İçeriğe git

Sigma 18-50mm F2.8 EX DC Macro HSM Nikon

Recommended Posts

Yaklaşık 2 senedir Nikon DSLR makinaları kullanmaktayım.

Nikon D5100'den sonra Nikon D7100 alma arifesindeyim.(Diğer makinayı sattım)

1.Sorum:

Araştırdığım kadarıyla Nikon D7100'de ( sensör yağlanma,back focus vb.belki de artık çok baymış bir mesele ama ) sorunlarla karşılaşılmamış.

Ben de yaklaşık 1000 TL fazla para vermemek adına ithalatçı garantili bir ürün almayı düşünüyorum.

Sizce bunun yerine Karfo garantili Nikon D7000 almalı mıyım ?

2.Sorum:

Nikon D7100 makinayı 18-105 kit lensle almak yerine D7100 Body alıp üzerine Sigma 18-50 mm lens almayı düşünüyorum.

(Sebebiyse Sigma 18-50 mm nin http://www.dxomark.com/Lenses/Ratings sitesinde puanının yüksek olmasıdır.)

Nikon üstatlarına soruyorum Nikon 18-105mm yerine Sigma 18-50 mm mi almalı mıyım ?

Şimdiden yorumlarınız için teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.Sorum:

Araştırdığım kadarıyla Nikon D7100'de ( sensör yağlanma,back focus vb.belki de artık çok baymış bir mesele ama ) sorunlarla karşılaşılmamış.

Ben de yaklaşık 1000 TL fazla para vermemek adına ithalatçı garantili bir ürün almayı düşünüyorum.

2.Sorum:

Nikon D7100 makinayı 18-105 kit lensle almak yerine D7100 Body alıp üzerine Sigma 18-50 mm lens almayı düşünüyorum.

(Sebebiyse Sigma 18-50 mm nin http://www.dxomark.com/Lenses/Ratings sitesinde puanının yüksek olmasıdır.)

Nikon üstatlarına soruyorum Nikon 18-105mm yerine Sigma 18-50 mm mi almalı mıyım ?

1- Bence kesinlikle D7100 (ve kesinlikle D7000 değil)

2- Bu yelpaze o kadar geniş ki çekim ve kullanım amacınıza göre değişir. Ama genel kullanım için benim nacizane tavsiyem D7100+ 16-85

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1- Bence kesinlikle D7100 (ve kesinlikle D7000 değil)

2- Bu yelpaze o kadar geniş ki çekim ve kullanım amacınıza göre değişir. Ama genel kullanım için benim nacizane tavsiyem D7100+ 16-85

Tavsiyeniz için teşekkürler. Sigma 18-50mm 525 TL ben de 16-85 mm almak isterim de fiyatı benim alacağım lense göre uçuk geldi biraz 1.800 TL diyor ya :D

Lens için en fazla 900 TL ye kadar bütçem var :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

900 TL ye gerçekten temiz ikinci el bir 16-85 alabilirsiniz. GET li alın inceleyin. Ama belirttiğim gibi yelpaze çok geniş. Açık diyafram mı?, Geniş aralık mı? Keskinlik mi? Fiyat mı? Bu soruların hangisi ağır basıyorsa onu değerlendirin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.Sorum:

2.Sorum:

D7100e bütçeniz yetiyorsa onu alın.

Bu cihazlar kolay bozulabilen ürünler değil, o sebepten ben bu ürünlerde pek garanti aramıyorum. Hatta kullandığım tek garantili kamera D7000 di oda malum şiddetli yağ korkusu...

D7000 iyidir, D7100 daha iyidir.

18-105 iyi bir lensdir kötü değil ama en nihayetinde kit lens ve sabit diyafram olmaması bence en büyük dezavantajı.

Bana sorarsanız Sigma 17-50 iyidir, Tamron 17-50 ise ondan daha iyidir.

2.el den herkes çekinir ama 2.el de yine en iyi seçenektir. Misal 900TL ye 2.el Tamron 17-50 + Nikkor 55-200 sahibi olabilirsiniz ki bu ikili sizi uzuuun süre götürür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sigma 18-50 mm lens bi Nikon 18-55 mm kitlens performansini bile veremiyor bana gore. Fiyatindan dolayi aldanip satan alan ama memnun kalmayan cok insan gordum. Govdeye bu kadar para ayirdiktan sonra lenste cimrilik o govdeden gereken kalitede cikti almanizi engelleyecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sigma 18-50 mm lens bi Nikon 18-55 mm kitlens performansini bile veremiyor bana gore. Fiyatindan dolayi aldanip satan alan ama memnun kalmayan cok insan gordum. Govdeye bu kadar para ayirdiktan sonra lenste cimrilik o govdeden gereken kalitede cikti almanizi engelleyecektir.

Hocam Nikon D7100 almayı karara bağladık şükür.Arkadaşların ve sizin yorumlarından sonra sigma 18-50 mm den vazgeçtim.

Peki 2.el Sigma 17-70mm f2.8-4 DC Macro OS HSM Lens ( Yaklaşık 850 TL )

Veya Gökhan Bey'in dediği gibi tamron 17-50 mm + Nikkor 55-200 mm mi almalıyım ? ( 900 TL imiş)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben daha önce gerekeni yazdım: Gövdeye dünyanın parasına bağlayıp önüne ışık bariyeri koymak sadece bizlerde olan bir alışkanlık olsa gerek. Alın bir kitlens şimdilik, 18-55 mm VR olanından, sonra paranız olunca adam gibi bir lens alın makinaya da sensörü doyurabilsin; böylece makinanın performansını görebilesiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben daha önce gerekeni yazdım: Gövdeye dünyanın parasına bağlayıp önüne ışık bariyeri koymak sadece bizlerde olan bir alışkanlık olsa gerek. Alın bir kitlens şimdilik, 18-55 mm VR olanından, sonra paranız olunca adam gibi bir lens alın makinaya da sensörü doyurabilsin; böylece makinanın performansını görebilesiniz.

