İçeriğe git

Nikon D800 !

Uğur Meriç

Recommended Posts

Herkese merhaba... kısmetse bu hafta bi makine alıcam mark 3 yada d800 önceliğim nikon olucak çünkü nikon her zaman gövde olarak daha kaliteli gelmiştir. sırasıyla nikon d90 ve mark 2 kullandım ( canonu merak ettiğim için) neyse soruma gelicek olursak d800 le ilgiil öğrenmek istediğim şey internette okuduğum kadarıyla sol netleme sıkıntısı olduğunu söyleniyor bunun halledilip halledilmediğini bilmek istiyorum. halen bu sorun yaşanıyor mu? yada başka sorunlar var mı şuan bilmediğim yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Alacağınız D800 modeli için bahsedilen sorunun olmayacağı konusunda hiç kimse garanti veremez.

çünkü:

Bu sorun bazen gövdede, bazen lenste, bazen her ikisinin birden kalibre edilmesini gerektiren bir halde olabilir.

Gövdedeki sorun bazen yazılım güncellemeyle, bazen ise serviste özel bir takım müdahalelerle giderilebiliyor.

Bu sorun her zaman vardır diye bi kural yok. Sizin makineyi satın aldığınız ülkeye, satıcıya göre değişir. Bu sorun ürünün ilk piyasaya sürüldüğü zamanlardaki ürünlerde görüldü. E Türkiye'nin hali belli; refurbished makineler bizim ülkemizde yeni fiyatına satılıyor, insanımızın dünyadan haberi yok, bu makineleri alıyor, sonuç bu işte.

Bana göre bu şekilde sorunlu pek çok makine TR'de kullanımda, kullanıcıların bundan haberi bile yok. çünkü zaten onu anlayabilecek göze, monitöre ve tecrübeye sahip fotoğrafçı değiller. Bunu farketmek için bu meslekte biraz bilgili olmak gerekiyor. En son forumdaki bir arkadaşımız (İzmir'de) bu gövdeden satın aldı, fokus sorunu görüp geri gönderdi, ikinci makine geldi, onda da durum aynıydı, arkadaşımız D800 almaktan vazgeçti, hala D700 ile yoluna devam ediyor. Benim merak ettiğim, ciddi bir dükkandan satın alınan, sonuçta İstanbul'daki bayiden sipariş edilen bu makinelerin akıbetinin ne olduğudur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Garantili cihaz almak gibi bir düşünceniz varsa gönlünüz rahat olsun. Alın test edin arızalımı çıktı iade edin, hiç sıkıntı yok her türlü haklısınız.

Ancak spot garantisiz ürün olacaksanız;

"-Bunun garantisi bizzat benim abi!" tarzı insnalarla muhattap olacaksınız. Güvenilir, güvenilmez... Tartışılacak konu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D800'deki odak sorunu neredeyse çözüldü ama hala sorunlu makineler piyasada geziyor diyorlar. Benimki sağlam çıktı Allah'tan, ama sırf "aman birşey olmasın" diye fazla para ödeyip garantili mal aldım. Hatta ilk aldığım garantili DSLR'dır kendileri.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Herkese merhaba... kısmetse bu hafta bi makine alıcam mark 3 yada d800 önceliğim nikon olucak çünkü nikon her zaman gövde olarak daha kaliteli gelmiştir. sırasıyla nikon d90 ve mark 2 kullandım ( canonu merak ettiğim için) neyse soruma gelicek olursak d800 le ilgiil öğrenmek istediğim şey internette okuduğum kadarıyla sol netleme sıkıntısı olduğunu söyleniyor bunun halledilip halledilmediğini bilmek istiyorum. halen bu sorun yaşanıyor mu? yada başka sorunlar var mı şuan bilmediğim yardımcı olursanız sevinirim.

D800E sol netleme prıoblemi çıktı aldığım her iki makinede arkadaşlarında söylediği gibi. D700 de çok başarılı bir makine D800E yi hiç bir konuda aratmaz. Her iki gövdenin birbirlerine karşı üstünlükleri ve zayıflıkları mevcut.

FF makine almakla da herşey son bulmuyor ne yazık ki.

FF makine alınca "tamam şimdi olacak artık" diye düşünmek son derece yanlış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

belirtmeyi unuttuğum bir şey var cihazı 2. el alacağım sıfır olursa da spot olur. bu ülkede garantili bir şey almanın mantığı yok boş yere fazla para bana göre tabi tercih meselesi saygı duymak lazım. spotta olsa 2.el de olsa bir dükkandan alındığı sürece pek sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. sonuçta elektronik cihaz bunlar birazda şans işi türkiye garantili alıpta sorun yaşamakta mümkün ki yaşayanlarda var. babataş fotoğrafçılıktan mark 2 almıştım 40 bin shutter demişlerdi alırken bi yıl kullandım felan meraktan shutter sayısı kaç oldu diye bi bakıyım dedim 84 bin felandı ki ben en fazla abartarak söylüyorum 10 bin çekmişimdir. babataşı aradım ve durumdan rahatsız olduğumu dile getirdim shutter konusuna pek takılmam sadece kandırılmış gibi hissetmenin vermiş olduğu bi rahatsızlık vardı ve şener abi getir makineni sattığımız fiyata geri alalım sen kendini kötü hissetme yeterki dedi. spot yada 2.el alınır ama her dükkandan alınmaz ! alcağım cihazda sıkıntı bile çıksa geri görtürdüğümde gerekli şekilde ilgilendikleri sürece 2.elmiş spotmuş bence sorun olmaz. dediğim gibi bu benim düşüncem ve tercih meselesi ben fazla para verilmesini mantıklı bulmuyorum çok parasınız varsa o başka tabi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.