İçeriğe git

nikon d7000

Emrah Uçar

Recommended Posts

Merhabalar,dış çekimde kullanmak üzere gelin damat çekimi için d7000 almayı düşünüyorum.Bugün hayyam pasajında biraz piyasa araştırması yaptım en uygun fiyatı Bozdağ fotoğrafçılık verdi.Hayyamdan daha once satın almış arkadaşlar var ise tavsiye verebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

2 saat önce bende nikon d7000 kit lensi ile birlikte satın aldim.Hayyamda fiyat araştırmasi yaptım en uygun fiyati faturasiyla birlikte cazipshop (özgül fotografciliktan) peşin fiyati 2328 kredi kartıyla 12 taksit 2500 tlye aldım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Garanti sartlari karfo garsntili olanlari 2700 2800 tl ama kendi dukkanlarinin verdigi garantili olanlar dediginiz gibi 2300 tl ama nakit öderseniz iyi bir pazarlikla bu soyledigim rakamlarin altinda alabilirsiniz nakit odemenin her zaman bi artısı oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar siteye yeni üye oldum ve D7000 hakkında birkaç bilgi almak istiyorum.

Bu makinayı bende almayı düşünüyorum fakat internet sitelerinde yaptığım araştırmalara göre eski modellerde sensör yağlanma problemi ve genel olarak netlik sorunları olduğunu gördüm.

Gerek Hayyamdaki bazı satıcılar gerekse nette satış yapan diğer firma lar ile görüştüm ne gariptir ki birçoğu biz bu konuda bir şikayete rastlamadık diyorlar.

İlk serilerinde sensör yağlanma problemi olduğu yeni serilerde ise bu sıkıntının olmadığını öğrendim ve bunun da ürün seri numarasından tespit edildiği söyleniyor.

Peki ürünün sonraki seri olup olmadığını nasıl anlayacağız?

Hangi seriler yeni hangileri eski üretimdir?

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Ben de geçen pazartesi bu makineyi satin aldım.

Nikon d7000 hakkında bu forumda ve diger forumlarda sayısız konu sayisiz yazı görebilirsin.Hep ayni konu sensör Yağlanması valla bende senin gibi cok araştırdım okudum en sonunda almaya karar verdim bu bahsedilen sorunlar netleme problemini pek okumadim bana göre hurafe çok büyük sorunlar degil nikon d600 de varmış sensör Yağlanması 2 3 temizlenmeyle giderilecek birsey bir de bu yaglanma f22 diyafram degerinde yani yüksek diyafram degerlerinde fotografa etki yapiyormus.

Ben de bu makinanın bu sorunu var diye gidip faturali 2 yil garantili aldim demek istedigim faturalı garantili alirsan hiçbir bir problemle karsilasmazsin bana göre sıkıntı olursada yasal yoldan da her türlü lehine sonuçlanır.

Sana tavsiyem hiç korkmadan makineyi satin alabilirsin bu tür sorunlara kafana takma dediğim gibi yaglanma olursa ki bana göre olmaz dedigim gibi aldigin yere 2 3 defa temizlettirir yoluna devam edersin bu makinelerin halledilemeyecek hicbir sorunu yok suya dusup veya yuksekten düşüp kirilmadikca kolay kolay da arıza cikarmazlar 5 senedir nikon d50 kullaniyordum hiçbir ariza yapmadi bu zamana kadar rahatlikla alabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende yarın Hayyam'a gidip almayı düşünüyorum.Bazı dükkanlar bir yıl garanti veriyor bazıları 2 yıl.Fatih Bey sizin belirtmiş olduğunuz dükkandan almayı düşünüyorum.Fatura garanti daha uygun.Umarım ileride sorun yaşamayız.Ki yaşasak da garanti ile halledilebilebilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Emrah,

Emrah ben de hayyamdan almaya gittim fiyatları uygun ama fatura vermiyorlar fatutali 2800 3000 tl dediler karfo garantili bana göre o para fazla d7000 e o yüzden cazipshopdan aldım faturali uygun garantili faturali tercih etmemin sebebi makinenin kronik yaglanma sorunu çok büyük bir sorun değil ama yine de faturali tercih ettim ilerde bir sorun olursa yasal yoldan arama hakkimiz olsun dolar fiyatlarinin yukselmesi nedeniyle co büyük paralar veriyoruz.Hayyam da dükkan garantisi veriyorlar hiçbişey vermiyorlar o yüzden 100 200 daha fazla verip faturali almak iyidir.

