İçeriğe git

Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG Macro

Recommended Posts

Merhaba arkadashlar tavsiyeniz lazim bana Sigma 70-300 APO DG Macro almak fikrim var tavsiye edermisiniz en cok sokaka fotograflari cekenim onun icin istiyorum Nikon D3100 e takim kullanicam fikirleriniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

o lenste tıtresım engelleme ozellıgı olmadıgı ıcın sokakta eger trıpodsuz cekım yapıcaksanız tavsıyem tıtresım engelleme ozellıgı olan telefoto bır lens almanız.o odak uzaklıgında elde cekım yapmak cok zor olacaktır.tamron 70-300 vc kullanıyorum ben tavsıyemdır.eger sızıın ıcın fıyat pahalı gelırse 55-200vr nıkon alabılırsınız

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha ucuz daha verimli 55-200 VR

300mm ile yani elinizdeki gövde de 450mm ile azıcık loş ortamda elde fotoğraf çekmek herkesin yapabileceği bir iş değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

o lenste tıtresım engelleme ozellıgı olmadıgı ıcın sokakta eger trıpodsuz cekım yapıcaksanız tavsıyem tıtresım engelleme ozellıgı olan telefoto bır lens almanız.o odak uzaklıgında elde cekım yapmak cok zor olacaktır.tamron 70-300 vc kullanıyorum ben tavsıyemdır.eger sızıın ıcın fıyat pahalı gelırse 55-200vr nıkon alabılırsınız

benim 55-200 Nikkor VR lensim var ama ki zoom yetmiyor bana :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

o zaman benim önerim 70-300 vc dir kendimde kullanıyorum ve gerçekden memnunum sorunsuz 5 yıl garanti.Vc si çok iyi konserde bile çok rahat bir şekilde çekim yapabildim iso yu yukseltıp tabı.300 yetermı sıze bılmıyorum ama eger paranız varsa 55-200 mevcutmus sızde 200-500 ler fln var onlardan alabılırsınız :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim 55-200 üm olsa farklı fantezilere asla girişmezdim.

nasil deyim abi ben Azerbyacannliyim Bakude yasiyorum sokakda daha cok fotogarflar cekerim burda oyle foto cekdikde insana yaklasiyorlar ne cekiyouns flan diyorlar :) onun icinde daha zoom uzun mesafeli bi sey lazim ki bana haberi olmadan cekim cok qarsilamisam bu problemle

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

o zaman benim önerim 70-300 vc dir kendimde kullanıyorum ve gerçekden memnunum sorunsuz 5 yıl garanti.Vc si çok iyi konserde bile çok rahat bir şekilde çekim yapabildim iso yu yukseltıp tabı.300 yetermı sıze bılmıyorum ama eger paranız varsa 55-200 mevcutmus sızde 200-500 ler fln var onlardan alabılırsınız :D

abi benim arkadasada Nikkor 200-400 F4 var onudaki D3100 e takmak manasiz bence :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben D5100'de bunun APO'suz modelini kullanıyorum. Eğer bütçeniz varsa öncelikle titreşim engelleyici lens almanızdır. 55-200 nikon vr ile sigma 70-300 arasında kararımı sigma'dan yana kullanıdım. 200mm bana yetersiz geldi. Orta mesafelerden etkileyici portre fotoğraflar çekebilirsiniz bu telefoto lens ile.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben D5100'de bunun APO'suz modelini kullanıyorum. Eğer bütçeniz varsa öncelikle titreşim engelleyici lens almanızdır. 55-200 nikon vr ile sigma 70-300 arasında kararımı sigma'dan yana kullanıdım. 200mm bana yetersiz geldi. Orta mesafelerden etkileyici portre fotoğraflar çekebilirsiniz bu telefoto lens ile.

55-200 VR imde var benim :) abi ama yetmiyo yine :)) bakalimda 70-300 ne etki vericek :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadashlar tavsiyeniz lazim bana Sigma 70-300 APO DG Macro almak fikrim var tavsiye edermisiniz en cok sokaka fotograflari cekenim onun icin istiyorum Nikon D3100 e takim kullanicam fikirleriniz?

bu sigma da aynı özellikteki tamron da ve hatta nikonun da 300-500 arası ucuz bi lensi var bu aralıklarda. bunların hiçbiri bence yaramaz. acemi lensi gibi alınır, en kısa sürede elden çıkarılır. ama biz ne sölersek söleyelim genelde alınır. ucuzculuk yapmayın, ya iyi bi lens alın, ya da hiç almayın. bu lensler bence vasat
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

size açık ve net söylüyorum ne tamron ne sigma ne de nikonun bu aralıktaki ucuz lensini de almayın. yok illa alıcam diyosanız bari ikinci el alın. ikinci elde sıfır gibi oluyor bunlar, çünkü dediğim gibi bi heves alınıp, vasat kaliteyi görünce hemen elden çıkarılıyor. tecrübeyle sabittt.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.