İçeriğe git

Hamburgerler Reklamlarda nasıl oluyor da güzel görünüyor?

Turan Babacan

Recommended Posts

996615_586789474700243_1637918787_n.jpg

http://www.viplay.com/kategori/eglence/ilginc/reklamlardaki-hamburgerlerin-guzellik-sirri_31117

Bir çok yemek tekniğini aynı mantıkla düzenlenebilir. Bu yaratıcılığınıza kalmış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birkaç kez yemek sektörüne çekim yaptım; bilindik teknikleri kullanmıştım. İşte bildiğiniz gibi ürünü az pişirip daha canlı görünmesini sağlamak, gerekirse ürüne fırçayla sıvı yağ sürüp parlak bi hal almasını sağlamak gibi basit teknikler. Ama bu kadar sahtekarlık bu dünyada tabii ki conilerde olur, şaşırmadım yani.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1980lerden sevgiler :)

Bu video çok eski, muhtemelen tüketici haklarınn icat edilmediği dönemlerden geliyor.

1-2 sene kadar önce e2 veya CNBC-e de bunun belgeselini izlemiştim (sanırım McDonalds yapmıştı).

Eski zamanları bilmiyorum ama şuan fotoğraf ile aldığımız arasında fark yok.

Tek fark makyaj ve yerleşim şekli.

önce bir tane kendileri hazırlıyorlar sonra gidip mağzadan bir tane sipariş edip onu getiriyorlar.

Video daki gibi biraz arkadan kesiyorlar, biraz yayma, biraz kapartma falan derken aynı resmi elde edebiliyorlar.

Ancak fastfood sektörü her ne kadar standart olsada her ülke, her mağza, bir değil.

Kimi zaman burger yediğimde içindeki mayonez içinde yüzer, kimi zaman mayonezi fark etmem bile.

Yani yapan usta çok önemli.

Misal bizim Merter Little Cesare pizza 10 numara pizza yapıyor parmaklarını yiyorsun, Yeşilpınar Little Cesare da da hamur yiyorsun.

Aynı pizza, aynı içerik, aynı tarif, farklı eller.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'deki Arbysler'de defalarca yemeği geri gönderdiğimi bilirim. Fofoğrafta 5 kilo et gösteriyor, bazen gelen sandviçin içini açınca et göremiyorsunuz adam gibi! heryerde olmuyor ama artık adet oldu, her aldığım sandviçin içini kasadayken açıyorum ve kontrol ediyorum. Rahat 8-10 defa oldu böyle, iki defa şube müdürüyle karşılıklı atıştık. Alenen müşteri kandırıyorlar. Fırsat olsa aslında tüketici mahkemesine bile vermek lazım bunları.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1980lerden sevgiler :)

Bu video çok eski, muhtemelen tüketici haklarınn icat edilmediği dönemlerden geliyor.

1-2 sene kadar önce e2 veya CNBC-e de bunun belgeselini izlemiştim (sanırım McDonalds yapmıştı).

Eski zamanları bilmiyorum ama şuan fotoğraf ile aldığımız arasında fark yok.

Tek fark makyaj ve yerleşim şekli.

önce bir tane kendileri hazırlıyorlar sonra gidip mağzadan bir tane sipariş edip onu getiriyorlar.

Video daki gibi biraz arkadan kesiyorlar, biraz yayma, biraz kapartma falan derken aynı resmi elde edebiliyorlar.

Ancak fastfood sektörü her ne kadar standart olsada her ülke, her mağza, bir değil.

Kimi zaman burger yediğimde içindeki mayonez içinde yüzer, kimi zaman mayonezi fark etmem bile.

Yani yapan usta çok önemli.

Misal bizim Merter Little Cesare pizza 10 numara pizza yapıyor parmaklarını yiyorsun, Yeşilpınar Little Cesare da da hamur yiyorsun.

Aynı pizza, aynı içerik, aynı tarif, farklı eller.

bahsettiğiniz video bu sanırım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bahsettiğiniz video bu sanırım

Buda kandırmaca yapmadıklarının bir kanıtıymış ama benim izlediğim yani nerden baksanız 20dk lık içinde reklam molası verilen baya belgesel tadında bir çekimdi :D

Ertan abi fastfood olayın yeni gözden Arbys.

Hani sizin oralarda ki standartları bilmiyorum ama burada yersem (olabildiğince az fastfood yemeye çabalıyorum) fena değil gibi geliyor...

Arbys çok popüler olmadığından McD ve BK dan çok daha boş ve "elemanlar relax" o sebepten genelde yediğin şey şekil şemal olarak düzgün oluyor.

McD ve BK o kadar alel acele iş yapıyorlar ki...

2-3 hafta kadar önce Eminönü de dedik hadi burger yiyelim bayadır yemiyoz.

Tren garına doğru bakan 2 burgerci var BK ve McD 2side full çekiyor. Bırak sipariş vermeyi içeri giremiyorsun :blink:

Sonuç olarak bizde dünyaya 1 kere geliyoruz gidelim Konyalı da odun ateşinde döner yiyelim dedik.

2 pilav üstü döner + 1 aşure + 1 profitorol + içecekler vs 56TL :D

Aynı menü bizim Cevizlibağ da ise 20-22TL falan tutuyor :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.