Aldigim dukkanda insanlari begendim yardimci oldular sagolsunlar.Cazipshop dukkana ugra hayyam pasajina 20 metre uzaklıkta kime sorsan gosterir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.

Aklımdan geçen diğer model ise D7100 Yurt dışından daha uygun fiyata temin etme imkanım olursa tabiki 7100 ağır basıyo, buradan alırsam muhtemelen bende Cazip Shoptan alırım.

Sanırım D7000 in 18 105 Kit lensli fiyatına D7100 Body satın alınabiliyo. Giriş seviyesi 18 55 kit lens farkını ödeyerek 7100 almak daha makul gibi. (gibilerin sonu yok bunu da biliyorum.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Muhammed bey,

Hangisini imkaniniz varsa alin gonlunuzden ne geciyorsa alin ben d7000 aldim cok memnunum iki makine de birbirinden guzel bana göre gibilerin sonu gerçekten:)

Selamlar Saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sensor taglanmasi dedikleri toz buna biri yag demis galiba yag diye kalmis bende gordum bende yag sandim temizlettisesoru sikintisiz kullaniyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizzat kendi gözümle yağı görmüşlüğüm yok ama D7000 de yağ problemi olduğu bir gerçek.

Her makinede değil, ancak bir kısmında olmuş bitmiş. Ne hikmetse o olanlarda bizim gibi 3. dünya ülkelerinde dolanmış!

Mekanizmaya fazla konan yağın sıçramasından bahsedildi hep. 3000-5000 fotoğraf çekildiği zaman genelde fazlalık yağ bittiği için ortadan kaybolan bir problem.

Sıkıntı şu ki yağ öyle kolayca iz leke bırakmadan temizlenecek bişey değil.

Ancak Türkiye piyasasında acaba kaç tane yağ problemi olan D7000 dolaştı? Orası muamma.

Delinin biri kuyuya bir taş atmış yağ diye, sensöründe toz gören, sensörü bırak UV filtresinin üzerindeki tozu farketmeyen "aile kasabı" D7000 aldım sensöründe yağ çıktı dediği için haddiden fazla abartıldı.

D7100 daha iyidir ama D7000 e gücünüz yetiyor ve "sıfır" alacaksanız alın ama makinenin güzün yaşına bakmayın. İlk günden 200-300-500 kare çekinki yağ mağ bir problemi varsa ortaya çıksın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Eski serilerde yağlanma sorunu olduğu bir gerçek. Genellikle ilk seri numaralarında bir sorun görünüyor. Ben ikinci el aldığım bir makineyi bu nedenden dolayı geri gönderdim.

Ben ikinci el d7000 alırken şöyle bir fotoğraf istemiştim. Makine A (diyafram önceliklli mod) modunda f22'de flaş açıkken, küçük bir düğme ya da bozuk parayı beyaz kağıdın ortasına koydurup.(Bozuk para makinenin odaklanması için; beyaz kağıda makine odaklanmıyor. ) kağıdın genelinin fotoğrafı çekilecek.

Bu fotoğrafı bilgisayarınız da açtığınızda yarım ekmek arası dönerden kağıda damlayıp, kurumuş yağ gibi lekeler görüyorsanız. Makinede yağlanma sorunu vardır.

işte böyle: http://www.photoanswers.co.uk/ImgGalleryTn/45/451745/250163_576957.jpg

Temizletirseniz yeniden oluşacaktır.

Ben şuanda d7000 kullanıyorum. Yukarıda bahsettiğim fotoğraftan istedim. Tertemiz görünüyordu. Ara sıra bu testi yaparım sonuç hep yüzümü güldürür. Yani yeni serilerinde hiç bir sorun yoktur ve gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yağlanma ile ilgili olarak işimiz tamamen şansa kalıyo.

Yine bir sitede makinanın otomatik netleme yapıldığı fakat manuel olarak netlemeye imkan vermediğini okudum, bunun sorun olmadığı manuel netlemeye birkaç ayar yaptıktan sonra yapılabildiği yazıyordu.

Birçok arkadaşımız D7000 Kullanıyo, peki bu ya da buna benzer bir olumsuz durum söz konusumudur?

Yoksa bu da bir hurafedenmi ibaret ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D7000 de yağ problemi dışında bir problem yoktur gönlünüz rahat olsun.

