İçeriğe git

Bu efekt nasıl yapılıyor ?

Furkan Kayabaşı

Recommended Posts

Öncelikle iyi günler saygıdeğer abilerim,ablalarım ve kardeşlerim.Ben uzun zamandır bu konu hakkında araştırma yapıyorum fakat daha henüz kesin bir bilgiye ulaşabilmiş değilim.Şimdi sizlere sormak istediğim soru bu fotoğraflara nasıl bÖyle (katalog,ajans çekimi) gibi efekt veriyorlar ? Photoshop ile mi yapılıyor yoksa başka bi programı mı var ? Yardımcı olursanız çok çok sevinirim :)

x8dDgk.jpg

xAk5mr.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Furkan kardeşim öncelikle hoşgeldin..

Ancak sorunun nasıl yapıldıgını degilde senin ne yapmak istediğini söylemen gerekiyor. önce bu fotoğraflarda yapılan pek birşey yok herzaman iyi sonuclar için yapılmış bir net alanderinliği ve sonrasında photoshop üzerinde ekstra plugin'lerle yapılmış. bir kaçrenk filtresi.

Bu fotoğraflar için yakın bir bilgi konusmak gerekirse nik serisi plugin "Color efex pro" ile Cross Processing ile L8 filtreleri uygulanmış gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şahsi görüşüm fotoğrafı editleyen liseli bir ergendi :)

1. Fotoğrafta mankenin yüzünü porselene çevirmişler.

Her neyse Photoshop ve türevleri ile yapılabilir.

Photoshop'a ek Nik software nin color efex prosu ile verilen filtre yada benzeri işlenebilir.

Ve fotoğrafta belli bir köşeye ekstradan fazla pozlama verilmiş. Yanlış hatırlamıyorsam color efex in içinde de böyle bir mod vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şahsi görüşüm fotoğrafı editleyen liseli bir ergendi :)

1. Fotoğrafta mankenin yüzünü porselene çevirmişler.

Her neyse Photoshop ve türevleri ile yapılabilir.

Photoshop'a ek Nik software nin color efex prosu ile verilen filtre yada benzeri işlenebilir.

Ve fotoğrafta belli bir köşeye ekstradan fazla pozlama verilmiş. Yanlış hatırlamıyorsam color efex in içinde de böyle bir mod vardı.

Evet araştırdım ve programı kurdum fakat cs2 de aktif olmadı,cs6 da da hata verdi.Artık başka efekt programlarına yöneleceğim.Yardımınız için çok teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle iyi günler.Bu site fotoğrafları paralı montajlıyor sanırsam çünkü paypal vb Ödeme yolları vardı.Ben paralı yaptırmaktan ziyade kendim yapmak istiyorum.Zaten üstte arkadaşların verdiği programlar a yÖnelim bi program buldum.Yine de teşekkürler.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle iyi günler.Bu site fotoğrafları paralı montajlıyor sanırsam çünkü paypal vb Ödeme yolları vardı.Ben paralı yaptırmaktan ziyade kendim yapmak istiyorum.Zaten üstte arkadaşların verdiği programlar a yÖnelim bi program buldum.Yine de teşekkürler.

Tam olarak Öyle değil esasında , ps için action ve plungin satıyorlar , biraz daha araştırıp edinebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Tam olarak Öyle değil esasında , ps için action ve plungin satıyorlar , biraz daha araştırıp edinebilirsiniz.

biraz geç cevap vermiş oldum ama teşekkürler harici edindiğim bi efekt programı ile sorunumu çÖzdüm yinede tekrardan teşekkürler :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

biraz geç cevap vermiş oldum ama teşekkürler harici edindiğim bi efekt programı ile sorunumu çÖzdüm yinede tekrardan teşekkürler :)

Rica ederim çÖzüdü ise ne mutlu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...

forumu karıştırırken gördüm yazıyı baya geç olmuş ama inşallah cevabını alabilirim. harici edindiğiniz programın ismini yazabilir misiniz acaba ?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
On 04.02.2014 at 01:29, Furkan Kayabaşı yazdı:

Öncelikle iyi günler saygıdeğer abilerim,ablalarım ve kardeşlerim.Ben uzun zamandır bu konu hakkında araştırma yapıyorum fakat daha henüz kesin bir bilgiye ulaşabilmiş değilim.Şimdi sizlere sormak istediğim soru bu fotoğraflara nasıl bÖyle (katalog,ajans çekimi) gibi efekt veriyorlar ? Photoshop ile mi yapılıyor yoksa başka bi programı mı var ? Yardımcı olursanız çok çok sevinirim :)

x8dDgk.jpg

xAk5mr.jpg

Merhaba

Şahsi görüşüm..

NIKON makinelerde photoshop'a ihtiyaç yoktur..

Size lazım olan;
Açık diyafram ve orantılı ışık

Bende nikon D5100 var, sana önerim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.