İçeriğe git

THE NIKON DF GELİYOR GALİBA!!!

emir öz

Recommended Posts

Çok heyecan verici ufakta olsa bir haber duydum umarım gerÇek olur.Nikon'un efsane modellerini barındıran 80'li yıllardan esinlenerek,Nikon'un fm2'e benzeyen yeni DSLR'I ''DF'' i duyuracağı söyleniyor.Çok etkileyici fm2 digital slr dünyasında.Camera büyük ihtimal d4 ile aynı sensörü kullanacakmış dpreviewden okudum.16mp ff nostaljinin dibiiiii.Çok heyecanlandım.Eski ustadlar buna bayılacak.Kevin carter hayatta olsaydı Çok hoşuna giderdi...

post-3520-0-34415300-1383576447_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Benim en çok merak ettiğim ise; Sensöründe yağ ve partikül (perde mekanizmasından kopan) olacak mı? ve 1 sene sonra bir Nikon yetkilisi çıkıp DF' nin sensörünü, fast food ' da yanlışlıkla yağa bulamışız ve biraz da kızartma tavasında partiküller yapışmış (pardon yok) ama bu yeni DFs modelinde asla böyle birşey olmayacak açıklamasının olup olmayacağı. Yoksa benim emektar Nikon FA görünmünde bir kamera elbet iyi gider...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim en çok merak ettiğim ise; SensörÜnde yağ ve partikÜl (perde mekanizmasından kopan) olacak mı? ve 1 sene sonra bir Nikon yetkilisi çıkıp DF' nin sensörÜnÜ, fast food ' da yanlışlıkla yağa bulamışız ve biraz da kızartma tavasında partikÜller yapışmış (pardon yok) ama bu yeni DFs modelinde asla böyle birşey olmayacak açıklamasının olup olmayacağı. Yoksa benim emektar Nikon FA görÜnmÜnde bir kamera elbet iyi gider...

Nikon DF x diye model yapıp çözer o işi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim en çok merak ettiğim ise; SensörÜnde yağ ve partikÜl (perde mekanizmasından kopan) olacak mı? ve 1 sene sonra bir Nikon yetkilisi çıkıp DF' nin sensörÜnÜ, fast food ' da yanlışlıkla yağa bulamışız ve biraz da kızartma tavasında partikÜller yapışmış (pardon yok) ama bu yeni DFs modelinde asla böyle birşey olmayacak açıklamasının olup olmayacağı. Yoksa benim emektar Nikon FA görÜnmÜnde bir kamera elbet iyi gider...

dogru söze ne denir.:)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikon Df Fx-format DSLR fotoğraf makinesinin sadece gövde satış fiyatı $2,746.96 olurken, Nikon Df ve 50mm f/1.8 kit lens ile beraber satış fiyatı $2,996.95. Nikon Df'nin çıkış tarihi ise 29 Kasım 2013.

alıntıdır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oldum olasası retro yu sevmedim.

Eski makineler güzel ancak eskiler güzel. 2014 yılında yeni bişey üretemedik bizde eskiyi tekrar ısıttık buyur diye önümüze sunulmasına karşıyım!

Ancak tabiki herkes benim gibi düşünmüyorum.

Aynasız ebatlarında kim tam kare retro cihaz yapıp normal insanların da alabileceği fiyatlara satarsa (2500-3500$ gibi) parayı kaldırır.

Şehir efsaneleri Pentax ın ilk tam kare gövdesini bu yönde çıkartacağını söylüyor ancak onlar sadece şehir efsanesi tabiki.

O efsanelere inansak Pentax ın şuan 289271838757291 adet tam kare gövdesi olması gerekirdi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

a>

Deklanşördeki aparat çok hoş olmuş

Nikon FA ve Nikon F80 için kullandığım, kablolu deklanşörü halen saklarım. İlerde Nikon DF alabilirsem, kullanabirim..:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Resmi duyurusu yapılmış örnek fotoğraflarda eklenmiş , dileyen inceleyebilir

http://imaging.nikon.com/lineup/dslr/df/sample.htm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gene yazayım, formül şöyle:

D610 (2000$) - 24MP + 16MP - video modu + gri kaplama + 2/3 fazladan halka = DF (2750$)

50mm f1.8G (215$) + gri halka = 250$ (hem de kit fiyatı, ayrı satılsa kesin 300$ en az)

Pure photography değil bu. Söyleyecek çok şey var tasarımda, bir ara yazarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Örnek fotoğraflardaki yaprak fotoğrafının orta üst yeşil zemin üstünde küçük bir nokta var f8 fotoğraf hic f16 üstü ornek yok acaba ayni hikaye devammi edecek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Örnek fotoğraflardaki yaprak fotoğrafının orta üst yeşil zemin üstünde küçük bir nokta var f8 fotoğraf hic f16 üstü ornek yok acaba ayni hikaye devammi edecek

Ramiz Bey, Merhaba;

çok detaylı bakmamakla birlikte bahsettiğiniz noktayı gÖremedim. Zahmet olmazsa, işaretlemeniz mümkün mü?

Teşekkürler,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ramiz Bey, Merhaba;

çok detaylı bakmamakla birlikte bahsettiğiniz noktayı gÖremedim. Zahmet olmazsa, işaretlemeniz mÜmkÜn mÜ?

