İçeriğe git

Wide Angle (Geniş Açı) Aparatları Hakkında

Recommended Posts

Merhaba nikon sever arkadaşlar,

Nikon D7000

18-105mm Lens için ; wide angle kiti almayı düşünüyorum.

Sigma 10-20 kullanmıştım fakat şuan yok.

Ona yakın kareler alabilir miyim bu wide angle aparatı ile?

...ve de 0.3x ve 0.43x , 0.45x çarpanlı modelleri var. Hangisi tercihiniz olurdu?

http://www.ebay.com/itm/0-45x-67mm-WIDE-Angle-Macro-Conversion-LENS-67-mm-black-/280439069570?pt=Camera_Lenses&hash=item414b789b82

http://www.amazon.com/Opteka-Panoramic-Fisheye-Digital-Cameras/dp/B0017W70JE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1393754776&sr=8-1&keywords=67+mm+wide+angle+0.3x

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba

Bir mercekten ışık geçtiğinde farklı reng (dalga boyu frekans) farklı kırılır. Sonuçta sensör de tüm renkler aynı noktada toplanması zordur. Lensler bu sorunu çözmek için farklı kaplamalar yaparlar aynı yerde toplamaya çalışırlar.

Bu merceklerde ise bu özellik olmaz. Bu lensler ile çekilen Bir nesneye Photoshop ile yakından bakın nesnenin kenarında mor haleler görürsünüz. Eğer sizi rahatsız etmiyorsa sorun yok. Genelde eder.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu tarz ürünlere para vereceğinize alın o o parayı koyun kenara biriktirin, sigma 10-20 alın.

O kadar beklemek istemiyorsanız eski manuel lenslere bakın, zaten geniş açı manzarada yüksek F değerleri kullanıldığından fokus hatası yapma olasılığı oldukça azalıyor.

Manuel de istemiyorsanız elinizdeki 18-105mm lens emin olun sigma 10-20 den daha iyi bir imaj kalitesine sahip.

Ben vakti zamanında 10-24lens kullandım ve kenarlardaki bozulma sebebiyle 15-20mm in altına hiç inmemeye çalıştım.

Sigma da farklı değil. O da 10mm e geldiğinde bozulma, netlik kaybı, renk sapıtması herşey mümkün.

Alacağınız aparat ise sadece mercek aldatmacası. Hiç bir espirisi yok.

İllaki alacağım diyorsanız sizin gibi alıp sonradan pişman olanlar 2.el olarak satıyor, onları alın yada ebay gibi siteler üzerinden direk yurtdışından alın.

Ne kadar az para israfı yaparsanız o kadar iyidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.