İçeriğe git

Nikon Eski 35-70 Lens Makro

Recommended Posts

Herkese Selam,

Arkadaşımın evinde süs olarak duran eski bir nikon makinedeki lensleri çalışıyormu diye denemek istedim. D3100'de ilk başlarda görüntü alamadım sonra focus halkasının olmadığını farkettim ve lensi objelere yakınlaştırdığım zaman focusun en yakın mesafede kaldığını farkettim ve aldığım sonuç inanılmazdı veya bana öyle geldi. Bİraz kurcaladım en önündeki merceği çıkarınca daha geniş açı görüntü aldım onu takınca nerdeyse 5 cm den fazlasını göstermiyordu. Bu eski lenslerin makro özellikleri mi var veya Makro için özel bir mercek mi kullanılmış bilgi sahiplerinin dikkatini çektiyse merakımı gidermelerini bekliyorum. Resimlerde lensi ve çekilen fotoları görebilirsiniz.Makasın gerçek büyüklüğü ve lensin çekebildiği veya focusunun sabit kaldığı yakınlığı görebilirsiniz.

post-4119-0-67199000-1390693478_thumb.jp

post-4119-0-25584500-1390693523_thumb.jp

post-4119-0-11858000-1390693615_thumb.jp

post-4119-0-11858200-1390693853_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Lens baya bir eski gibi tam kodu biliniyorsa hakkında birşeyler söylenebilir. Fotoğraftan tanıyamıyorum ben.

Kimi (ucuz makro lenslerde de) ön tarafa takılan bir mercek ile 1:1 büyütme yapılır.

Bu lensde de demek ki öyle bişey varmış ama sanki 1:1 den de çok büyütüyor gibi duruyor.

Ancak benim anlamadığım husus nasıl yani netleme halkası yok?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On taraftaki mercek olmadan da daha geniş aci ile de makro çekim yapiliyor. Yani enteresan ötesi kit lens ile en yakin a focuslayip çektiğim fotoya 100% zoomladim ama detay bu kadar iyi değildi mesela. On taraftaki mercek ile ise çok ufak boyutlu bir objeyi çekebiliyorsun iğnenin deliği kadar mikro mu oluyor bu bildiğin mikroskobik

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.