İçeriğe git

Nikon d7100/ Nef görseli photoshop CS6'da nasıl açılır?

Recommended Posts

Camera RAW 7.4 veya üstünü kurman lazım.

Ancak görülen o ki eski nesil photoshop sürümlerine artık bu destek gelmiyormuş.

http://www.adobe.com/support/downloads/product.jsp?product=106&platform=Windows

Ya CS6 nı bilmem ne versiyona upgrade edeceksin deniyor yada cloud denilen yeni nesile geçecekmişsin!

Sadece DNG convertor var.

Oda ücretsiz bir yöntemdir. NEF dosyasını kayıpsız olarak DNG yapar onuda tüm PS sürümleri ile açabilirsin.

Veya

Adobe lightroom 5 falan kullanın.

Veya

Nikon'un yazılımları Capture NX2 ve ViewNX2 'e yönelin.

Veya

DxO optics 9pro

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cs 6 ya bu 8.3 guncellemesi geliyor Gökhan hocam nen kullanıyorum

CS6 nın desteklemesi garip ama adobe nin sitesinde

http://www.adobe.com/support/downloads/product.jsp?product=106&platform=Windows

7.1 den sonra update yok ki?

Google da biraz arattım genelde millet adobe den şikayetçi olmuş. Hele ki CS5 kullananlar saymış sövmüş :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

CS6 nın desteklemesi garip ama adobe nin sitesinde

http://www.adobe.com...latform=Windows

7.1 den sonra update yok ki?

Google da biraz arattım genelde millet adobe den şikayetçi olmuş. Hele ki CS5 kullananlar saymış sövmüş :)

evet cs5 te olmuyor , ama ben cs6 yüklüyorum ilk yüklemede açamıyorum bi şekilde nasıl olduğu hakkında fikrim pek yok güncelleme alıyor ve 8,3 oluyor versiyon açmaya başlıyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet cs5 te olmuyor , ama ben cs6 yüklüyorum ilk yüklemede açamıyorum bi şekilde nasıl olduğu hakkında fikrim pek yok güncelleme alıyor ve 8,3 oluyor versiyon açmaya başlıyor :)

Sen ACR 8.3ü nerden indiriyorsun ki abi?

Öyle bir uygulama yok çünkü adobenin sitesinde

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen ACR 8.3ü nerden indiriyorsun ki abi?

öyle bir uygulama yok çünkü adobenin sitesinde

8,2 olabilirmi ? yanlışta hatırlıyo olabilirim ama 8 küsürlü yenide format attım daha yüklemedim , şöyle oluyor updaterı var adobenin onun eski versiyonunu kullanarak yapıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8,2 olabilirmi ? yanlışta hatırlıyo olabilirim ama 8 küsürlü yenide format attım daha yüklemedim , şöyle oluyor updaterı var adobenin onun eski versiyonunu kullanarak yapıyor

Doğrudur. Ben daha eski sürümünü kullanıyorum, hiç update bile etmedim.

Link vermek için adobe nin sitesine girdim baktım link yok sonra google da aradım milletin isyanına okudum :)

Şu cloud teknolojili yeni photoshop versiyonlarında sıkıntı olmuyormuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Doğrudur. Ben daha eski sürümünü kullanıyorum, hiç update bile etmedim.

Link vermek için adobe nin sitesine girdim baktım link yok sonra google da aradım milletin isyanına okudum :)

Şu cloud teknolojili yeni photoshop versiyonlarında sıkıntı olmuyormuş.

Evet cloud dan sonra çuğu erişim kısıtlandı lisansa zorluyorlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben dünyaca ünlü bir fotoğrafçıyım.

Aldım Adriana Lima yı Ay'da çekim yapıyoruz dünyada ilk! yada ayda :D

Ayda WiFi çekmez :D 3G desen hak getire.