TeşekkÜrler,

İşaretleme biraz paint terk oldu kusura bakmayın başak programım yok işyerimde :

http://farm4.staticf...2d5e70144_h.jpg

birde crop ekleyeyim

ze2s.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü
İşaretleme biraz paint terk oldu kusura bakmayın başak programım yok işyerimde : http://farm4.staticf...2d5e70144_h.jpg birde crop ekleyeyim ze2s.jpg

Çok teşekkür ederim Ramiz bey. Çok dikkatli bakmışsınız. Detaylı sensör temizliğinden sonra benim D7000' de bu noktalardan 4 tane kaldı ve f18 ve üstü diyaframlarda görünüyorlar. Ayrıca canları sıkıldıkÇa da sensörün üzerindeki yerlerini değiştiriyorlar. Ne iştir anlamadım..:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çok teşekkÜr ederim Ramiz bey. Çok dikkatli bakmışsınız. Detaylı sensör temizliğinden sonra benim D7000' de bu noktalardan 4 tane kaldı ve f18 ve ÜstÜ diyaframlarda görÜnÜyorlar. Ayrıca canları sıkıldıkÇa da sensörÜn Üzerindeki yerlerini değiştiriyorlar. Ne iştir anlamadım.. :)

Ümit bey dememde sakınca yoktur sanırım hangi isminizi tercih ediyorsanız o şekilde hitap edebilirim , Bende D600 kullanıcısıyım bu internet ortamında ve Çevremdeki fotoğrafa ilgi duyan kişiler arasında yaptığımız konuşma ve konularda hep D600 sorunlu vs gibi konuşmalar artık beni rahatsız etmeye başladı başka makina kullanan arkadaşlardan F22 gökyÜzÜ testi istedim Çoğu kimse yanaşmadı :) bendede takıntı oldu bu ama toz sorunu değil takıntım toz leke olmayan sensör yoktur konusunda taktım ve iddialıyım bu konuda o yÜzden df yi yÜzde yÜz bÜyÜtÜp inceledim ve şimdilik bulduğum tek nokta oydu Çokta bakmadım , D7000 D7100 ve D600 inanıyorum D610 dada olacak gibime geliyor ,

Tekrar söylÜyorum bence kendimce kullanıyorum f22 teste toz görÜyorum ama normal kullanımda baha hiÇ bir etkisi yok bunun.Şimdi yarın başlar yine konuşmalar DF de toz sorunu var yaramaz bla bla vs .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben halen göremüyorum lekeyi :D

Görmediğim leke toz da bence sıkıntı yaratmaz.

Birde laf aramızda DF ne demek? Bir şeyin kısaltılışımı yoksa sadece bir kod adı mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben halen göremüyorum lekeyi :D

Görmediğim leke toz da bence sıkıntı yaratmaz.

Birde laf aramızda DF ne demek? Bir şeyin kısaltılışımı yoksa sadece bir kod adı mı?

Flickr linkinden tam boy izleyin hocam görürsünüz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Flickr linkinden tam boy izleyin hocam görürsünüz

Nikon un sitesinden her boyutta bakıyorum ancak bende bişey görünmüyor.

Monitörden kaynaklanıyor muhtemelen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikon un sitesinden her boyutta bakıyorum ancak bende bişey görünmüyor.

Monitörden kaynaklanıyor muhtemelen.

Birde böyle bak istersen

b6bq.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü
Ümit bey dememde sakınca yoktur sanırım hangi isminizi tercih ediyorsanız o şekilde hitap edebilirim , Bende D600 kullanıcısıyım bu internet ortamında ve Çevremdeki fotoğrafa ilgi duyan kişiler arasında yaptığımız konuşma ve konularda hep D600 sorunlu vs gibi konuşmalar artık beni rahatsız etmeye başladı başka makina kullanan arkadaşlardan F22 gökyÜzÜ testi istedim Çoğu kimse yanaşmadı :) bendede takıntı oldu bu ama toz sorunu değil takıntım toz leke olmayan sensör yoktur konusunda taktım ve iddialıyım bu konuda o yÜzden df yi yÜzde yÜz bÜyÜtÜp inceledim ve şimdilik bulduğum tek nokta oydu Çokta bakmadım , D7000 D7100 ve D600 inanıyorum D610 dada olacak gibime geliyor , Tekrar söylÜyorum bence kendimce kullanıyorum f22 teste toz görÜyorum ama normal kullanımda baha hiÇ bir etkisi yok bunun.Şimdi yarın başlar yine konuşmalar DF de toz sorunu var yaramaz bla bla vs .

Ramiz Bey, Merhaba;

Ümit veya Alper diyebilirsiniz hiÇ sorun değil. Ben 2009 yılında Nikon D90 kullanmaya başladım ve kameranın sensörÜnde toz, yağ, leke sorununu hiÇ yaşamadım. Senede 1 kere, sensördeki yuvarlak toz benzeri oluşumları temizlettim o kadar. Sonra klasik D7000 ile tanıştım ve lekelendim..:) F18 ve ÜstÜ değerlerde sensördeki lekeleri görÜnce; Aldığıma, alacağıma pişman oldum. Fakat D90' dan D7000' e geÇme nedenim D90' nın dÜşen 2. el fiyatlarıydı. Yoksa D90, gerek görÜntÜ kalitesi gerekse yeni nesil kameralardaki sarıya Çalan renk tonlarının olmayışı nedeniyle Çok gÜzel bir kameraydı. D7000 aldıktan sonra bende sensör toz-leke-kir-pas paranoyası başladı. Bu ve başka sitelerde tanıdığım, bildiğim D7000 sahiplerine bir mail yazarak kendilerinden Çeşitli diyaframlarında (f18, f20, f22, f25 gibi) aÇık gökyÜzÜnÜ Çekerek bana e-posta ile göndermelerini istedim. İnceledikten sonra anladım ki; toz-leke-kir-pas olmayan sensör yok. Bunu D90 ile denemediğime pişman oldum ve aklımda soru işareti kaldı. D90 ile Çalıştığım 3 yıl boyunca, D7000 sensörÜnde görÜlen koyu siyah lekeler hiÇ gözlemlemedim.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.