İçeriğe git

Tamron SP AF 90mm f/2.8 DI Macro 1:1

Recommended Posts

Merhaba değerli arkadaşlarım ve hocalarım

Ben bu lensi almayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz

Dxomark sitesi 29 puan vermiş 6. Sırada

En İyi Makro Lensler Fiyat (usd) DxOMark Puanı ürün Linki Zeiss Makro-Planar T 100mm f/2 ZF2 $1,843 36 Amazon/Adorama AF-S VR Micro-Nikkor 105mm f/2.8G $899 32 Amazon/Adorama Tamron 90mm f/2.8 SP Di MACRO 1:1 VC USD $649 32 Amazon/Adorama Zeiss Makro-Planar T 50mm f/2 ZF2 $1,283 31 Amazon/Adorama Sigma 70mm f/2.8 EX DG Macro $449 30 Amazon/Adorama Tamron SP AF 90mm F/2.8 Di MACRO $499 29 Amazon/Adorama Sigma 105mm F2.8 EX DG OS HSM Macro $769 28 Amazon/Adorama AF Micro Nikkor 200mm f/4.0D ED-IF $1,649 27 Amazon/Adorama AF-S Micro-Nikkor 60mm f/2.8G ED Macro $549 - Amazon/Adorama AF-S DX Micro-Nikkor 40mm f/2.8G $277 18 Amazon/Adorama Tamron SP 60mm f/2 Di II 1:1 AF Macro $524 17 Amazon/Adorama Tokina 35mm f/2.8 AT-X PRO DX Macro $500 17 Amazon AF-S DX Micro NIKKOR 85mm f/3.5G ED VR $527 15 Amazon/Adorama

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ömer Bey bütçenizi bilmiyorum ama biraz daha arttırabilirseniz 3. sırada yazdığınız aynı lensin yeni çıkan VC'li versiyonunu tavsiye ederim. Hızlı netleme, lensin boyu sabit, toza karşı korumalı bir kaplama, geliştirilmiş renk ve keskinlik mevcut yeni versiyonunda. Eskisini kullanmadım fakat bir efsane olduğunu duymuştum, yenisini edindim birkaç hafta Önce ve gayet iyi sonuçlar elde ettim. Ben bir kullanıcı olarak yazdım, hocalar daha güzel bir açıklama getireceklerdir duruma :) Selamlar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Klasik VC siz Tamron 90mm sanırım TR de en yaygın olarak kullanılan makro lens.

Kötü mü? değil, en iyisi mi? değil.

Fiyat performans olarak kullanıcını üzmez.

Ben 1 kişiden bile Tamron 90mm aldım hiç memnun kalmadım lafını duymadım.

Ben aldım, D7000 de live view modda AF çalışmadı iade ettim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

VC siz olanının o kadar ucuz olduğunu bilmiyordum, ben Türkiye piyasasından haberdarım açıkçası :) Yani ön son gördüğümde 1200 ile 1300 civarındaydı. Dediğim gibi hangisi alırsanız alın memnu kalırsınız. Şimdiden hayırlı olsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Makro çekimi seviyorsanız gerek var, ama acelem yok diyorsanız biraz daha iyisi için bekleyebilirsiniz :)

Hala karar veremedim alsam mı almasam mı gerek var mı yoksa biraz daha bekleyip daha iyi Birşey mi alsam diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.