X D7000 in LCD si bozuk çıkabilir, y D7000 in AF si çalışmaya bilir, Z d7000 nin pili patlayabilir.

Herşey olabilir ancak bu kronik bir sorun değildir, 40 yılda bir başa gelebilecek bir durumdur.

Sadece kronik olarak yağ problemi vardır oda ilk önce çıkanlarda olduğu söylenir.

Test için beyaz kağıt son derece doğru bir testtir. Birde ümit hocanın bir testi vardı.

Gökyüzünü çekip sonra fotoğrafa makineden bir işlem yapıp renkleeri görüntüleri komple alıp sadece kontrastlı bölgeler kalıyordu. O da çok iyi bir testti ama hangi yol ile yapıldığını hatırlamıyorum.

Görürse yazacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Yağlanma ile ilgili olarak işimiz tamamen şansa kalıyo.

Yine bir sitede makinanın otomatik netleme yapıldığı fakat manuel olarak netlemeye imkan vermediğini okudum, bunun sorun olmadığı manuel netlemeye birkaç ayar yaptıktan sonra yapılabildiği yazıyordu.

Birçok arkadaşımız D7000 Kullanıyo, peki bu ya da buna benzer bir olumsuz durum söz konusumudur?

Yoksa bu da bir hurafedenmi ibaret ;)

DSLR kamera hakkında hiçbir bilgisi olmayan bir kişi alıyor eline D7000' i ve görüşlerini çağımızın bilgi çöplüğü internet'e yazıveriyor. Bunu yaparken de; Acaba bu bilgi yanlış olur da bu ürünü alacak başka birilerini yanıltır mıyım diye düşünmüyor bile. Keşke, internette yazılan bilgilerin doğruluğunu kontrol eden bir sistem olsaydı da biz de bu kadar uğraşmasaydık. Neyse özetle: İnternette her okuduğunuza inanmayın. Bir çok kaynaktan bu sorunu teyit etmeden, değil kamera hiçbir ürün hakkında kötü düşünmeyin. Elbette sorun da olabilir ama bu tip cihazlarda hata oranı milyonda 5-6' yı geçmez diye düşünüyorum. Elektronik eşya üretiminde çok tecrübeli Mehmet hocamız da belki bize bu tip cihazların üretimindeki hata oranı ile ilgili bir bilgi verebilir.

D7000 gibi bir kameranın Manuel netlemeye imkan vermemesi diye birşey söz konusu bile olamaz. Sadece kullandığınız lense göre (AF-S ve AF) elle netlemenin nasıl yapılacağını bilmeniz gerekli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

D7000 de yağ problemi dışında bir problem yoktur gönlünüz rahat olsun.

X D7000 in LCD si bozuk çıkabilir, y D7000 in AF si çalışmaya bilir, Z d7000 nin pili patlayabilir.

Herşey olabilir ancak bu kronik bir sorun değildir, 40 yılda bir başa gelebilecek bir durumdur.

Sadece kronik olarak yağ problemi vardır oda ilk önce çıkanlarda olduğu söylenir.

Test için beyaz kağıt son derece doğru bir testtir. Birde ümit hocanın bir testi vardı.

Gökyüzünü çekip sonra fotoğrafa makineden bir işlem yapıp renkleeri görüntüleri komple alıp sadece kontrastlı bölgeler kalıyordu. O da çok iyi bir testti ama hangi yol ile yapıldığını hatırlamıyorum.

Görürse yazacaktır.

Gökhan Merhaba;

öncelikle dün akşam lensini alabildim ve senden, bunu sana nasıl ulaştırabileceğimle ilgili bilgi bekliyorum (yazılı veya cepten sözlü olarak).

D7000' nin Menüsündeki yağ testini tamamen bir tesadüf sonucu buldum ama sensörü temizleyen özel Nikon servisleri bile ne olduğunu anlamadılar. :). Test kısaca şöyle:

1-) Kameranızın netliğini manuel netliğe alıyorsunuz (çünkü bulutsuz mavi gökyüzü çekeceksiniz ve kameranızın otomatik netleme sistemi netliği yapamayacak)

2-) Kameranızı A moduna alın ve diyaframı f22 değerine getirin

3-) Bulutsuz mavi bir gökyüzünün bir kaç farklı kadraj çekiyorsunuz (çünkü bazı kuşlar çok yüksekte uçuyorlar ve sonradan kafanızı karıştırabiliyorlar)

çekilen fotoğraf için 2 farklı seçenek var. Fotoşop ve kameranın görüntü işleme programı. Ben fotoşopu tercih ediyorum. çünkü toz veya yağı görsel olarak daha iyi görebiliyorsunuz. Kameranın kendi işleme programı ile işlediğinizde bazı detayları da sanki lekeymiş gibi gösteriyor.

