İçeriğe git

Recommended Posts

Kullanılan tip diş ve somun cinsinin malzemesinden dolayı oksidasyon olacağını zannetmem.

Ben sadece ayak sistemi vidalı olursa zorluk çıkarırmı diye merak ettim.

Yoksa tripoda herhangi bir lafım yok :)

Ben kullanıyorum, birde kalitesiz ucuz Vanguard var o da mandallı sistem.

Mandal da kolay, somun sistemide kolay yani arada ben hiç bir fark görmüyorum.

Zaten somun sistemi belki kendi ekseninde 4-5 tur dönüyor ama sıkılmış bir ayağı açmak için 1 tur attırmak yetiyor yani hızlı ve basit bir yapısı var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sonunda aldım :)

sirui t 2005x ve G20 ball head

yanında gaza geldim marumi polarize filtre aldım :) henüz deneme fırsatım olmadı en kısa sürede buradan paylaşırım...

herkese teşekkürler...

Hayırlı olsun. İlk gözlemleriniz nasıl?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yanında gaza geldim marumi polarize filtre aldım :) henüz deneme fırsatım olmadı en kısa sürede buradan paylaşırım...

herkese teşekkürler...

Güle güle kullanın Atilla bey. Cok guzel bir tripod ve baslik almissiniz ama mutlaka bir tanede kablosuz deklansor edinin ama mutlaka, cunku tripodun kralida olsa deklansora bastigimiz zaman mutlaka bir titresim oluyor. Bu titresimi fotograf makinesinden gecikmeli cekim ile de haleediyor olsakta bulb modunda perdeyi kapatmak icin yine deklansore basmak gerekiyor. 50tl gibi bir fiyati var ama fiyatina gore ortaya cikardigi iş 10 numara.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

herkese teşekkürler...

Hayırlı olsun, güle güle kullanın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu ürünü tavsiye edermisiniz ?

http://www.macrofoto...tay.asp?id=3987

Ramiz hocam, ben bu ürünü kafa hariç olarak aldım. Gayet de memnunum. 2 kilo gibi bir ağırlığı var ve kapalı durumdayken biraz uzunca bir ürün. Uzun olmasının faydası yok değil, bir pigme olmama rağmen tamamen açtığımda benim boyumu geçiyor. Tavsiye ede miyim, eğer sırtınıza vurup dağ bayır dolaşacaksanız biraz şekilsiz ve ağır olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

350TL civarına satılan herhangi bir tripodun kötü olacağını sanmıyorum.

Eminim sağlam ve güzeldir ancak kapalı konumda 62.5cm ki muhtemelen kafasız boyudur oda.

Bence hayli uzun bir boyu var. Ağırlığı 1kg den hafif bile olsa 60cm lik bastonu yanınızda dolaşmak hiçte kolay değil.

Ne kadar ufak o kadar iyi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

800 küsürden düşmüş fiyatı kısıtlı stok diyor , alsam da kafamdan çıksa diyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tekrar merhaba, açıkçası dışarda kullanmadan yazmayayım diyordum ancak bir ara ölçüm yapabilirim...

ilk defa üç ayak kullanıyorum ve başka marka model denemediğim için sadece kendi deneyimimi anlatacağım... ayakların esnemesi gibi bir durum söz konusu değil kulaktan dolma esneme titreme deniyor denedim üstüne hafif yüklendim pek esnemedi :):):) ağırlık kafa ile beraber 1.7 kg yazıyor diğer baktığım 150-200TL lik üçayaklara göre daha ağır ama heralde spile bunu taşıyabilirim diye düşünüyorum :):):)

top kafa ciddi el becerisi 2 adet topu kontrol eden düğme, 1 adet pan sistemini kontrol eden düğme var... henüz el alışmadı her kurarken ilk seferinde makine düşecekmiş gibi oluyor benimde kalbim duruyor :):):) boyum 1.70,, tam açıkken boyumdan uzuna denk geliyor :):):) vizöre yetişemiyorum :):):)

şimdilik akşamları evin balkonundan çekimler yapıyorum allahtan sitenin önü boş arsa ve anayola bakıyor yoksa beni taşlarlardı :):):)

en kısa sürede orta refüjden uzun pozlama çekim yapıp yayınlayacağım :)

teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

Bugün Manfrotto 190XPROB ayak ve Manfrotto 804RC2 kafa alarak acılarıma son verdim :) gayet iyi duruyorlar şimdilik sahada da üzmeyecek gibi bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün Manfrotto 190XPROB ayak ve Manfrotto 804RC2 kafa alarak acılarıma son verdim :) gayet iyi duruyorlar şimdilik sahada da üzmeyecek gibi bakalım.

Yeni ekipmanınızı güle güle kullanın Ramiz bey.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı ayaktan bende kullanıyorum ve fazlasıyla memnunum. Sizin aldığınız kafayı veya çok benzeri bir modeli almaya bende niyetlenmiştim ama satın aldığım yerdeki sorumlu beyfendi dış mekan için joystik kafanın daha pratik olduğunu söylemişti siz inceledinizmi joystik kafayı, yanlış anlamayın yol yakınken bir alternatifiniz olsun diye ikazda bulunmak istedim sadece

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı ayaktan bende kullanıyorum ve fazlasıyla memnunum. Sizin aldığınız kafayı veya çok benzeri bir modeli almaya bende niyetlenmiştim ama satın aldığım yerdeki sorumlu beyfendi dış mekan için joystik kafanın daha pratik olduğunu söylemişti siz inceledinizmi joystik kafayı, yanlış anlamayın yol yakınken bir alternatifiniz olsun diye ikazda bulunmak istedim sadece

Joystik kafayı incelemedim ama sağlamlığına güvenemedim pek belki de psikojiktir , ileride ağır tele lensler 70-200 gibi sorun yaşamak istemem , bu kafada pratik el alışkanlığı yapınca sorun olmaz gibi duruyor , top kafaları da Mehmet hoca pek tavsiye etmiyordu geriye de pek bir seçenek kalmadı bunu seçtim , ayrıca ürünler şuan elim de huyum değildir pek aldığım malı iade etmek :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 10 ay sonra...

Başlık açılmışken bende sormak istiyorum Nikon d3100 kullanıyorum bir tane tripoda ihtiyacım var maksimum 150 tl bütçem var.

Ne çekeceksin derseniz makro ve manzara çekerim diye düşünüyorum iyi bi tripod önerinde alayım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.