İçeriğe git

Tripod Manfrotto 055XPROB Pro Tripod

Guest Faruk

Recommended Posts

Geçen media marktta gördüm bu ürünleri

http://www.manfrotto.com/055xprob-pro-tripod-black

http://www.manfrotto...with-quick-lock

ikisi birlikte 600 liraydı.

1. sorum fiyat olarak daha uygun nerden bulabilirim.

2.si ise şu tripodun kafasının uzayıp yana yatması ne gibi faydalar sağlar?

Portre ve manzara fotoğrafları çeken bi insanım. ağırlıklı olarak portre. Tripodu da gece çekimlerinde ve portre çekimlerinde kullanmayı düşünüyorum. Elimdeki 60 liralık tripodla bile portre fotoğrafları farketiyor. Mankenin gözü falan bayaa bi net oluyor tripodla. Kullanımıma uygun mudur bu tripod. Varsa başka önerileriniz nelerdir?

400-450 lira falan ayırmayı düşünüyorum. zorlasan 500.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlara eğilme en çok makroda işe yarar.

Mesela bende Sirui R2004 var. Yanlara eğilmiyor ve çokda alçalmıyor. Makro lensimde kısa olduğundan yerdeki bir nesneyi çekmek için taklalar atıyorum.

Manfrotto bu konuda oldukça iyi bir marka.

C.tesi günü meşhur hayyamda monopod bakıyordum. Bir tane Manfrotto monopod buldum, işte olay budur, alet budur! dedim.

Eleman onun fiyatı 550TL diyince...

Peki Alaattinin sihirli lambasındaki uçan halı gibi buda havada uçuyormu dedim?

Yok diyince bende o zaman o kadar para vermeye gerek yok dedim :D

Malzeme/işçiliği falan son derece iyi bir marka. Bir Gitzo değil tabiki ama oda normal insanlara hitap eden bir ürün değil zaten :blink:

Ben kendim kullanıyorum, çokta memnunum. Sirui markasına da bir göz atın.

Haftasonu 130TL ye monopod aldım (550TL lik manfrotto kadar olmasada) o bile çok çok iyi bir ürün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben 190x prob kullanıyorum. Gayet memnunum fakat 055x prob almadığıma pişmanım.Nedeni 055x prob 32 cm daha fazla uzuyor..Boyumun 1,91 olduğunu düşünürseniz :)

Kafasının uzayıp yan yatması makro dahil bazı durumlarda faydalı oluyor. Tripod kafası için bahsettiğiniz model 804RC2 çok rahat değil . Ben 808RC4 almıştım 4-5 sene kullandım. Daha sonra değiştirdim. Ayar kolları insanı baya üzüyordu. Hassasiyet yoktu.Tripodu tavsiye ederim ama kafasını iyi düşün derim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzun süre netten araştırdıktan sonra 055xprob ile 496rc2 ball head aldım.Aldıktan sonra 190x prob da alsam olurmuş dedim. Tavsiyem imkanınız varsa birebir inceleyin sadece netten incelemek fikir edinmek için bir yere kadar yeterli oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.