İçeriğe git

Nikon D700 Neden Piyasada Yok

muhammed ayter

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba, özellikle bir çok güvenilir sitelerden aradım, ama bir türlü Nikon D700' e rastlayamadım.

Acaba üretimden mi kalktı? Mutlaka bir nedeni vardır herhalde, bhphoto' da filan satılmadığına göre?! Ayrıca Nikon' un kendi sayfasında bile yok... özellikle baktım, ne nikonusa' da ne de nikon.com.tr' de yok..

Sabihinden com, gitti gidiyor gibi sitelerdeki ne olduğu belirsiz kimseleri kasdetmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikon D700, Ağustos 2012 tarihinde resmi olarak üretimi durdurulmuş bir modeldir. Bu tarihten sonraki yeni ürün satışları stoklarda kalan ürünler olmuştur. Ancak günümüzde hala bir yerlerde ürünü yeni olarak bulsanız dahi fatura bilgileri ve "manufacturing date" olayının çok sağlam olması gerekebilir. çünkü bir problem durumunda garantili servis alırken sıkıntı yaşanabilir.

Nikon'un kendi sayfasında "Archive" bölümünde makinayı bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet, Nikon kendi sayfasında arşive kaldırmış. Ama tuhaf değil mi? Bayağı bir beğenilen makine oysa, kalitesiyle filan da nam salmış (araştırdığım kadarıyla).

Neden böyle bir makinenin üretimini durdurmuş olabilirki?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misyonunu tamamlamış, yerine D800 modeli gelmiş, ağır gelene de bir süre sonra al sana D600-D610 denmiş. Hepsi satış-pazarlama stratejisiyle alakalı işler. Günümüzde hala kullanılsa bile büyük projelerde 12 mp lik bir gövde için artık yetersiz geliyor diyebiliyorlar. Ki ben hala D3 ile mutlu mesud yaşayabildiğim halde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhaba muhammed bey kendim kullanmış olduğum nikon d700 var nerdeyse sıfır sayılır yaklaşık 4000 çekimde nikon orjinal 800 flaş ve 28/105 70/300 lens var ilgileniyorsanız görüşebilirz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.