İçeriğe git

kuş fotoğrafçılığına başlamak istiyorum

cihan özden

Recommended Posts

İyi günler. Kus fotoğrafçılığına başlamak istiyorum. Nikon D3100 var. Lens için 55-200 ve 70-300 önerdiler. Düsüncelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım sadece başlangıç olur bu ekipmanlar , 300 - 400 hatta 600 mm objektiflerin tele konvertörler ile kullanıldığını sıkça görürüz bu alanda

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tesekkür ederim Ramiz Bey. Şöyle de bi durum var milli parkta çalıstıgım için sürekli kuşlarla iç içeyim çok uzağımda değiller. İyice ögrenene kadar iyi bir objektif almak istemiyorum şu an düsündügüm baslangıç için bir objektif almak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben şuan 70-300 kullanıyorum 300 mm si kuşta işe yaramaz en azından böyle bir tecrübemi paylaşayım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ramiz bey crop faktörüyle 450mm gibi bir değer eder. Sizin gövdenizde tabiki 300 ; başlangıç için olabilir sanırım. En azından uysal kuşlar fotoğraflanabilir :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ramiz bey crop faktörüyle 450mm gibi bir değer eder. Sizin gövdenizde tabiki 300 ; başlangıç için olabilir sanırım. En azından uysal kuşlar fotoğraflanabilir :)

Recep bey evet doğru fakat 300 mm deki keskinlik kaybından dolayı uygun görmedim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Recep bey evet doğru fakat 300 mm deki keskinlik kaybından dolayı uygun görmedim

Giriş seviyesi için ileri seviyede bir keskinlik beklintisi olmayacaktır diye düşünüyorum. Aşağıdaki kare D5100 ile çekmiştim. 300mm.

70-300.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Giriş seviyesi için ileri seviyede bir keskinlik beklintisi olmayacaktır diye düşünüyorum. Aşağıdaki kare D5100 ile çekmiştim. 300mm.

a>

Doğru belkide , D800 de bu lensi hiç denediniz mi Recep bey ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayır denemedim. DX adına herşeyi satmıştım.

Tahmin ettim malesef aynı performansı FX te veremiyor Recep bey

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tahmin ettim malesef aynı performansı FX te veremiyor Recep bey

Arkadaşın FX bir gövdesi yok zaten. Şahsi fikrim rahatlıkla iş görür. örnekte olduğu gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar gerekeni yazmışlar. Bu bilgiler ışığında; madem kuşlarla aynı ortmadasınız, bazı türlerine bizden daha fazla yaklaşma imkanınız olmalı. Bu da ekipman konusunda sizin için avantaj. 55-200 mm VR model lens kabul edilmiş kriterlere göre oldukça başarılı bir lenstir, sadece 200 mm den dolayı bazı durumlarda yetersiz kalabilir; tabii sizin kuşlar sizden kaçmıyorsa hiçbir sorun yok. Bu durumda yine Nikon 70-300 mm VR modeline yönelebilirsiniz, fiyatı doğal olarak biraz daha yüksektir ve VR özelliğinden dolayı size kolaylık sağlayacaktır. Eğer bu model için bütçeniz yetmiyorsa bu kez Sigma 70-300 mm OS versiyonlarına yönelebilirsiniz.

Bu lenslerle başlangıcınıız yapabilir, belli bir süre kendinizi meşgul edersiniz. Bu sürede otomatikmen kendinizi geliştirirsiniz. İşte o zaman daha uzak odak noktalı lensler için para biriktirmeye başlarsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mehmet hocamın bahsettiği 55-200 mm VR lensi ben test etme imkanı buldum. gerçekten çok güzel keskin bir lens. ancak inanın 2 saatte ancak adam gibi bir kare yakalayabildim. çünkü 5100 +55-200 lensle parkta kuş kovalamak hiç kolay olmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

mehmet hocamın bahsettiği 55-200 mm VR lensi ben test etme imkanı buldum. gerçekten çok güzel keskin bir lens. ancak inanın 2 saatte ancak adam gibi bir kare yakalayabildim. çünkü 5100 +55-200 lensle parkta kuş kovalamak hiç kolay olmuyor.

Kovanmaz zaten hocam 😀 onlara yetişemeyiz.. zor olur iyi gövde iyi lensle çok başarılı kareler yakalanır..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.