İçeriğe git

Herkese Merhaba

Akın ARI

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,

Aranıza Kocaeli'den katılıyorum 25 yaşındayım adım Akın. Genel'de fotoğrafları işleme konusunda geçmişim oldu fakat artık çeken kişi'de kendim olmalıyım diye düşünerek Dslr makina sahibi oldum. Body olarak Nikon D5000 Lens olarak ise 18-105 AF aldım. Birde ekstra'dan aldığım arkadaş 20 mm lik bir makro lens verdi. Ekipman olarak başlangıç için uygun'mudur tam emin değilim. Aslında çok basit gözüküyordu çekim işi fakat elime aldığım'da gerçekten doğru anı yakalamanın ve manuel olarak yapılan ayarların zorluğunu anlamış bulunuyorum. İnşallah zaman'la sizlerin sayesinde güzel fotoğraflar çekeceğime inanıyorum. Herkese iyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hoşgeldiniz.

Manuel ayarlar ile boğuşmanıza gerek yok. Yeni başlayanlar için A modu hatta bırakın yeni başlayanı profesyoneller için bile A modu fazlası ile yeterlidir.

A modu nedir? Nasıl çalışır? Ne gibi avantajları ne gibi "dezavantajları" olur bunları bilin yeterli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

20mm olanı makro değildir. 20mm geniş açı olur, ama bazı markalar objektif çok yakına odak yaptığı için üzerine makro yazıyor.

Hoşgeldin bu arada :) Sakın önceden birşeyler okumadan "ISO nedir" ya da "diyaframı nasıl ayarlarım" gibi sorular sorma :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.