İçeriğe git

D7000 Err hatası

cuneyt sahin

Recommended Posts

herkeze merhaba kullanmakta olduğum d7000 modelinde şöyle bir sorunla karşılaştım.

Fotoğraf çekerken üstteki lcd ekranda perde hızının yazdığı kısımda "Err" hatası veriyor lensi çıkarıp deklanşöre bastığımda ayna kalkıyor ancak perde hareket etmiyor.

sanırım shutter sistemi bozuldu ancak daha makine 20-30 bin arası çekimde biraz erken bozulmadımı sizce.

Daha önce başına bu tür bir sorun gelen varmı ortalama maliyeti ne olur teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaptıklarınızı manuel olarak deneyin birde görünen shutterblock bir problem olmuş sanırım darbe felan aldı kullanımdan veya başka birşeyden kaynaklanamaz.

Manuel modda perdeleri kontrol edin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 1 yıl sonra...

Herkese merhaba forumday yeniyim cüneyt beyin bahsetmiş oldugu hatayı bende yaşıyorum hayyamda teknik servise bıraktım ve büyük ihtimalle diyafram blogu bozulmuştur dedi yetkili bir abimiz yedek parça beklemeye dewam ediyouz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

yokmu cevap verebilecek kimse ?

bir soruya cevap verilebilir ancak ama siz sorununuzu ve makinanızın serviste olduğunu söylemişsiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bir soruya cevap verilebilir ancak ama siz sorununuzu ve makinanızın serviste olduğunu söylemişsiniz...

Orçun abi yeni profil fotoğrafın hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.