İçeriğe git

nikon 70-300 vr lens

Recommended Posts

arkadaşlar nikon d5100 makinem var nikkor 70-300 vr lens almak için biraz araştırma yaptım yurt dışı kaynaklı bir sitede bu lens'i d5100 de kullanamıyacağım yazıyor bu konuda bilgisi olan varmı nedeni nedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanlış bilgi olsa gerek. Bende aynı kasa ve lens vardı gayet güzel çalışıyorlar.

emin olamadım makina ve lens eşleştirmesi vardı yapınca bu lensi kullanamazsınız dedi tam tercüme edemedim ama af motoru olmayan makina gibi bişey söylüyordu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

D5100'de gövde de AF motoru yoktur, o lensi alırsanız AF kullanamazsınız, manuel fokus yapmak zorunda kalırsınız. Lenste AF motor var mı bilmiyorum, eğer yoksa MF kullanmak durumundasınız ve açıkçası tele lenste MF çok zor diye biliyorum.

- Mehmet Köse tarafından düzenlendi
VR BİLGİSİNE DİKKAT EDELİM
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türlerini çok tanıdığım, araştırdığım bir seri değil ama;

Benim bildiğim 70-300 4-5.6 sizin makinenizde çalışmaz.

çalışmaz dediğim AF si çalışmaz yoksa manuel olarak falan gayet normal çalışır.

Bu lens yurtdışında 200$ ın altındadır.

Birde 500$ civarına satılan 70-300 4.5-5.6 VR olanı var.

Bu lens sizin makinenizde gayet normal şekilde çalışır çünkü AF-S serisi bir lensdir yani dahili AF motoru vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar nikon d5100 makinem var nikkor 70-300 vr lens almak için biraz araştırma yaptım yurt dışı kaynaklı bir sitede bu lens'i d5100 de kullanamıyacağım yazıyor bu konuda bilgisi olan varmı nedeni nedir.

Yazınızda diğer lenslerden farkını anlayabildiğim VR harfleridir. Bu lensin 5 farklı versiyonu vardır ve üzerinde VR yazan versiyonu AF-S diye diğerlerinden ayrılır. Yani bu lensi gönül rahatlığıyla her türlü motorlu motorsuz gövdede kullanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

BU BİLGİ DOĞRU DEĞİLDİR, BUNA İTİBAR ETMEYİNİZ!

Bu ne şimdi böyle arkadaş!? Ne kadar saçma bir tepki, kural, ceza artık her ne saçmalıksa...

Adam gibi alıntılayıp hayır yanlış biliyorsunuz aslında doğrusu şöyledir demek çok mu zor!? Mesajımda açıkça belirtmişim zaten lenste AF motoru var mı bilmiyorum diye, bu ne böyle ergenlerin yaptığı gibi "hahah bakın bu bilmiyor ezik" tarzı yaftalamaya!!!

Hayret bişey ya, bu kadar saçmalık olamaz...

Bu forumu benimsemiştim ama bu mesajım son mesajımdır artık. Bir daha kesinlikle ve kesinlikle ne bilgi açısından faydalanırım buradan, ne de bişey yazarım.

Alın forumunuz sizin olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türlerini çok tanıdığım, araştırdığım bir seri değil ama;

Benim bildiğim 70-300 4-5.6 sizin makinenizde çalışmaz.

çalışmaz dediğim AF si çalışmaz yoksa manuel olarak falan gayet normal çalışır.

Bu lens yurtdışında 200$ ın altındadır.

Birde 500$ civarına satılan 70-300 4.5-5.6 VR olanı var.

Bu lens sizin makinenizde gayet normal şekilde çalışır çünkü AF-S serisi bir lensdir yani dahili AF motoru vardır.

benim incelediğim lens de 535$ dı fiyatı o yüzden kafam karıştı bende bir bilene danışayım dedim :))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim incelediğim lens de 535$ dı fiyatı o yüzden kafam karıştı bende bir bilene danışayım dedim :))

535$ olan muhtemelen AF-S olandır ama mutlaka kontrol edin almadan önce.

@AyhanCansu hemen herşeye kızmayın. Bende sizin mesajınızda bu lensi kullanabilirsiniz diye okumuşum.

Belli ki yanlış bilgi vermişsiniz.

özellikle şu son zamanlarda ipini koparan foruma gelip gerçek olmayan şeyler hakkında atıp tuttuğundan artık sert tepkiler verebiliyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu ne şimdi böyle arkadaş!? Ne kadar saçma bir tepki, kural, ceza artık her ne saçmalıksa...

Adam gibi alıntılayıp hayır yanlış biliyorsunuz aslında doğrusu şöyledir demek çok mu zor!? Mesajımda açıkça belirtmişim zaten lenste AF motoru var mı bilmiyorum diye, bu ne böyle ergenlerin yaptığı gibi "hahah bakın bu bilmiyor ezik" tarzı yaftalamaya!!!

Hayret bişey ya, bu kadar saçmalık olamaz...

Bu forumu benimsemiştim ama bu mesajım son mesajımdır artık. Bir daha kesinlikle ve kesinlikle ne bilgi açısından faydalanırım buradan, ne de bişey yazarım.

Alın forumunuz sizin olsun.

Haklısınız, çok hızlı reaksiyon gösterdim ben, kusura bakmayın.

Son günlerde o kadar çok sabote girişimleri oldu ki her yanlış bilgiyi yüksek teyakkuzla karşılar olduk. Amacım sizi rencide etmek değildi, sadece detayları tam belli olmayan konularda bilgi kirliliğinin önüne geçmekti. çünkü buna benzer mesajlarla forumun kalitesi ve güvenilirliliği düşürülmek isteniyor.

Buradan bilgi açısından faydalanma zorunluluğunuz tabii ki yok, kişinin kendi hür iradesine kalmıştır nereden faydalanmak isteyeceği.

İyi akşamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

70-300 VR çok güzel bir fiyat performans lensidir. Hafiftir, kontrastı yüksek ve keskindir. İlk taktığımda önceki versiyonunun (VR'siz) ne kadar vasat olduğunu gördüm ve ertesi gün satmıştım. İlk netlemede biraz yavaş ve sesli olabilir hatta netleme motorunun sesini ve titreşimini hissedebilirsiniz. D800 de dahi çok güzel karelerini gördüm. Tabii bu eksileri 70-200 VR II kullanmaya başladıktan sonra algılayabildim. Crop lu gövde de alınabilecek en güzel teledir kendiler ancak 70-200 VR I e bütçe elveriyorsa büyüklüğüne ve ağırlığına katlanılabiliyorsa 2.8 in sundukları bir başka :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben 70-300 vr yi D5000 zamanında almıştım , D600 dede sorunsus kullanıyorum fiyat / performans bakarsak iyi bir lens , elden çıkarma sebebim 70-200 almak için olur sadece

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten sınıfında rakipsizdi.

Şimdi yeni Tamron 70-300VC çıktı da rakip oldu. Onada çok iyi diyorlar ama ya eş değerdir, ya bir adım geridedir, yada bir adım ilerdedir. İki adımlık bir fark yoktur yani.

Onun içinde para verip lens alıp satmanın anlamı yok.

70-300 den sonraki tele lens 70-200 serileri olmalıdır her zaman, yada Nikon da 80-200 de olabilir (bütçe odaklı düşünülürse).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.