Fotoşopta

Görüntüyü açıp OTOMATİK KONTRAST verin. Varsa yağ ve tozlar görünüyor.

Kameranın görüntü işleme programında

çektiğiniz görüntüyü açın ve netlik noktası seçme tuşunun ortasındaki OK tuşuna basılır. Açılan menüden Color Outline yapıldığında yine varsa toz ve yağ lekeleri görülebiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

DSLR kamera hakkında hiçbir bilgisi olmayan bir kişi alıyor eline D7000' i ve görÜşlerini çağımızın bilgi çöplÜğÜ internet'e yazıveriyor. Bunu yaparken de; Acaba bu bilgi yanlış olur da bu ÜrÜnÜ alacak başka birilerini yanıltır mıyım diye dÜşÜnmÜyor bile. Keşke, internette yazılan bilgilerin doğruluğunu kontrol eden bir sistem olsaydı da biz de bu kadar uğraşmasaydık. Neyse özetle: İnternette her okuduğunuza inanmayın. Bir çok kaynaktan bu sorunu teyit etmeden, değil kamera hiçbir ÜrÜn hakkında kötÜ dÜşÜnmeyin. Elbette sorun da olabilir ama bu tip cihazlarda hata oranı milyonda 5-6' yı geçmez diye dÜşÜnÜyorum. Elektronik eşya Üretiminde çok tecrÜbeli Mehmet hocamız da belki bize bu tip cihazların Üretimindeki hata oranı ile ilgili bir bilgi verebilir.

D7000 gibi bir kameranın Manuel netlemeye imkan vermemesi diye birşey söz konusu bile olamaz. Sadece kullandığınız lense göre (AF-S ve AF) elle netlemenin nasıl yapılacağını bilmeniz gerekli.

Kesinlikle hocam, sadece bu konuda değil daha birçok konuda nette asılsız yazışmalar yer alıyor. Bu furya çok geniş bir kesime hitap ettiğinden tabiki bilende bilmeyende aynı konu hakkında farklı fikirler beyan edebiliyor.

Ben de netteki diğer bilgilerden öteye; bu siteye Üye olmadan önce bazı başlıkları ve yorumları takip ettim, gerçekten samimi yorum ve mantıklı yaklaşımların olacağını dÜşÜnerek Üye olduktan sonra burada sizlere sorarak bilgi almak istedim.

Aslını sorarsanız nette yazılanları bir köşeye bırakalım, işi bilen Hayyam pasajı esnafı da konu hakkında farklı yorumlar yapmıyo değiller. (Amaçları satış yapıp para kazanmak malum, buna birşey diyemiyorum ama insanları yanlış yönlendirmek tabiki hoş bir davranış değil.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Kesinlikle hocam, sadece bu konuda değil daha birçok konuda nette asılsız yazışmalar yer alıyor. Bu furya çok geniş bir kesime hitap ettiğinden tabiki bilende bilmeyende aynı konu hakkında farklı fikirler beyan edebiliyor.

Ben de netteki diğer bilgilerden öteye; bu siteye Üye olmadan önce bazı başlıkları ve yorumları takip ettim, gerçekten samimi yorum ve mantıklı yaklaşımların olacağını dÜşÜnerek Üye olduktan sonra burada sizlere sorarak bilgi almak istedim.

Aslını sorarsanız nette yazılanları bir köşeye bırakalım, işi bilen Hayyam pasajı esnafı da konu hakkında farklı yorumlar yapmıyo değiller. (Amaçları satış yapıp para kazanmak malum, buna birşey diyemiyorum ama insanları yanlış yönlendirmek tabiki hoş bir davranış değil.)

