İçeriğe git

29 Ekim havai fişek gösterileri İstanbul

Ramiz AKSOY

Recommended Posts

Teşekkürler, çok detaylı incelemedim ama köprü ayağındansa kastınız o lensin açısıyla bozuldu 24 mm de çekmiştim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok hayır köprü ayağı değil.Bir kaç fotoğrafınızda ufuk çizgisindeki eğimden bahsetmiştim.

Gözden kaçırdım sanırım uyarınız için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öyle bir ortamda kadraja dikkat edilebileceğini sanmıyorum.

Bence gayet iyiler ama yinede en iyi fotoğraflar bence tepelerden çekilen fotoğraflardır.

Sahillerde insanlar üşüşüyor 5mp lik cep telefonu ile!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

öyle bir ortamda kadraja dikkat edilebileceğini sanmıyorum.

Bence gayet iyiler ama yinede en iyi fotoğraflar bence tepelerden çekilen fotoğraflardır.

Sahillerde insanlar üşüşüyor 5mp lik cep telefonu ile!

Bırak telefonu herkezin elinde bir makina elde çekim yapıyorlar. Ne tür bir beklentileri varsa çıkacak karelerden :) Kadraj yorumuna katılıyorum. O denli kalabalık bir yerde kadraj eğriliği hak getire...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Esasında makinanın sanal ufkundan ayarlamıştım kadrajı ama açı değiştirince kaymış esasında ps de düzeltebilirdim ama yukarıdada yazdığım gibi gözden kaçırmışım , Gökhan bey valla o 5 mp cilerden geçen yıl çamlıcada da çok vardı hikayesini yazmıştım bir konuda hatta :) Esasında şöyle yalı bahçesi veya boş tepe dediğiniz gibi bina üstü kimsenin olmadığı biryerler keşfedilirse çok güzel kareler çıkar diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Trafiği bi dert, fotoğrafı da aynı dert. Ne kalabalık bu şehir ya. Yaşamayın kardeşim, terkedin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Trafiği bi dert, fotoğrafı da aynı dert. Ne kalabalık bu şehir ya. Yaşamayın kardeşim, terkedin :)

Mehmet bey inanın şartlar o kadar zordu ki bu fotoğraflar çıkınca mutlu oldum :) birde son yarım saat kala bizim ufaklık huysuzlandı birde o var ama oda sevdi gösteriyi daha 7 aylık :) çıkışta da arbayı ara sokaklardan birine bırakmıştım yarım saat yürüdük eve gittiğimde saat 10 olmuştu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mehmet abi bizim ülkenin en büyük sorunlarından biri gelişmişlik yayılmıyor.

Atıyorum İstanbulda yaşan 20 tane Aydın'lı kimya mühendisi var diyelim. Bu adamlar memleketlerine dönse en az 10 tanesi kahvede okeye döner, 5 tanesi farklı bir işte çalışır, 5 tanesi şanslıysa kendi mesleği ile alakalı bir işte çalışır.

İstanbul'un en büyük sıkıntısı bu, diğer şehirler kendi gibi kalkınamadığından gelişmiyor.

Recep abi o adamların büyük çoğunluğu fotoğraf falan çekmeyi bilmediği için kendi hallerinde takılıyorlar.

Geçen hafta tenis turnuvasında fotoğraf çekmek serbest, flaş yasak dikkat dağıtıyor diye.

Stada bakıyorsun her herkes telefonları çıkarmış flaşı ile fotoğraf video çekiyor.

Adam en üst tribünde sahaya belki 50mt mesafe var. Açmış flaşı telfonda video çekiyor???

Bu adamların çoğu flaşı dahi kapatmasını bilmiyor.

Son final günü en ön sırada oturuyorum (daha ötemiz yok yani parmak göstersek oyuncular görüyor o derece) yanımda bir benden 3-5 yaş büyük bir abi ve hanımı var.

Adamı sokakda görsen giyimi kuşamı falan adam yerine koyarsın. Maç başladı çıkarttı bir video kamera flaşlı videoya başladı?

Hemen bi eleman geldi flaş yok flaş yok diye atladı adamın üstüne adamda pardon dedi indirdi kamerayı.

Sonra hanımı ile kıkırdayarak flaşı nasıl kapanıyor bilmiyorum ki???

Bak herkesin cebinde en az 1000TL lik cep telefonu var, millerin tek bildiği facebuk, twiter watsup?

Kameranın çözünürlüğünü değiştirmeyi kimse bilmiyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

Eğer bir aksilik olmazsa ; ben Ortaköyde bilmediğim bir binanın çatısında olacağım. Fotoğraf sanatçısı bir arkadaşın önderliğinde toplam 3 kişi olacağız. Mekan konusunda bu sene iddalıyım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mekanı az çok verirseniz gelme imkanımız var ise müsait olursam ben o çatının tepesinde olmak isterim.. :)) Alternatif yerlerde olabilir tabi çekecek arkadaşlar var ise bilgilerini paylaşırlarsa sevınırım aylardırda elime makıne almadım maalesef. :))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.