lenslerin takılı olduğu iki gövde ile artık yoluma devam etmek istiyorum...

70-200 ü sattım, nikon 14-24 ve tamron 24-70, Nikon D810 uda satıp, Nikon D700 ün yanına bir D700 daha alıp 2 adet D700 ile devam edeyim diyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzun zaman olmuş konuyu açalı, benimse evleneli iki sene civarı olmuş. Bu iki sene içinde ne değişti derseniz hobileriniz ikinci planda kalıp geçim ile ilgili yeni yeni uğraşlar ediniyorsunuz :D manav, pazar, market, ev ihtiyaçları, akraba ziyaretleri v.s v.s.. bu durumda o çok severek yaptığımız fotoğrafçılık hobisi isteği ister istemez evliliğin getirdiği yükümlülükler nedeniyle yok olmaya yüz tutuyor.

Eskiden hobi olarak yaptığım fotoğraf çekme sanatı şimdilerde ticari amaçlı yaptığımız gelin-damat çekimlerine yöneldi ve eşimde benim asistanım oldu.

Eskisi gibi büyük bir heyecanla hobi amaçlı fotoğraf çekmeye artık ne yazıkki gi-de-mez oldum vakit kalmıyor çünkü. Vakit kalmadığı için de gelin-damat çekimleri yapacak kadar ekipmanı elimde dutup diğerlerini satıyorum çok üzülsemde... mesela 35mm + 85mm lenslerin takılı olduğu iki gövde ile artık yoluma devam etmek istiyorum...

70-200 ü sattım, nikon 14-24 ve tamron 24-70, Nikon D810 uda satıp, Nikon D700 ün yanına bir D700 daha alıp 2 adet D700 ile devam edeyim diyorum..

Meğer bekarlık biçilmiş kaftanmış..Bekar olsam da evliliğin güzel birş ey olduğunu düşünüyorum. Kimse kimsenin kaprisini çekmeyecekse onun adı evlilik olmaz zaten. öyle yada böyle evlenip o hayatı da yaşamak lazım.

Hayat kısa....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D700 ün yanına 2. bir D700 yerine video kabiliyeti iyi olan D7200 D5500 gibi bir makine daha iyi bir seçenek değilmi?

Eminim gelin damat şeylerinde videoluk işlerde vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D700 ün yanına 2. bir D700 yerine video kabiliyeti iyi olan D7200 D5500 gibi bir makine daha iyi bir seçenek değilmi?

Eminim gelin damat şeylerinde videoluk işlerde vardır.

Video işlerine hiç girmek istemiyorum açıkçası...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Video işlerine hiç girmek istemiyorum açıkçası...

En nihayetinde fotoğraf teknolojisi yerinde sayıyor ama video adım adım da olsa ilerliyor.

Yarın öbürgün 4k 120fps video kayıtları çıktığında pekte fotoğrafa ihtiyaç kalmayacak.

Zira ordan istediği sahneyi kendisi kesip alıp çıkartacak.

Malum eskiden fotoğraf çekmeyi kimse bilmiyorken artık herkes biliyor.

Kimse fotoğrafa müdehaleyi bilmezken ben iphone dan edit yapıyorum ki ne var?? oldu.

İnsanlarda doğru yanlış birşeyleri biliyor artık. Bir 10-20 yıl sonra kimse fotoğraf istemez sen 3-5 açıdan 120fps video çek biz ordan kendi fotoğrafımızı çıkartırız olacak :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

merhaba arkadaşlar konuyla diyeceğimin hiçbir alakası yok ama bişey sormam gerekyor bu siteye az önce kayıt oldum ve nerden bi konu başlatıp soru soracağımı bilmyorum tarif ederseniz memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

merhaba arkadaşlar konuyla diyeceğimin hiÇbir alakası yok ama bişey sormam gerekyor bu siteye az önce kayıt oldum ve nerden bi konu başlatıp soru soracağımı bilmyorum tarif ederseniz memnun olurum.

Ana sayfada "Nikontürk" logosunun altında "Forumlar" sekmesine tıklayın.

Gelen sayfada konu başlığınızı seÇin.

Gelecek olan sayfada sağ üstlerde siyah zemin üzerinde "Yeni Konu" linkine tıklayın.

"Konu adı" nı belirtin, aşağıdaki boş alana sorunuzu yazın, sayfanın altındaki "Gönder" butonuna basın.

Hepsi bu kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.