Muhammet Bey;

İnsan olarak bir çoğumuzun maalesef ön yargıları var. örneğin, şu şehirden adam çıkmaz diye ama işin aslı hiç de öyle değil. İyilik-kötÜlÜk, dÜrÜstlÜk-sahtekarlık bir şehre veya bir bölgeye özgÜ olamaz. Her yerden iyi de kötÜ de çıkabilir. Gelelim Hayyam pasajına; İyisi de var kötÜsÜ de. Hepsi çakal değil. Bu pasaja TÜrkiye'nin her yerinden işi bilen fotoğrafçılar gelerek buradan kimisi kendisi için kimisi de mÜşterileri için uygun fiyata kamera ve ekipman alarak yaşadıkları şehirlere dönmektedirler. Eğer hepsi çakal olsaydı bu pasaj şimdiye kadar kapanırdı. 1996 Yılından bu yana gider gelirim bu pasaja. Elbette kapanan çok dÜkkan oldu. Bu kapananlar ya işlerine dikkat etmeyen ya da mÜşterilerine çakallık yapan fırsatçı tiplerdi.

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Muhammet Bey;

İnsan olarak bir çoğumuzun maalesef ön yargıları var. örneğin, şu şehirden adam çıkmaz diye ama işin aslı hiç de öyle değil. İyilik-kötÜlÜk, dÜrÜstlÜk-sahtekarlık bir şehre veya bir bölgeye özgÜ olamaz. Her yerden iyi de kötÜ de çıkabilir. Gelelim Hayyam pasajına; İyisi de var kötÜsÜ de. Hepsi çakal değil. Bu pasaja TÜrkiye'nin her yerinden işi bilen fotoğrafçılar gelerek buradan kimisi kendisi için kimisi de mÜşterileri için uygun fiyata kamera ve ekipman alarak yaşadıkları şehirlere dönmektedirler. Eğer hepsi çakal olsaydı bu pasaj şimdiye kadar kapanırdı. 1996 Yılından bu yana gider gelirim bu pasaja. Elbette kapanan çok dÜkkan oldu. Bu kapananlar ya işlerine dikkat etmeyen ya da mÜşterilerine çakallık yapan fırsatçı tiplerdi.

Selamlar,

Sanırım yanlış anlaşılmaya neden olacak genelleme yapar şekilde bir yorum yaptığım için öncelikle özÜr diliyorum.

Anlatmak istediğimi biraz açarak ya da örnekler vererek açıklamak istiyorum.

Hayyam pasajında satış yapan kişilerin tabiki tÜmÜ alıcıları kandırmıyor, örneğin Hayyam pasajında tavsiye Üzerine gittiğim bir satıcının bana yaptığı yorumlar ve yönlendirmelerine gÜveniyor kendisine gerek mesleği gerekse olumlu ve ılımlı bakış açısı ile yaptığı açıklamalar için saygı duyuyorum.

İlgili satıcıya ilk gittiğimde Slr makinalar hakkında ne derece bilgiye sahip olduğumu, fotoğraf çekimini ticari bir amaçla değilde hobi olarak yapmak istediğimi, bana en çok zevk veren doğa ya da manzara çekimleri yapmayı dÜşÜndÜğÜmÜ ve arkasından da almayı dÜşÜndÜğÜm makinanın D7000 olduğunu kendisine izah ettim.

Kendisi bana Expeed 2 işlemcili Nikon D7000 yerine Expeed 3 işlemciye sahip daha yeni, gerek video çekimi gerekse taşıma açısından hafif, açılır bir ekrana sahip oluşu vs. performans olarak da D7000 i aratmayacağını söyledi.

Stoklarında D7000 ve D5200 olmak Üzere her iki ÜrÜn de mevcut, bana D5200 Ü tavsiye etmesinde herhangi bir art niyet ya da maddi anlamda daha fazla bir kazanımının olacağı yönÜnde hiçbir tereddÜdÜm yok. (Konuştuğumuz başka konularda oldu bunu açık ve net olarak ifade etmek istiyorum.)

BÜtçe olarak mÜsait isem D7100 modelini de önerdi. Kısacası bÜtçe olarak kısıtlı isem D5200, biraz daha zorlayabilir isem 7100 Ü önerdi. D7000 i tavsiye etmemesinin sebebi ise seri olarak eski oluşunu öne sÜrdÜ. Kısaca sensöre yağ sıçraması sorununu konuştuk fakat bunun geçmişte kaldığını söyledi.

D7000 i kötÜler tÜrden değil daha yeni bir seri makine kullanmamı tavsiye etti.

Bazen insanlarda bir takıntı olur görÜrsÜnÜz beğenirsiniz ve o nu istersiniz, benimkisi de o tÜrden her ne kadar eski de olsa benim ilk tercihim D7000, 2. olarak ise D7100.

