İçeriğe git

D800 Nikon 80-200mm 2.8 lens ile sorun

tolga kaynak

Recommended Posts

Arkadaşlar D800 makina aldım. elimde olan 80-200mm ile cekim yaptığımda bulanık bir görüntü alıyorum. bunun sebebi lensimin uygun olmamasımı yoksa makinadan kaynaklanan ortada dolanan netleme problemimi ??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bulanık olan yer neresi ? Sen nereye netleme yaparsan orası daha net olur bütün foto netlik istersen o farklı bir konu? Bilginiz olmadan d800 mü kullanıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fotoların büyük halini açamıyorum ben. Hızlıresim sitesi açılıyor fotoğrafların kendisi yok.

Odak hatası olabilir mi? Bu boyutta anlayamıyorum gerçi. Bir de ayarları yazarsan daha iyi olur. D800'de 200mm'de bulanık fotoğraf almamak için minimum 1/300 gerekiyor bende.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ertan abi nin dediği gibi lensde VR falan olmadığı için 80-200 ile heleki 200mm de elde çekim zordur.

Kamerayı sabitleyin.

80mm de deneme yapın.

Minimum netleme mesafesi 1.5metre falan.

1.5mt ye kolay netlenebilecek bir nesne koyun önce vizörden bakaran otomatik odak yapın, sonra live view özelliği yapın bakalım.

Yoksa lens Fx uyumlu ve canavar gibi lensdir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu takip ediyorum başından bu yana. Hala anlamaya çalışıyorum ama hala anlayamadım. Tam olarak sorun nedir?

Şimdi bazı noktaları öncelikle iyi belirlemek lazım:

-Anlatmak istediğiniz sorunu sadece bu lenste mi yaşıyorsunuz?

-Başka diyafram değerlerinde de aynı sorun var mı? İlla F/2,8 de mi bunu yapıyor?

-Bu sorunu yaşamadığınız lensin modeli nedir?

-Netleme noktalarını değiştirdiğiniz zaman sorun düzeliyor mu?

-Canlı önizleme ile vizör arasında netleme farkı var mı?

-Full frame ile APSC sensörün bu lensteki "net alan derinliği" konusuna vakıf mısınız?

Bu yazdıklarımda anlamadığınız bir nokta var mı? Tümüne net cevaplar verebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuyu takip ediyorum başından bu yana. Hala anlamaya çalışıyorum ama hala anlayamadım. Tam olarak sorun nedir?

Şimdi bazı noktaları öncelikle iyi belirlemek lazım:

-Anlatmak istediğiniz sorunu sadece bu lenste mi yaşıyorsunuz?

-Başka diyafram değerlerinde de aynı sorun var mı? İlla F/2,8 de mi bunu yapıyor?

-Bu sorunu yaşamadığınız lensin modeli nedir?

-Netleme noktalarını değiştirdiğiniz zaman sorun düzeliyor mu?

-Canlı önizleme ile vizör arasında netleme farkı var mı?

-Full frame ile APSC sensörün bu lensteki "net alan derinliği" konusuna vakıf mısınız?

Bu yazdıklarımda anlamadığınız bir nokta var mı? Tümüne net cevaplar verebilir misiniz?

Sorunu çözdüm arkadaşlar.

af-s

af-c

modları aklıma hiç gelmemişti bu şekilde çözdüm tekrardan test yaptım sorun yok şuanda. teşekkürler ilgilenen arkadaşlara

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üstten aşaga okudum ılk mesajları ve sayfası hızlı sekılde asa cektım :) AF Modunu S yap diyicektim C'de devamlılık oldugu için kaçırıyorsun diyicektim :) arkadaş kendi cevabını vermiş :)

Saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.