İçeriğe git

Nikon 105mm 2,8D micro lens hakkında bilgi?

Recommended Posts

D200 ile kullanmıştım

Kendinden motorlu değil ve VR modeline göre fokus daha sesli ve hızlı değil.

Ama neticeleri portre ve makroda beni çok tatmin etmişti ,çok keskin bir objektif.

700-800 ₺ civarı fiyatları yanılmıyorsam.

Tavsiye ederim.

Selamlarımla

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu lens ile ilgili yabancı sitelere bakmanızı tavsiye ederim. Konusunda en iyi lenslerden biridir, temizini bulabilirseniz tabii.

Son versiyondan eksikleri VR, AF-S ve Nano kaplamadır. Bunun haricinde her platformdaki testlerde aynı performansı alabileceğiniz bir lenstir. VR, AF-S ve Nano gibi konforlar sizin için önemli değilse gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz. Hem AF hem de AF-D versiyonunu uzun süre kullandım, FF ve DX üzerinde portrelerimi bununla çekiyordum. Bir ay önce elimdeki AF-D olanını 400 euroya (NL içi) satıp Sigma 180 mm makroya geçiş yaptım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fatih Bey,

Videonuzda çektiğiniz fotoğraflarda Nikon 105mm'nin, sigma 105mm'den bariz bir şekilde keskin olduğu gÖrülüyor. Fotoğrafların orjinallerini siz gÖrdünüz yanılıyor muyum?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üstatların tavsiyelerini dinleyerek Nikon 105mm'yi aldım. Biraz ağır ve yavaş olmasının dışında(Sanırım yavaşlığı macro lens olmasından kaynaklanıyor.) gerçekten keskin bir lens. Ayrıca alan derinliği konusunda da çok başarılı harika bokehler çıkartıyor. Cevap veren herkese teşekkÜr ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.