İçeriğe git

Norm Nikkor 50mm f/1.8G İLE özel Üretim Nikkor 50mm f/1.8G

Recommended Posts

Nikon'un yeni ürettiği ve special edition Nikkor 50mm f/1.8G ile normal Nikkor 50mm f/1.8G ile arasındaki özellik ve teknik farklılıklar. başta bakmak gerekirse 5 gr. lık bir fark'dan ve fiziksel boyutlardan başka büyük bir fark gözükmüyor gibi. Fiyat aralıgı olarak 50-55 $ gibi bir fark var.

Teknik Karşılaştırma için aşağıdaki resime tıklayarak büyütebilirsiniz.

50mm_GSPvs50mm_Gnorm.jpg

MTF Grafiği :

Nikon-Special-Edition-AF-S-NIKKOR-50mm-f1.8G-lens-MTF-chart.pngAF-S-NIKKOR-50mm-f1.8G-lens-chart.png

Lens Dizayn :

Nikon-Special-Edition-AF-S-NIKKOR-50mm-f1.8G-lens-design.jpg1.4-lens-construction-diagram.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yaz yaz :) bu serüven bitmez Speciel edition... Limited edition...

Pentax ın pankek denilen ufak seri lensleri var limited edition.

31mm, 35mm makro 40mm

70, 77 aklıma gelenler...

Oldukça başarılı oldukları sÖyleniyor. Ben 70mm almıştım belki 1-2 ay içinde satmıştım hiç memnun olmadım.

Ancak şÖyle efsane bÖyle efsane olduğunu iddaa edenler var.

Şimdi Mehmet abi olsa bir güzel ağzımın payını verirdi :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.