İçeriğe git

Yongnuo 565ex Speedlight Flash ile tetikleme

Recommended Posts

Merhabalar ;

Yeni almış oldugum 2. el olan yongnuo 565ex serisinde tetiklemeyi flaş ile yapmak istiyorum en azından şimdilik.

Bir problemim var. Multi modda 2. kanal slave a' da iken flaşhla tetikleme yapıyorum ama sadece 1 yada 2 kere çakıyor.

On/off yapınca flaşdaki sensör yanıp sönuyor fakat bu 5 sn falan sürüyor 5 sn içinde flaşla tetikleyebiliyorum fakat 5 sn den sonra flaş üzerindeki kırmızı ışık yanıp sönmeyi bırakıyor ve tetikleme yapamıyorum..

Bu sorunu nasıl giderebilirim arkaşdaşlar. Makine D800..

Sürekli olarak dahili flaş ile caktırmamız mümkün ise bu bende neden olmuyor. gerekli ayarlaması nasıldır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

slave on ' da iken multi mode açılıyor. s1 yada s2 ye alınca M modundan başka bir yere geçiş yapmıyor. slave on modunda kanal 2 slave A ' da iken flaşı açıp kapatınca 5 sn lik bir kırmızı sinyal veriyor sonra sönuyor.. ugraşıyorum araştırıyorum ama beceremedim henuz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikon marka olmak üzere dijital gövdeler için üretilmiş tüm model flaşlar hakkında size yardımcı olabilirim. Ama bahsettiğiniz çin markasını hiç kullanmadım; sadece radyo frekanslı tetikleyicilerini kullandım.

Dolayısıyla bir Nikon CLS sisteminin bir başka markada nasıl çalıştığı, ne kadar çalıştığı, ne kararlılıkta çalışıtğı konusunda bilgi sahibi değilim. Netteki araştırmalarıma göre üçüncü marka flaşların CLS olarak "maalesef" çok da kararlı çalışmadığı bilgisine ulaştım.

Umarım imkanlarınız bir Nikon SB600, SB700, SB800, SB900 veya SB910 sahibi olmanız için yeterli olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende yn568ex var menüleri aynımıdır bilemiyorum fakat yakındır diye tahmin ediyorum

multi mod dediğiniz strob modu

makina flash ı ile tetiklediğimde yaptığımı yazıyorum

Custom Setting Menu ->Bracketing/Flash->Flash cntrl for built-in flash->Commander mode

Burda Grroup A Ch3 kullanıyorum Group A (TTL yada M Comp.) M modunda istediğiniz güçte flash ı çaktırabilirsiniz

Flash üzerinde ayarlar

Zoom yazan tuşta birde Z işareti var uzun süre basın

mode tuşu ile

S1/S2/Sn/Sc modlarından birini seçin

Sc/ Sn (canon/nikon triggering), S1/ S2 (Useful optical slave modes)

nikon kulandığınız için Sn

Ch/Grp Tuşu ile Grup A ve Ch 3 (bunları makina üzerinde ayarladığınız ayarlara göre set edebilirsiniz)

deneyin olması lazım ;)

TTL yada Manual modda gayet güzel çalışıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikon marka olmak üzere dijital gövdeler için üretilmiş tüm model flaşlar hakkında size yardımcı olabilirim. Ama bahsettiğiniz çin markasını hiç kullanmadım; sadece radyo frekanslı tetikleyicilerini kullandım.

Dolayısıyla bir Nikon CLS sisteminin bir başka markada nasıl çalıştığı, ne kadar çalıştığı, ne kararlılıkta çalışıtğı konusunda bilgi sahibi değilim. Netteki araştırmalarıma göre üçüncü marka flaşların CLS olarak "maalesef" çok da kararlı çalışmadığı bilgisine ulaştım.

Umarım imkanlarınız bir Nikon SB600, SB700, SB800, SB900 veya SB910 sahibi olmanız için yeterli olur.

Mehmet abi kısmet olursa nikon alacam aldıgım yongnuo' nun ışık algılama sensöründe bir sıkıntı olsa gerek...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende yn568ex var menüleri aynımıdır bilemiyorum fakat yakındır diye tahmin ediyorum

multi mod dediğiniz strob modu

makina flash ı ile tetiklediğimde yaptığımı yazıyorum

Custom Setting Menu ->Bracketing/Flash->Flash cntrl for built-in flash->Commander mode

Burda Grroup A Ch3 kullanıyorum Group A (TTL yada M Comp.) M modunda istediğiniz güçte flash ı çaktırabilirsiniz

Flash üzerinde ayarlar

Zoom yazan tuşta birde Z işareti var uzun süre basın

mode tuşu ile

S1/S2/Sn/Sc modlarından birini seçin

Sc/ Sn (canon/nikon triggering), S1/ S2 (Useful optical slave modes)

nikon kulandığınız için Sn

Ch/Grp Tuşu ile Grup A ve Ch 3 (bunları makina üzerinde ayarladığınız ayarlara göre set edebilirsiniz)

deneyin olması lazım ;)

TTL yada Manual modda gayet güzel çalışıyor

üstadım aynı marka aynı seri yongnuo 565ex de bir arkadaşın flaşı sorunsuz çakıyor. Hiç ayar yapmadım makinede. Fakat bendeki flashın sensöründe bi sıkıntı olsa gerek TTL de önde yanıp sönen ışık hiç yanımıyor. Multi modda ise 5 sn civarında yanıp sönup sonra ışık kapanıyor ve çakmıyor.

İade etmek zorunda kaldım..

makineden cmd mod kanal 2 de idi flaşda ise slave on multi modda kanal 2 grup A idi ama 5 sn çalışıyordu bu.

iade ettim .. Softbox aldık ama softboxda flaşssız kaldı :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.