İçeriğe git

nikon d 7000 için sigma 70-200 f2,8 hsm os

Recommended Posts

OS'siz olan önceki "2" versiyonunu kısa süreli kullandım. ödediğiniz para kadar performans alıyorsunuz. Bütçesi bu lense yetenlere başlangıç için uygun bir seçim, çünkü kendisinden bekleneni yerine getiriyor. Her ne kadar HSM olsa bile netleme hızını bir Nikon lens ile kıyaslamayınız; eğer Nikon denerseniz o zaman Sigma'nın ne kadar yavaş olduğunu farkedersiniz. İşiniz hız gerektirmiyorsa sorun yok. OS versiyonu hakkında bilgim yok, belki bazı noktalar iyileştirilmiş olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mehmet bey genel maksatlı kullanacağım portre,manzara,vs.doların yükselmesiyle nikona ulaşmak şimdilik zor lakin sigma osli versiyonu kabaca inceledim fotoğraf çekme fırsatım olmadı digital slr nin son sayısındada en iyi alım olarak gösteriliyor ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Nikon derim ama bahsettiğiniz gibi fiyat önemli bir etken tabi ki, Tamron incelediniz mi vc olan model ? alternatif olabilir belki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rakamları duyunca üzülüyorum, ama elden bir şey gelmez.

Avrupa'da bir Sigma 70-200 mm F2.8 EX DG HSM ikinci elde 450 eurolara satılırken.... Yazık, çok yazık.

Ben buna kızarım, gider bir 55-200 Nikkor VR alırım. Bu ne haldir böyle ya...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Spotlara yönelince B&H fiyatına yakın fiyatlar olabiliyor , örneğini verdiğim 70-200 resmi satıcılarda 6500 tl civarında

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Malesef ülkemizdeki ezici vergi politakasından dolayı fiyatlar böyle , fotomuhabirleri derneği başkanının maliye bakanından ürünler için vergi indirimi istediği bir yazı vardı yüz yüze görüşmüşler he he diyip yollamışlar heralde

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım sıfır alacaksınız ama 2.el de Nikkor 80-200 AF-D de bir alternatif.

Kalite olarak Tamron veya Sigma dan geri kalmayacaktır.

Sadece OS gibi teknolojik zamazingoları yok.

D7000 - 80-200 ikilisiyle profesyonel manada olmasada amatör olarak spor müsabakalarında fotoğraf çektim.

çok üzmüyor insanı köfte/ekmek ilişkisi var sonuçta :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım sıfır alacaksınız ama 2.el de Nikkor 80-200 AF-D de bir alternatif.

Kalite olarak Tamron veya Sigma dan geri kalmayacaktır.

Sadece OS gibi teknolojik zamazingoları yok.

D7000 - 80-200 ikilisiyle profesyonel manada olmasada amatör olarak spor müsabakalarında fotoğraf çektim.

çok üzmüyor insanı köfte/ekmek ilişkisi var sonuçta :)

Değil AF-D versiyonları, ilk versiyon itmeli AF bile Sigma'dan daha iyidir. Ha, üzerinde OS varmış; uzak doğu arabalarının hepsinde otomatik klima var ama hepsi kağıt gibi, kaza yapmaya gör.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

OS'li Sigma güzel be Mehmet Hoca. f2.8'de Canon 70-200 daha iyiydi ama ben beğendim aleti. Şimdi kayınço gelin-damat çekiyor onunla.

Bu arada eski pompalı Nikon bence çok iyi. 2 senedir satacam da satmaya kıyamıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mehmet hocam sigma 17-70 kullanıyorum yeni nesil os mütiş f22 iso 100 gün ışığında çok başarılı yeni sigmalar bir çok kişi tarafından olumlu yorumlar alıyor ...ama elbette nikon canon asla yerini tutmaz zaten bu lensş uucuz yapanda havakoşullarına dayanaklı olmaması ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

OS'li Sigma güzel be Mehmet Hoca. f2.8'de Canon 70-200 daha iyiydi ama ben beğendim aleti. Şimdi kayınço gelin-damat çekiyor onunla.

Bu arada eski pompalı Nikon bence çok iyi. 2 senedir satacam da satmaya kıyamıyorum.

OS'li versiyonları kullanmadığımı, denemediğimi yazmıştım hocam. Kastettiğim şudur ki, üzerindeki OS o parayı hakettiriyor mu? Bana bir itmelinin renk-kontrast-keskinliğini vermedikten sonra?

Genel manada Sigma'nın son yıllarda kendini toparladığı, ciddiye alınacak kadar gelişmeler gösterdiği, artık bana Tokina'yı aratmadığı bir gerçek. Ama maalesef Nikkor'u hala aratıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben eski nesil VC siz Tamron 70-200 kullandım.

Şimdi Nikkor 80-200 kullanıyorum.

Keskinlik olarak Nikkor daha iyi.

Renk ve kontras olarak 2 lensi kıyaslamam Nikkora saygısızlık olur.

Hani iki lensi yan yana koyup çekmedim tabiki bire bir net bişey söylemiyorum ama Tamron ile RAW çekmişsin gibi çıkan fotoğraf Nikkor ile JPEG çekiyormuşsun gibi rengareng, cıvıl cıvıl çıkıyor öyle fark var arada.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.