İçeriğe git

objektifteki sol sağ merkez netlik farklılıkları

Doğan

Recommended Posts

Tam olarak bilgim yok.

Merak ettiğim bir program. Standart olanı ucuz 20pound alınıp denenebilir ama oda çok bir işe yaramıyor.

Pro versiyonunda sadece AF ayarından ziyade, lense özel diyafram keskinlikleri, toz, pislik vs analizi, çok noktaya af falan güzel özellikler var.

5 kişi bir tane pro lisansı alınsa adam başı 50TL para düşerki çokda yüksek bir meblağ değil. Kaliteli olduğunu düşündüğümüz bir UV filtre parası :)

Ağırlık olarak Canon destekli, çoğu Canon da (giriş seviyeleri değil) full otomatikmiş tıklıyorsun kalibrasyonu kendisi yapıyor.

Ancak Nikon larda (D3s hariç) otomatik ayar yok kendimiz yaptırıyormuşuz.

Bu konu hakkında bende o firmaya mail attım yani manuel den kasıt nedir? Nikon için sadece kalibrasyon değil de diğer özelliklerde kullanılabiliyormu falan diye cevap gelince bilgi vereceğim.

Onun dışında bende çok fazla bilgi sahibi değilim. Youtube dan videolarına bakmaya çalışıyorum ama işte oluğumdan çokda ilgilenemiyorum akşam detaylı inceliyeceğim.

Şükrü hocam çok noktaya AF ayarı yapamaz diyorsunuz ama program yapacağını iddaa ediyor?

Banada çok mantıklı gelmiyor ama yapamıyacağı birşeyi niye yazsınlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

''Şükrü hocam çok noktaya AF ayarı yapamaz diyorsunuz ama program yapacağını iddaa ediyor?''

Bunu nikon için yapması şuan için imkansız. çok noktaya ANALİZ yapabilir, bu zaten basit. ama AYAR yapamaz, Nerede iddia ettiğini gösterirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

''Şükrü hocam çok noktaya AF ayarı yapamaz diyorsunuz ama program yapacağını iddaa ediyor?''

Bunu nikon için yapması şuan için imkansız. çok noktaya ANALİZ yapabilir, bu zaten basit. ama AYAR yapamaz, Nerede iddia ettiğini gösterirmisiniz.

Nikon için yaparım dememişte ürün açıklamalarında böyle yazıyor.

Bireysel olarak calibrasyon yaparım demek olmuyor mu bu?

Ha belki sadece Canon için dir onu bende bilmiyorum. Mail attık cevap bekliyoruz bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

17 nisanda mail atmışım bu firmaya 1 mayıs da zahmet edip cevap vermişler :D

Ben bende D700, D7100 var dedim.

3-5 tanede şu şu lensler var.

Nikon larda otomatik çalışmıyor, manuel sıkıntı değil ama MultiPoint Focus Test, Aperture Sharpness, Dust Analysis vs gibi diğer özellikler Nikon da çalışıyormu demiştim.

Aldığım cevap bu :)

Hi Gokhan,

Yes all the other features work as expected.

many thanks,

greg

Greg abi o kadar aceleyle yazmış ki adam kendi adını bile yazarken G yü küçük yazıyor :)

Neyse bu yazılımı benim gibi merak eden varmı?

Ben almak istiyorum.

En full versiyonu 250TL ye denk geliyor. 5 tane kameraya kadar desteği var (seri numarası ile kayıt ettiriyoruz).

Kurbana girer gibi 5 ortak alırsak adam başı 50TL düşer ki çok büyük bir meblağ değil sanırım.

Bu arada biz 5i tamamlayamazsak CanonTürk de sürekli toparlanıp alıyorlar 1-2 kişide ordan ortak bulabiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Yaz beni de...

beşinci vatandaşı yakalayamazsak 2 lisans almaya razı olurum. Maksat iş görülsün yoksa gövdeler ile ilgili olarak hain fikirlerim olduğu akla gelmesin... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eksik adamı bulurum ben Problem olmaz.

Ancak tabiki öncelik bizim sıte sakinlerinin.

Güzel birşeye benziyor yani 50tl çok ciddi bir para değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonuçta bir araya dahi gelemeyen kişileriz, toplanıp iki dört sohbet bile edemiyoruz, T-shirt efsanesinden bahsetmiyorum bile. :) Zar zor dört kişi bir araya gelmişiz bari şu program işini halledelim, yoksa ben de biliyorum 50tl bu işle uğraşan biri için çok büyük bir konu değil. Ama 50tlnin başına sıkışıp kalmayalım, derdim o.

Bu arada bana banka bilgilerini ulaştırırsan pazartesi havale yapalım olsun bitsin bu iş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonuçta bir araya dahi gelemeyen kişileriz, toplanıp iki dört sohbet bile edemiyoruz, T-shirt efsanesinden bahsetmiyorum bile. :) Zar zor dört kişi bir araya gelmişiz bari şu program işini halledelim, yoksa ben de biliyorum 50tl bu işle uğraşan biri için çok büyük bir konu değil. Ama 50tlnin başına sıkışıp kalmayalım, derdim o.

Bu arada bana banka bilgilerini ulaştırırsan pazartesi havale yapalım olsun bitsin bu iş.

Halletcem ben sıkıntı yok. 5.yide bulurum alırım.

Ay başını bekliyorum birde satın alma olayı hakkında bilgi topluyorum. Lisansı alıp mı seri numaraları giriyoruz? yoksa seri numaraları girip mi lisans alıyoruz. Daha önce CanonTürk de satın alma işi yapanlara danışmam lazım.

Daha sonra alıp sizin kameraları kaydedemedikten sonra burda beyler program çok güzel bişeymiş dersem taşa tutarsınız beni D:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.