İçeriğe git

Sigma 70-300 apo dg makro lens

Recommended Posts

Nikon d5100 bady kullanıyorum,

Zoom lens alıp güzel makro fotoğraflar çekmek istiyorum,

Sigma 70-300 apo dg makro lensi beğendim kullananlar varsa önerirlermi işimi görürmü onlardan öğrenmek istiyorum.

LüTFEN YARDIMCI OLURMUSUNUZ !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tek iyi yanı ucuzdur. Tabi ucuz etin yahnisi... Keskinlikten yoksundur, netlemek için gürültülü ve uzun süreç yaşatır , çoğu zaman netlemek için adamı çileden çıkartır. Genellikle makinesini havalı göstermek için takanlar olur. Epeyce iri bir lenstir. Etrafta fotoğrafçılıktan anlamayanlar lensi görüp "Abdurrahman çelebi" sanabilir. En kralı 300tl etmez.

Artıları

UCUZDUR

UCUZDUR

UCUZDUR

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sigma bunu hep yapıyor. Netleme mesafesi düşük olan her lensine Macro ibaresini yapıştırıyor ama o işler malesef öyle olmuyor işte. Sigma 70-300 lens aslında fena bir lens değildir bana göre. Yavaş netlenir, dizel bir AF motoruna sahiptir, magirüs gibi ses çıkartır tamam. Ay fotoğrafı çekecekseniz, doğada böcü börtü kuş falan çekecekseniz, bu tip 300mm deneyimi yaşamak istiyorsanız 2. el alıp denenebilecek bir lenstir. Baktınız bu tip lensler ile çalışmak hoşunuza gitti, para biriktirip daha iyisini alana kadar idare edecek bir lenstir. Ama bir MACRO lens değildir, MACRO lens taklidi yapabilen performansı fiyatı kadar olan bir lenstir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sigma bunu hep yapıyor. Netleme mesafesi düşük olan her lensine Macro ibaresini yapıştırıyor ama o işler malesef öyle olmuyor işte. Sigma 70-300 lens aslında fena bir lens değildir bana göre. Yavaş netlenir, dizel bir AF motoruna sahiptir, magirüs gibi ses çıkartır tamam. Ay fotoğrafı çekecekseniz, doğada böcü börtü kuş falan çekecekseniz, bu tip 300mm deneyimi yaşamak istiyorsanız 2. el alıp denenebilecek bir lenstir. Baktınız bu tip lensler ile çalışmak hoşunuza gitti, para biriktirip daha iyisini alana kadar idare edecek bir lenstir. Ama bir MACRO lens değildir, MACRO lens taklidi yapabilen performansı fiyatı kadar olan bir lenstir.

peki portrede başarılı bir lensmi ne kadar zoomlaşsam o kadar netlik vermezmi ?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence siz bu lensi almayın elinizdekiler ile daha çok fotoğraf çekerek kendinizi geliştirmeye devam edin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.