çektiğim fotoğrafları incelemek için bi daha dünyaya mı dönmeyi beklicem :huh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu kadar kasmaya ne gerek var? Hiçbir imkan yoksa view nx ile aç, yüksek kalitede jpg dönüşümü yap, git PS ile aç. Camera raw denen eklenti view nx veya capture nx den daha mı performanslı? Bence sadece alışkanlıklar bunlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Capture nx bencede camera rawdan daha başarılı , cap nx te işleyip raw kaydedip camera rawdan açıp hic müdahale etmeden ps e aktarım yapıyorum daha iyi sonuçlar çıkıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Photoshop un açabileceği tek ham format DNG.

Pentax DNG çekiyordu ama Nikon çekiyormu hiç bakmadım açıkcası.

DNG de bildiğim kadarı ile sıfır kayıp fotoğraf. Avantaj veya dezavantajı varmı bende çok araştırmadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi PS kurulu değil demiştim kurdum , cs6 kurdum içinde camera raw 7 .1 mi ne vardı benim d600 lerin rawını açmadı , ardından camera raw 703 betayı elle yükledim ve rawlar açılmaya başladı

xgld.jpg

ardından bir gün sonra otomatik bir uyarı ile güncelleme aldım

wqv0.jpg

ve ardından camera raw ım 8.2 oldu

hcel.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Photoshop orjinal mi?

Yada deneme sürümü mü kullanıyorsun abi?

Deneme diyip kuruyorum amtlib.dll dosyasını geğiştiriyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Deneme diyip kuruyorum amtlib.dll dosyasını geğiştiriyorum :)

CS6 değilmi abi bu?

ilacı sürdükten sonra :D Nasıl update yapıyor ki?

Normalde updatei falan kapatman gerekli

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

CS6 değilmi abi bu?

ilacı sürdükten sonra :D Nasıl update yapıyor ki?

Normalde updatei falan kapatman gerekli

evet cs6 ama ilaç değil gibi o dll dosyasını değiştiriyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O ilacı sürerken herkesin yaptığı bir hata var: MS-Dos bilgisi olmayınca bazen böyle olabiliyor işte :)

İçeriği değiştirilen dosyanın uzantısının olmadığını standart windows kullanıcısı anlayamıyor; kaydedilen dosya otomatikmen txt uzantısıyla kaydediliyor ama sistem bunu işleme tabi tutmuyor, sonuç bu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O ilacı sürerken herkesin yaptığı bir hata var: MS-Dos bilgisi olmayınca bazen böyle olabiliyor işte :)

İçeriği değiştirilen dosyanın uzantısının olmadığını standart windows kullanıcısı anlayamıyor; kaydedilen dosya otomatikmen txt uzantısıyla kaydediliyor ama sistem bunu işleme tabi tutmuyor, sonuç bu :)

Yani aslında bizim crack olmamış mı oluyor Mehmet bey acaba ?

1l4l.jpg

voh8.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

CS6 kurulurken net erişimi kapatılır.

Mevcut bir seri numarası ile kurulur.

Host dosyasına gerekli eklemeler yapılır: Burda amaç programı manipüle ederek güncelleme arama işlemini farklı bir siteye yönlendirmektir.

Host dosyası tekrar kaydedilir: Uzantısı yoktur! Mecburen txt olarak kaydedilip sonradan uzantısı silinir.

Diğer dll dosyasıyla oynamaya gerek yoktur, bu dosyanın içinde ne olduğunu biliyor musunuz? Ben de merak ettim!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

CS6 kurulurken net erişimi kapatılır.

Mevcut bir seri numarası ile kurulur.

Host dosyasına gerekli eklemeler yapılır: Burda amaç programı manipüle ederek güncelleme arama işlemini farklı bir siteye yönlendirmektir.

Host dosyası tekrar kaydedilir: Uzantısı yoktur! Mecburen txt olarak kaydedilip sonradan uzantısı silinir.

Diğer dll dosyasıyla oynamaya gerek yoktur, bu dosyanın içinde ne olduğunu biliyor musunuz? Ben de merak ettim!

Mantık olarak doğru capture nx i tarif ettiğiniz biçimde yapıyorum ama bundan önceki cs5 ve cs6 yı bu şekilde yapıyorum , içinde ne var bilemiyorum açıkçası bende öğrenmek isterim nasıl bakılır bilemiyorum bakmak isterseniz dosyayı yollayabilirim size

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.