İçeriğe git

Nikon 70-200mm f/2.8G IF-ED AF-S VR1 ile Nikon 70-200mm f/2.8G IF-ED AF-S VR2 arasındaki farklar nedir ?

Recommended Posts

2,8 duruma gÖre kurtarıcıdır ama tamron fiyatı iyiymiş 2. versiyon ise alınabilir

Evet Ramiz hocam 2. Versiyon vc olan.

Merak ettiğim acaba nikon f4'de nazaran arada imaj kalite farkı nedir sizce.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet Ramiz hocam 2. Versiyon vc olan.

Merak ettiğim acaba nikon f4'de nazaran arada imaj kalite farkı nedir sizce.

İkisini kıyaslacak deneyimim olmadı ama 2,8 düşük ışık koşullarında avantaj sağlar size

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Tamron f2.8 alamadım kaçırdım İstanbul'da. Çok iyi fiyattı.

Bende bugün 2.el Nikon 70-200 f4 garantili 2500'e aldım umarım iyi yapmışımdır fiyat iyimi sizce.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben olsam biraz daha araştırır Tamron 70-200 f/2.8 VC alırdım. Gerçekten çok çok iyi bir lens nikon ve canonu aratmazdı o kadar iyi yani ve ekonomik.

Öyle deme abi ya kurt düştü şimdi içime.

F4 hakkında pek kötü yorum okumadım internette yabancı kaynaklarda falan.

Hafif ve biraz küçük olması benim için iyi aslında f2.8'lerin nerdeyse yarı ağırlığında.

Bana yeter diye düşünüyorum tek kafama takılan f2.8 bakalım f4 yetmezse bakacağız artık bir f2.8.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

F4 hakkında pek kÖtü yorum okumadım internette yabancı kaynaklarda falan.

Hafif ve biraz küçük olması benim için iyi aslında f2.8'lerin nerdeyse yarı ağırlığında.

Bana yeter diye düşünüyorum tek kafama takılan f2.8 bakalım f4 yetmezse bakacağız artık bir f2.8.

Hayır F4 kÖtü değil tabiki için rahat olsun bol bol fotoğraf çek

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

F4 hakkında pek kÖtü yorum okumadım internette yabancı kaynaklarda falan.

Aldığın lens kÖtü değil içine kurt düşmesin boşuna.

Sonuçta Tamron 70-200 VC de alsan ya sen onu aldın ama Nikon daha iyi be diyecektik nasıl olsa :D

Yani daha iyisinin bir sonu yok malesef. Eldeki ile mutlu olmayı bilmek lazım.

F4 ün de bir dezavantajı olmaz. Evet tabiki F2.8 da daha iyi ışık yakalanabilir ama zaten FX kameran var iso sıkıntın yok.

Yine F4 de F2.8 alan derinliği olmayacak ama oda sıkıntı değil hem zoom lens, hem FX makine çok hissetmezsin o eksikliğide.

DX + 70-200 F4 kÖtü bir ikili olabilir ama FX + F4 bence değil. Bütçe el veriyorsa tabiki F2.8 ama olmuyorsa FX de F4 de iş gÖrür.

Ellenmemiş Örnek fotoğraflar eklerseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

70-200 f4 lensim geldi. Dün iş arasında gelişi güzel birkaç kare çektim, açıkçası çok hoşuma gitti benim ağırlık olarak nikon 24-70'den 50gr az olmasına rağmen hafif geldi elime, boyut olarak taşıması kolay, sağlam hissi veren bir lens gibi duruyor. ilk defa 70-200 kullanıyorum sevdim diyebilirim. kapalı mekanda f4 ile iso1250'lerde 1/60-80 perde hızları verdi vr desteği ile keskin denebilecek fotoğraflar çektim diyebilirim elimde baya titrer, yinede ben bu lensi sevdim. :D

iso160 160mm F,4 1/400sec

post-4324-0-28972600-1427927194_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

merhaba arkadaşlar kendime 70 300 af tamron lens almayı düşünüyorum sizce nasıl bir lens d5100 de iyi bir performans alırmıyım ne dersiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.