İçeriğe git

Herkese selamlar

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar bende aranıza gün itibari katılmış bulunmaktayım. Fotoğraf içimde eskilerden beri bir uhde olarak kalmıştır. Hayatıma farklı bir renk katsın ve eskiden beri içimde olan fotoğraf sevgisini ortaya çıkarmak için 2013 senesinin Mayıs ayında bir fotoğraf kursuna yazıldım ve hocamında yönlendirmeleri sonucunda Nikon'un D7000 modelini aldım. Makine üzerinde 18-105 mm standart olarak gönderilen birlens ile birlikte geldi.

Bu arada fotoğrafçılık kursuma da devam ettim. Fotoğraf konusunda sıfır bilgi ile yola çıktığım için kursa gitmemin çok büyük faydalarını gördüm. Hocamında dediği gibi ekipman almaya acele etme önce ne çekeceğine ve neler çekmek istediğine karar ondan sonra ufak, ufak ekipmanlarını tamamlarsın demişti.

Bende oldum olası portre fotoğrafları çok sevmişimdir. Hayatımda portre fotoğraflar üzerine yoğunlaşmaya karar verdim. Ve ekipmanlarımı bu yönde tamamlamaya karar verdim.

Şimdilerde portre lens için araştırmalara ve yapılan inçelemelere yoğunlaşmış durumdayım. Makinam da 1.5x çarpanlı bir model olduğu için makiana uyğun olan bir lens seçmeye çalışıyorum.

Şimdiden hepineze hoşgeldin dilekleriniz için çok çok teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Portreler için genellikle 50 mm f/1,8 kullanılıyor. Birçok kişide bunu gördüm. Hatta ben de almak istiyorum. Fakat G ve D serisi arasındaki fiyat farkı belli. :D Benim gövdede AF motoru bulunmadığı için para biriktirip G almayı düşünüyorum. Fakat sizin gövdede AF motoru olduğu için D serisi de alabilirsiniz diye düşünüyorum. Ama abilerim daha iyi bilir. :)

Bu arada hoşgeldin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Portreler için genellikle 50 mm f/1,8 kullanılıyor. Birçok kişide bunu gördüm. Hatta ben de almak istiyorum. Fakat G ve D serisi arasındaki fiyat farkı belli. :D Benim gövdede AF motoru bulunmadığı için para biriktirip G almayı düşünüyorum. Fakat sizin gövdede AF motoru olduğu için D serisi de alabilirsiniz diye düşünüyorum. Ama abilerim daha iyi bilir. :)

Bu arada hoşgeldin :)

Merhabalar ;

50 mm lens alınacak lensler arasında listemde yazılı. 50 mm 1.4 almayı planlıyorum 1.8 fiyat olarak daha makul fiyatlarda ama ben yinede f1.4 almayı planlıyorum.

Kurstaki eğitim aldığım hocamın 50mm lensini ve daha birçok lensi kullanıp tecrübe etme şanşına sahip oldum. 50 mm prime lensler içerisinde çok güzel bir lens bence de ve her fotoğrafçının çantasında olması gereken lenslerden birtanesi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar ;

50 mm lens alınacak lensler arasında listemde yazılı. 50 mm 1.4 almayı planlıyorum 1.8 fiyat olarak daha makul fiyatlarda ama ben yinede f1.4 almayı planlıyorum.

Kurstaki eğitim aldığım hocamın 50mm lensini ve daha birçok lensi kullanıp tecrübe etme şanşına sahip oldum. 50 mm prime lensler içerisinde çok güzel bir lens bence de ve her fotoğrafçının çantasında olması gereken lenslerden birtanesi.

Fiyatı ucuz diye herkes alıyor ama öğrenci adama hiçte ucuz değil :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.