İçeriğe git

gece çekimleri

sirinceteraneler

Recommended Posts

arkadaşlar merhaba

ben yine bir tatile gidiyorum. bayram dolayısla belki oralarda da turlara gidebilirim. belli olmaz. uzun pozlama nasıl olur manzara nasıl çekilir teknik olarak iyileştim ancak benim sorunum evde ya da bahçede uzun pozlama olmadan nasıl çekerim. flaşsız! flaşın portrelerde kişilerin suratlarına patlamasından nefret ediyorum böyle yüzüne sim dökmüş gibi ayna yansımış gibi çıkıyor kişiler. bunu nasıl engelleyebilirim. arkadaşlarla oturduk fotoğraf çekineceğiz. nasıl flu çekmeden başaracağım bu işi?!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar merhaba

ben yine bir tatile gidiyorum. bayram dolayısla belki oralarda da turlara gidebilirim. belli olmaz. uzun pozlama nasıl olur manzara nasıl çekilir teknik olarak iyileştim ancak benim sorunum evde ya da bahçede uzun pozlama olmadan nasıl çekerim. flaşsız! flaşın portrelerde kişilerin suratlarına patlamasından nefret ediyorum böyle yüzüne sim dökmüş gibi ayna yansımış gibi çıkıyor kişiler. bunu nasıl engelleyebilirim. arkadaşlarla oturduk fotoğraf çekineceğiz. nasıl flu çekmeden başaracağım bu işi?!

flaş olmadan gece fortre çok zor uzun pozlarsanız karşınızdaki hareketli bir varlık olduğu için yine flu çıkacak , flaşı yumuşatarak deneyin ayarlardan şiddetini kısmak ve önüne peçete koymak ile başlayın mesela denemelere

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tripod yada monopod kullanacaksınız.

Işık yok, nesne hareketli yani yapacak çok bişey yok.

iso ya abanacaksınız çok bir seçeneğiniz yok. iso 1600-2000 neyse yapın noisli çıksın. Noisleri programları (topaz, nik, photoshop, vs..) vasıtası ile temizlersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem Yılmaz'ın bir lafı var yumurtanın sarısı ile beyazını ayırıyorsun sürmüyorsun bile diye aklıma o geldi bir anda :D

Ya bu işin bir tarifi yok, 3 kaşık tuz, 2 küp doğranmış domates gibi.

Ortam neye el veriyorsa çekeceksin. Titrek çıktıysa tripod/monopod kullanacaksın, imkan yoksa iso abanacaksın.

Hani bi süphaneke oku düzgün çıkar dicem oda olmayacak :D

Kimsenin verebilecek bir cevabı yok ki. Olsa herkes kendisi kullanırdı :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tripotun kullanılamadığı zıkkım zamanlar vardır ya. hah işte öyle zamanlara sinir oluyorum:) napalım bakacaz artık noiselı moisle

Aslında işin çok kolay flashın ayarını iyice aç plusda olsun gece için konuşuyorum isonda en az 200 ile 400 arası olsun flashı açtınya o flashın üstünü sarı balonla kapat bak nasıl çıkıyor isteğe bağlı beyaz balonda kullanabilirsin ama sarı tavsıyem. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.