İçeriğe git

SLIK SH-705E

Recommended Posts

Zamanında D5100 ile birlikte Slik 340 DX - SH-705E almıştım ve halen D800 24-70 ile bunu kullanıyorum. Bu tripod bu body için uygunmudur. Tripodu tam ayak açtığım zaman pek güven hissi vermiyor bana. Yeni bir tripod alıyor olsanız hangi modeli tercih ederdiniz.

Tşk.

SLIK_PRO_340_DX.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Banada lazım bir tripod ama çokta kafa karıştıracak konu ben şu tam yere doğru açılan makro çekecek olan türden birşey istiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Carbon iyi güzelde :) Fiyatlar ?

Yeni bir tripod alıyor olsaydım Carbon olanlardan alırdım kuşkusuzç

Carbon iyide ; fiyatlar :)

Banada lazım bir tripod ama çokta kafa karıştıracak konu ben şu tam yere doğru açılan makro çekecek olan türden birşey istiyorum

Evet macro içinde kullanılabilmeli.. Ustalar el atar konuya umarım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim istediğim makro için değil tarzım değil pek ancak zeminden kadraj alırken kullanmak istiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Erhan Bey.

macro ve carbonu yok sayıp devam etsek :)

Onun demek istediği;

Üç ayak, gövde, makro ve karbon :)

Tripod için bÜtçe nedir?

Slik orta kalite bir markadır hatta iyide denebilir ama öyle çok muhteşem ÜrÜnleri yok bildiğim kadarı ile.

Yinede bir çok markadan kalitelidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Onun demek istediği;

Üç ayak, gövde, makro ve karbon :)

Tripod için bÜtçe nedir?

Slik orta kalite bir markadır hatta iyide denebilir ama öyle çok muhteşem ÜrÜnleri yok bildiğim kadarı ile.

Yinede bir çok markadan kalitelidir.

Limit sensin Gökhan :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim istediğim makro için değil tarzım değil pek ancak zeminden kadraj alırken kullanmak istiyorum

Ramiz bey ,

Özellikle macro için ayrı bir tripod yok değilmi. Yani macro için ayakları dahada açılabilen ve kafası yere bakabilen tripodtan bahsediyoruz değilmi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vangguard AltaPro 263AT ve Manfrotto 324RC2 Light Duty Grip Ball aldım ben. Toplam 601,60 TL ödemişim.

Memnun muyum, memnunum. Sağlam mı, sağlam. İşimi görüyor mu, fazlasıyla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çokta acımasız davranacağını düşünmüyorum. Herhalde Manfrotto MT057C4-G 057 al demezsin değilmi ..

2200 TL cik.

a>

Aslında Gitzo GT5561 SGT + Gitzo GH3780QR kafa önerecektim toplamı 4000TL civarı tutuyor ama madem Çok diyorsun :D

200TL ye şöyle bir alet var. Fakirin Gitzo su

http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=2402

Monopod olarak kullanılabilmesi büyük avantaj ve sanırım makro iÇinde elverişli.

Ancak 4kg yük kapasitesi var, D800 + 24-70 neysede 70-200 ile falan olmaz.

Yine aynı markanın 10-15kg taşıyan modelleri var ama aÇıkcası ne kadar kaliteliler bilgim yok.

Benim kullandığım Sirui marka var fazlası ile kalitelidir.

http://fotografdunyasi.com.tr/product/profesyonel-tripodlar/sirui-t-2005x-profesyonel-tripod.html

1,5kg ağırlığı 12kg taşıma kapasitesi var.

Yalnız bu sadece gövde + olarak birde kafa almak lazım. Bende Sirui G20 kafa var oda 150TL falan normalde.

Birde tripod konusunda 2.el de bakılabilir.

Bir Çok kişi bir heves alıp köşede bekletir tripodları.

SonuÇta akan, kokan malzeme değil. Kaliteli olduktan sonra 3 kere dışarda kullanılmış Çok mu önemli?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ramiz bey ,

Özellikle macro için ayrı bir tripod yok değilmi. Yani macro için ayakları dahada açılabilen ve kafası yere bakabilen tripodtan bahsediyoruz değilmi ?

Evet Recep bey istediğim hareket tam olarak şu ;

http://www.davidlouisquinn.com/gitzo_01.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet Recep bey istediğim hareket tam olarak şu ;

http://www.davidloui...om/gitzo_01.jpg

Evet. Benimde bunu sağlayabilen bir tripod almam lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet. Benimde bunu sağlayabilen bir tripod almam lazım.

Vangguard AltaPro 263AT öyle şeyler yapıyor. şu web sitesi şu da ucuzcu.com'da. şimdi düşününce ben hakatan bunu ucuza kapatmışım Hepsiburada.com'dan...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vangguard AltaPro 263AT öyle şeyler yapıyor. şu web sitesi şu da ucuzcu.com'da. şimdi düşününce ben hakatan bunu ucuza kapatmışım Hepsiburada.com'dan...

Buna birde kafa lazım sanırım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buna birde kafa lazım sanırım

evet öyle bir ihtiyaç var. Ama bu size istediğinizi seçme rahatlığı da getiriyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 kg civarinda agirligi olan tripodlar icin karbonun cok ustunluk saglayacagini dusunuyor musunuz? Bir de hafif tripodun rezonansinin daha cok oldugunu da okumustum. Sanki ekipmana gore dengeli bir tripod almak daha uygun olacak gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet öyle bir ihtiyaç var. Ama bu size istediğinizi seçme rahatlığı da getiriyor...

şöyle bir kit var bahsi geçen ürünün ;

http://fotografium.com/vanguard-alta-64at-5732?___SID=U&utm_source=fotografium&utm_medium=email&utm_campaign=25Nisan&sc_customer=11627&sc_src=email&emst=ISMng7rptX_11677_45529_171#.U19yhFV_te8

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şöyle bir kit var bahsi geçen ürünün ;

http://fotografium.c...71#.U19yhFV_te8

Vangguard genelde bu tabanca kabzası şeklinde kafalar üretiyor. Vangguard bildiğim kadarı ile fena bir marka değildir, sorun çıkarmaz. Sadece üç ayak kendi başına 2 kilo kadar, yani vurup sırta dağ bayır gezmek için biraz ağır olabilir, kondisyonla alakalı bir durum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vangguard genelde bu tabanca kabzası şeklinde kafalar üretiyor. Vangguard bildiğim kadarı ile fena bir marka değildir, sorun çıkarmaz. Sadece üç ayak kendi başına 2 kilo kadar, yani vurup sırta dağ bayır gezmek için biraz ağır olabilir, kondisyonla alakalı bir durum. :)

İşte bu sebeplerden dolayı bu zamana kadar girmedim üçayak araştırmasına :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi elindeki tripodu sokakda kaç kez kullandın? Kaç kez yanında taşıdın?

Pahalı bir aksesuar olarak evin bir köşesinde bekleteceksen carbon du titanyumdu hiç bir önemi yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi elindeki tripodu sokakda kaç kez kullandın? Kaç kez yanında taşıdın?

Pahalı bir aksesuar olarak evin bir köşesinde bekleteceksen carbon du titanyumdu hiç bir önemi yok.

Ben bir çok kez yanımda taşıdım. Zaten kullanmayacaksan gerek yok fikri biraz benimle çelişiyor. İmkanlar ölçüsünde ben en iyisini alma taraftarıyım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.