İçeriğe git

keskinlik ve renk doygunluğu örnek resim

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar

Bir süredir Photomatix adlı programı arıyordum. Nihayet buldum ve denedim (deneme sürümü). Ekteki resim bu programdan üretilmiş "tone mapping" metodu uygulanmış bir resimdir.

Amacım mümkün olduğunca renk doygunluğu ve keskinlik ortaya koymaktı.

Bu anlamda ekteki fotoğrafın değeri hakkında reyleriniz ve/veya yorumlarınızı bilmek isterim.

Saygılar

not: Resmin daha büyük boyutunu buradan http://dosya.co/aeiu...mapped.jpg.html indirebilirsiniz.

post-3012-0-17746700-1392845101_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Photomatix HDR programı değil miydi? Fotoğraf doygun ve keskin görünüyor. Fotoğrafı tek kareden mi elde ettiniz yoksa bir kaç kareden mi? Birde fotoğrafın orjinal halini yüklerseniz, kıyaslama imkanı bulabiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Furkan Kotil, Ara Güler türkçeyi o kadar konuşabiliyor ya, ona şükrediyoruz biz.

Aynı şekilde Ara Güler bir röportajında dikiş makinasıyla bile fotoğraf çekebileceğini söylemişti. O zaman?

Bu arada THY müdürüyle bi akrabalığın var mı? :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Furkan Kotil, Ara Güler türkçeyi o kadar konuşabiliyor ya, ona şükrediyoruz biz.

Aynı şekilde Ara Güler bir röportajında dikiş makinasıyla bile fotoğraf çekebileceğini söylemişti. O zaman?

Bu arada THY müdürüyle bi akrabalığın var mı? :D

Kızmayın abi, ben Usta nın yalancısıyım :)

Evet, akrabalık var. Babamın amca çocuğu. Gerçi hiç faydasını da görmedik bu güne kadar ayrı mesele :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kızmadım Furkan. Yorumuna ben de yorum yaptım o kadar, sen benim kızmış halimi hiç bilme en iyisi :)

THY müdürünün sana ne faydası olmalı ki? Adam işini yapıyorsa, kendi akrabasına iltimas geçmiyorsa bence doğrusunu yapıyor. Benim sorma sebebim bir kaç hafta önce bir konferansın çekiminde onu görmüş olmam, ordan aklımda kaldı soyadı. Ne yalan söyliyeyim, NL milletvekilleri ve işadamlarını kendine hayran bıraktı konuşmasıyla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kızmadım Furkan. Yorumuna ben de yorum yaptım o kadar, sen benim kızmış halimi hiç bilme en iyisi :)

THY müdürünün sana ne faydası olmalı ki? Adam işini yapıyorsa, kendi akrabasına iltimas geçmiyorsa bence doğrusunu yapıyor. Benim sorma sebebim bir kaç hafta önce bir konferansın çekiminde onu görmüş olmam, ordan aklımda kaldı soyadı. Ne yalan söyliyeyim, NL milletvekilleri ve işadamlarını kendine hayran bıraktı konuşmasıyla.

Temel Kotil iyidir. Ben latife ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.