Diğer yandan yine bu pasajda ÜrÜnÜ direkt .... sıkıntılı vs. gibi açıklamalarla karalama babında açıklama yapanlar ya da şu .... makina ve Üzerine ..... lens çok daha iyi olur vs. şeklinde satış yapmaya çalışanlar da var benimde sözÜm onlara zaten efendim.

İşini gerçekten iyi bilen çok iyi esnaflar da var, aksine zihin bulandıranlarda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Forum Editörü

Sanırım yanlış anlaşılmaya neden olacak genelleme yapar şekilde bir yorum yaptığım için öncelikle özÜr diliyorum.

Anlatmak istediğimi biraz açarak ya da örnekler vererek açıklamak istiyorum.

Hayyam pasajında satış yapan kişilerin tabiki tÜmÜ alıcıları kandırmıyor, örneğin Hayyam pasajında tavsiye Üzerine gittiğim bir satıcının bana yaptığı yorumlar ve yönlendirmelerine gÜveniyor kendisine gerek mesleği gerekse olumlu ve ılımlı bakış açısı ile yaptığı açıklamalar için saygı duyuyorum.

İlgili satıcıya ilk gittiğimde Slr makinalar hakkında ne derece bilgiye sahip olduğumu, fotoğraf çekimini ticari bir amaçla değilde hobi olarak yapmak istediğimi, bana en çok zevk veren doğa ya da manzara çekimleri yapmayı dÜşÜndÜğÜmÜ ve arkasından da almayı dÜşÜndÜğÜm makinanın D7000 olduğunu kendisine izah ettim.

Kendisi bana Expeed 2 işlemcili Nikon D7000 yerine Expeed 3 işlemciye sahip daha yeni, gerek video çekimi gerekse taşıma açısından hafif, açılır bir ekrana sahip oluşu vs. performans olarak da D7000 i aratmayacağını söyledi.

Stoklarında D7000 ve D5200 olmak Üzere her iki ÜrÜn de mevcut, bana D5200 Ü tavsiye etmesinde herhangi bir art niyet ya da maddi anlamda daha fazla bir kazanımının olacağı yönÜnde hiçbir tereddÜdÜm yok. (Konuştuğumuz başka konularda oldu bunu açık ve net olarak ifade etmek istiyorum.)

BÜtçe olarak mÜsait isem D7100 modelini de önerdi. Kısacası bÜtçe olarak kısıtlı isem D5200, biraz daha zorlayabilir isem 7100 Ü önerdi. D7000 i tavsiye etmemesinin sebebi ise seri olarak eski oluşunu öne sÜrdÜ. Kısaca sensöre yağ sıçraması sorununu konuştuk fakat bunun geçmişte kaldığını söyledi.

D7000 i kötÜler tÜrden değil daha yeni bir seri makine kullanmamı tavsiye etti.

Bazen insanlarda bir takıntı olur görÜrsÜnÜz beğenirsiniz ve o nu istersiniz, benimkisi de o tÜrden her ne kadar eski de olsa benim ilk tercihim D7000, 2. olarak ise D7100.

Diğer yandan yine bu pasajda ÜrÜnÜ direkt .... sıkıntılı vs. gibi açıklamalarla karalama babında açıklama yapanlar ya da şu .... makina ve Üzerine ..... lens çok daha iyi olur vs. şeklinde satış yapmaya çalışanlar da var benimde sözÜm onlara zaten efendim.

İşini gerçekten iyi bilen çok iyi esnaflar da var, aksine zihin bulandıranlarda.

Muhammed Bey, Merhaba;

SözÜm direkt olarak size değildi. Bu işe yeni başlayan kişiler, yukarıda belirttiğim gibi bilgi çöplÜğÜ interneti kullanarak kamera araştırmaya başlıyorlar. Sonrasında Hayyam pasajı ile ilgili yalan yanlış bilgiler edinerek, sorup, soruşturmadan kulaktan dolma bilgilerle tÜm pasajı kurt ve çakal olarak ifade ederek ön yargılı davranıyorlar. SözÜm bilmeden, görmeden, duymadan insanlar hakkında hÜkÜm verenlere.

Neyse, Satıcı bence de gayet gÜzel tavsiyelerde bulunmuş. MÜmkÜn mertebe en yeni teknolojiyi almak daha iyidir ama her zaman için maalesef mÜmkÜn olmuyor...

Selamlar,

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.