İçeriğe git

Gaziantep-Şanlıurfa-Mardin-Midyat

Orçun Edipoğlu

Recommended Posts

Bir terslik olmazsa ve oğlumdan da izin alabilirsem Mart sonu, Nisan başı gibi Türkiye’ye geldiğimde Gaziantep merkezli, günü birlik Şanlıurfa, Mardin, Midyat’a gitmek niyetindeyim. Toplam 5-6 gün gibi bir gezi planlıyorum. Şu anda Antep hakkında araştırma yapmakla meşgulüm. Bu konuda tavsiyesi olan, bölgeyi daha önce görmüş veya orada yaşayan arkadaşların tavsiyelerini beklerim. Bunun haricinde, dur ben de geleyim, ben de gezeyim diyen her yol arkadaşına hayır demem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hımmmm güzel yerler aslında turlama yoksa şahıs olarakmı bilgileride yazsan iyi olur..

Tur organizasyonu ile gezmeyi pek sevmiyorum. Tur rehberi seni nereye götürürse oraya gitmeye razı oluyorsun ve sonuçta 40 kişilik bir insan kitlesine uymak durumunda kalıyorsun. Benim niyetim Antalya'dan araçla Antep'e doğru gitmek, kimsenin hedehedehöy caminde süreniz 40 dakika, işemek için tuvalette beş dakikanız var demeden, istediğim gibi gezinip fotoğraf çekmek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benimde öncelikli rotalarımdan biri bahsi geçen güzergah :)

Ben de geleceğim diyene gelme denmez. :) 2-3 ay gibi bir zaman var, geleceğim derseniz seve seve yol arkadaşı olurum herkesle. Sanırım en büyük maddi yük konaklama ile alakalı olacak, yoksa araç ile ulaşım zaten o veya bu şekilde tarafımca halledilecek bir konu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

takrıbı masarf vs vs yada guzergah gıdısı falan bellı olsa az cok hesap kıtap yapılır ama öncelıkle forum olarak bir çıkıp foto çekmemız lazım İstanbul içi olanlar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

takrıbı masarf vs vs yada guzergah gıdısı falan bellı olsa az cok hesap kıtap yapılır ama öncelıkle forum olarak bir çıkıp foto çekmemız lazım İstanbul içi olanlar..

Yanlış anlaşma olmasın, ben organizasyon yapmıyorum konu ile alkalı Gökhan kardeş. Ben gidiyorum, dur ben de şunun peşine takılayım diyene de yok demiyorum. Yoksa kalkın gidiyoruz olayı yok bende.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben de geleceğim diyene gelme denmez. :) 2-3 ay gibi bir zaman var, geleceğim derseniz seve seve yol arkadaşı olurum herkesle. Sanırım en büyük maddi yük konaklama ile alakalı olacak, yoksa araç ile ulaşım zaten o veya bu şekilde tarafımca halledilecek bir konu.

Davet için çok teşekkürler ancak benim planım daha sonraki zaman için :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam ben mardindeyim. Mardine kaç gün ayırabilirsiniz bilmiyorum ancak izinli günüme denk gelirse kesinlikle size eşlik etmek isterim.. Mardin konusunda eski mardine çıktığınız zaman heryer size hitap edecektir. Midyat konusunda gördüğünüz zaman hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz beklediğinizi bulamıyacaksınız. Ben bu fikirdeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mardin midyat arasında özellikle süryani kilise ve manastırlarını ziyaret etmek istiyorum. Ben babamın görevi nedeni ile midyat'ta ilkokula başlamıştım, orayla ilgili hayal meyal anılarım var. senelerdir şantiyelerde çalışmaktan midyatlı çok arkadaşım var, hem onları ziyaret ederim hem de orada kaldıysa süryani gümüş telkari atölyelerini gezmek isterim. Bakalım daha zaman olduğundan biraz ağırdan alıp iyi araştırma yapıp dersime iyi çalışayım diye uğraşıyorum bu aralar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Tur organizasyonu ile gezmeyi pek sevmiyorum. Tur rehberi seni nereye götürürse oraya gitmeye razı oluyorsun ve sonuçta 40 kişilik bir insan kitlesine uymak durumunda kalıyorsun. Benim niyetim Antalya'dan araçla Antep'e doğru gitmek, kimsenin hedehedehöy caminde süreniz 40 dakika, işemek için tuvalette beş dakikanız var demeden, istediğim gibi gezinip fotoğraf çekmek.

Turla gezmek ve gezeceğin bölge ile ilgili birkaç şey yazmak istiyorum. Bence bir fotoğrafçı için turla fotoğraf çekmeye ve geziye gitmek; Paranla kendine işkence etmektir..:) Hurraaa sürüyle insan. O kalabalıkta doğru düzgün fotoğraf çekmek ve strese girmemek benim için oldukça zor.

Ayrıca gezmeye gideceğin güzergah benim de uzun yıllardır hayalim ama bir süre daha hayal olarak kalacak gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Turla gezmek ve gezeceğin bölge ile ilgili birkaç şey yazmak istiyorum. Bence bir fotoğrafçı için turla fotoğraf çekmeye ve geziye gitmek; Paranla kendine işkence etmektir.. :) Hurraaa sÜrÜyle insan. O kalabalıkta doğru dÜzgÜn fotoğraf çekmek ve strese girmemek benim için oldukça zor.

Tur organizasyonları sizi biraz da izole ediyormuş gibi geliyor şehirde yaşaya insanlardan. Mesela mahalleler arasında gezerken bir kahvehaneye giremiyorsunuz veya bir esnaf lokantasında yemek yiyemiyorsunuz, insanlarla sohbet edemiyorsunuz. Tamamiyle izole oluyorsunuz. Ondan benim işime pek gelmiyor açıkçası. Bir de ben bir yerde fotoğraf çekmeden evvel baya bir orayı sindirmem lazım, yani girip pat pat pat fotoğraf çekemiyorum. Mekana girip pat pat fotoğraf çeken ve gÜzel sonuçlar elde eden kişilere de ayrıca bir hayranlığım var yanlış anlaşılmasın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.