İçeriğe git

Nikon D3100 18-55 vr+55-200 vr Mİ Nikon D5100 18-55 vr Kit Mİ?

Recommended Posts

http://www.fotografi...tograf-makinesi

http://www.fotografi...af-makinesi5614

Bu 2 ürün arasında kaldım.Aslında sizlere bu 2 model arasında çok çeşitli yorumlar var. fakat benim asıl merak ettiğim, Kit lens in yanında 55-200 vr lens ile gelen d3100 mü yoksa sadece kit lens ile gelen d 5100 mü almak daha mantıklı olur.

Kısaca bu durumumdan bahsedersem üniversite öğrencisiyim ve ilk makinem olacak, maksimum bütçem 1.500 tl makinemi aldıktan sonra izmirde kaliteli bir fotoğrafçılık kursuna katılmak istiyorum. Kendimi dahada geliştirip fotoğrafçılık konusunda yan kariyer yapmak istiyorum.

Hangi tarz fotoğraflar üzerine yoğunlaşacaksın derseniz manzara portre vede moda fotoğrafçılığı diyebilirim. Eğeri kendimi bu konularda geliştirebilirsem tabiki 2-3 yıl içinde daha güzel makineler yada objektifler alma şansım olur. fakat şuanda aldıgım makineninde beni 2-3 yıl götürmesi gerekir.Forumdaki bu konuda bilgili ve tecrübeli büyüklerimden yardım istiyorum.

Aynı zamanda izmirde önerebileceğiniz fotoğrafcılık kursu varsa onlarıda belirtebilirsiniz. fakat 6-8 haftalık seminer tarzında olan kurslardan istemiyorum uzun sureli ve bu işi temelinden düzgün bir şekilde öğrenebileceğim bir kursa gitmek istiyorum.

Saygılarımla..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1500TL ye D5100 + 18-105 alabiliyor olmanız lazım.

Nereden acaba ben internette biraz araştırdım fakat bulamadım. Birde araştırırken dikkat ettiğim konu makinenin Karfo karacasulu garantisi altında olması, sizin önerebileceğiniz bir yer varmı online olarak alabileceğim yada izmirdeyim burada alabileceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Internette bende cok arastirdim nikon d5100 ü karfo karacasulu garantili bulmak çok zor bazilarida karfo garantili diyor ama paralel ithalat ürünü çıkıyor ona çok dikkat edilmesi lazim internetten arastirirken o site hakkinda yorumlara, ürün yorumlarinin mutlaka arastirilip okunmasi lazım diye düşünüyorum. Gerekirse siteye telefon edip veya mail yoluyla ulaşıp karfo garantili oldugunu teyit etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kim satar, kim eder pek bir bilgim yok.

İlla garantili olsun diyorsanız şöyle bişeyde yapabilirsiniz.

Sadece gövde alırsınız, lensi 2.el garantili/garantisiz temin etme şansınız var.

18-55, 18-105, 55-200 gibi lensler GiT lens diye tabir edildiğinden genelde kullanıcılar 3 ay sonunda ben çözdüm bu işi 85mm f1.4 getirin bana moduna gidip o lenslerini satarlar.

sıfırdan farksız hatta makineye toplasan 5 kez bağlanmamış 2.ellerini bulmak mümkündür bu lenslerin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilmiyorum artık ama ikinci el için yeterli bilgim yok. Ne oldugunu bilmeden de almak istemiyorum, aksi gibi çevremde bana yardımcı olabilecek bu konularda bilgili biriside yok o yuzden sanırım sıfır alacağım peki nikon d3100 15-55 vr +55-200 vr lens seti ni önerirmisiniz oda 5100 + 18-55 vr kit lens paketi ile aynı fiyatta ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikon D3100 18-55 VR + 55-200 VR Lens DSLR Fotoğraf Makinesi

http://www.fotografium.com/nikon-d3100-18-55-vr-55-200-lens-dslr-fotograf-makinesi

yani ürün bu yukarıda 55-200 VR yazıyor. oyuzden oyle dedım bende.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.fotografi...tograf-makinesi

http://www.fotografi...af-makinesi5614

Bu 2 ürün arasında kaldım.Aslında sizlere bu 2 model arasında çok çeşitli yorumlar var. fakat benim asıl merak ettiğim, Kit lens in yanında 55-200 vr lens ile gelen d3100 mü yoksa sadece kit lens ile gelen d 5100 mü almak daha mantıklı olur.

Kısaca bu durumumdan bahsedersem üniversite öğrencisiyim ve ilk makinem olacak, maksimum bütçem 1.500 tl makinemi aldıktan sonra izmirde kaliteli bir fotoğrafçılık kursuna katılmak istiyorum. Kendimi dahada geliştirip fotoğrafçılık konusunda yan kariyer yapmak istiyorum.

Hangi tarz fotoğraflar üzerine yoğunlaşacaksın derseniz manzara portre vede moda fotoğrafçılığı diyebilirim. Eğeri kendimi bu konularda geliştirebilirsem tabiki 2-3 yıl içinde daha güzel makineler yada objektifler alma şansım olur. fakat şuanda aldıgım makineninde beni 2-3 yıl götürmesi gerekir.Forumdaki bu konuda bilgili ve tecrübeli büyüklerimden yardım istiyorum.

Aynı zamanda izmirde önerebileceğiniz fotoğrafcılık kursu varsa onlarıda belirtebilirsiniz. fakat 6-8 haftalık seminer tarzında olan kurslardan istemiyorum uzun sureli ve bu işi temelinden düzgün bir şekilde öğrenebileceğim bir kursa gitmek istiyorum.

Saygılarımla..

Bu konuda yardımcı olabilecek, tecrübesiyle beni yönlendirebilecek kimse yokmu acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.