Mehmet hocam yorumlarınız için sağolun.Lens konusu kafamı epey karıştırmıştı. Nikon D7100 + Tamron 17-50 mm almaya karar kıldım.

Herhalde artık makineyi alıp fotoğraf çekmeye başlamak lazım herhalde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sigma 17-70 kullanan herkese sorun şöyle güzel lens böyle güzel lens, renkler şahane, af hızlı, makrosu bile var...

Külliyem yalan.

Ben o lensi 300TL ye mi ne aldım sıfırdan farkı yoktu. Bana satanda 350TL ye almıştı.

Birkaç çakalın şişirip piyasa yaptığı bir lens.

5 para etmez.

Hani yerde görsem ayağımınz ucu ile kenara itmem biri takılır düşer diye, o derece uzak durulması gereken bir lens :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sigma 17-70 kullanan herkese sorun şöyle güzel lens böyle güzel lens, renkler şahane, af hızlı, makrosu bile var...

Külliyem yalan.

Ben o lensi 300TL ye mi ne aldım sıfırdan farkı yoktu. Bana satanda 350TL ye almıştı.

5 para etmez.

Hani yerde görsem ayağımınz ucu ile kenara itmem biri takılır düşer diye, o derece uzak durulması gereken bir lens :)

Gökhan Bey kafamdaki son problemi Sigma 17-70 mm yi de çözdük o zaman .Teşekkür ederim.

Nikon D7100 + Tamron 17-50 mm almaya karar kıldım. Herkese iyi geceler. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Külliyem yalan.

5 para etmez.

Sigma 17-70mm'nin 4 versiyonu var. Siz hangi versiyonunu kullandınız? 300tlye aldığınıza göre AF motorsuz f2,8-4,5 olanı kullanmışsınız. Ayrıca hangi lense, hangi teste, hangi veriye göre bu kadar kötü bir lens?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sigma 17-70mm'nin 4 versiyonu var. Siz hangi versiyonunu kullandınız? 300tlye aldığınıza göre AF motorsuz f2,8-4,5 olanı kullanmışsınız. Ayrıca hangi lense, hangi teste, hangi veriye göre bu kadar kötü bir lens?

Evet ben motorsuz olanı kullandım, Zaten daha düne kadar ondan başka versiyonu da yoktu.

Ancak bahsi geçen lens HSM olanmış yani yeni versiyon. HSM lensler içinde kötü lens duymadım. Ancak Tamron 17-50 performansını vermeyeceğini ve sadece 17-20mm arasında F2.8 olan bir lensin çokda bir espirisi yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet ben motorsuz olanı kullandım, Zaten daha düne kadar ondan başka versiyonu da yoktu.

Ancak bahsi geçen lens HSM olanmış yani yeni versiyon. HSM lensler içinde kötü lens duymadım. Ancak Tamron 17-50 performansını vermeyeceğini ve sadece 17-20mm arasında F2.8 olan bir lensin çokda bir espirisi yok.

Tesler karşılaştırmalar. Sizin "ayağımınz ucu ile kenara itmem biri takılır düşer" dediğiniz lensi çok övüyor. Tamron 17-50 çok az daha keskin görünüyor. Bunun dışında Sigma 17-70mm hep tamron 17-50mm'yi dövüyor.

http://www.dyxum.com/lenses/Sigma-17-70mm-F2.8-4.0-DC-Macro-HSM-C_lens705.html

http://www.dyxum.com/lenses/Tamron-SP-AF-17-50mm-F2.8-XR-Di-II-LD-Aspherical_lens268.html

http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/1311/cat/31

http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/355/cat/23

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben 17-50 Sigma kullanıyorum. D40 ile Nikon 18-55 lensi oğlana kaptırınca, o aralıkta bir lens ihtiyacı doğduğunda almıştım. Genel olarak Tamron lenslerden fazlaca haz etmiyorum. Ha testler ne der bilmem ama Sigma beni fazlaca üzmüyor ve sonuçları beni tatmin ediyor. Tavsiye eder miyim, ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tesler karşılaştırmalar. Sizin "ayağımınz ucu ile kenara itmem biri takılır düşer" dediğiniz lensi çok övüyor. Tamron 17-50 çok az daha keskin görünüyor. Bunun dışında Sigma 17-70mm hep tamron 17-50mm'yi dövüyor.

http://www.dyxum.com...-C_lens705.html

http://www.dyxum.com...al_lens268.html

http://www.slrgear.c...uct/1311/cat/31

http://www.slrgear.c...duct/355/cat/23

Her gördüğünüz teste inanmayın. Ancak SLRgear.com iyi lafına güvenilir bir site diye bilirim.

Dediğim gibi Sigma 17-70 in motorsuz olanı vasat bir lensdir. 200-300TL ederi ancak olur ancak 2.el de 600-800TL arasında Türkiye de bulunabilmektedir.

HSM olanı elbette iyidir en nihayetinde en yeni ve son teknolojidir.

Ancak Tamron un 17-50si gerçekten çok iyi bir lens. Ben sırf gövdeyi alabilmek için satıcan lens+gövde ile birlikte aldım ve bir daha da bırakamadım lensi.

Ama dediğim gibi motorsuz 17-70 kullandığım en kötü lenslerden birisidir bir diğeride Tamron 10-24 idi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.