İçeriğe git

gelin damat çekimleri için flaş tavsiyesi

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar gelin damat çekimine başlayacağım ama hangi flaşla başlamalıyım bilmiyorum sizden tavsiyeler almak istiyorum bu konuda yardımcı olur iseniz çok iti olur yn 560II nasıl olur sizce ne almalıyım şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

SB 910 > SB 700 > NİSSİN / YOUNGNUNO artık hangisi hoşunuza giderse , Model belirtmemiş ve çok genel yazmışsınız bende genel ve Nikon örnekler yazdım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gelin damat çekimini Hobby olarak yapacaksınız değilmi ?

Buna hiç ihtimal vermiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Başka ne olabilir. Bence Hobby kasıtlı gibi. Yada eş dost hatıra çekimi vs diyebiliriz.

O amaç için makinanın dahili flaşı fazlası ile yeter , ama bak bu iş için buda lazımmış dersen tepe flaşı lazım tabiki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hangisini almam gerekiyor peki yn565 ex nasıl olur birazda maddiyat sıkıntısı var hocam iş olarak ileride düşünebilirim :-)

Recep bey bakın niyet az çok belli oldu , Arkadaşım açık sorayım size düğünlerde şipşakçılık mı yapmak istiyorsunuz yoksa gelin damat albüm çekimi mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam niyetim şu arkadaşlar evleniyor benimde fotoğraf çektiğimi bildikleri için benden rica ettiler bende profesyonel bir çekim olsun istiyorum ayrıca portre alanında kendimi geliştirmek için tepe flaşi kullanmak istiyorum hocam

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

SB 910 > SB 700 > NİSSİN / YOUNGNUNO artık hangisi hoşunuza giderse , Model belirtmemiş ve çok genel yazmışsınız bende genel ve Nikon örnekler yazdım

Hocam niyetim şu arkadaşlar evleniyor benimde fotoğraf çektiğimi bildikleri için benden rica ettiler bende profesyonel bir çekim olsun istiyorum ayrıca portre alanında kendimi geliştirmek için tepe flaşi kullanmak istiyorum hocam

İlk mesajımda ki sıralamada hangisi bütçenize uygunsa onu alın , ayrıca yansıtıcı vb. ekipmanları kullanım alanlarını inceleyin sabit ışık ve akülü bazı sistemler var inceleyebilirsiniz ,

Yanlız size bir nacizane uyarı yapmak isterim bu iş o kadar da kolay değildir kaş yapayım derken göz çıkmasın insanlar sonuçta bir kere evleniyorlar , son sözümü de yanlış anlamayın

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Recep bey bakın niyet az çok belli oldu , Arkadaşım açık sorayım size düğünlerde şipşakçılık mı yapmak istiyorsunuz yoksa gelin damat albüm çekimi mi ?

Ramiz Bey ,

Şimdi Arkadaşımızın sorduğu sorulara bakarsak bu çekimin amatör , hobby vs olduğu aşikar. Benim arkadaşa " Hobby amaçlımı " diye sormamın nedenide ; bir tepe flaşı ile profesyonel sonuçlar beklemenin yanlış olacağını işaret etmek içindi. Kaldiki arkadaşta " bende profesyonel bir çekim olsun istiyorum " demiş. Hal böyle olunca o marka yada şu marka bir flaş ile sonuç alınamayacaktır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Bence ikinci el bir Nikon SB 800 alın temiz bir tane bulmanız gerek tabiki de kullanın youngnuo ya 350 400 tl vereceğinize bence 2. el bir sb 800 veya sb 700 alabilirsiniz. Tabi seçim sizin ben SB800 aldım 2. el hala kullanıyorum yolda bırakmadı hiç. Hem sb800 tetikleyici olmadan (d90 da var mı bilmiyorum) d7000 de uzaktan tetikleyebiliyorum menu ayarlarından ayarlayıp. Yine de tercih sizin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Bence ikinci el bir Nikon SB 800 alın temiz bir tane bulmanız gerek tabiki de kullanın youngnuo ya 350 400 tl vereceğinize bence 2. el bir sb 800 veya sb 700 alabilirsiniz. Tabi seÇim sizin ben SB800 aldım 2. el hala kullanıyorum yolda bırakmadı hiÇ. Hem sb800 tetikleyici olmadan (d90 da var mı bilmiyorum) d7000 de uzaktan tetikleyebiliyorum menu ayarlarından ayarlayıp. Yine de tercih sizin.

Evet D90 'da Commander Mode varmış..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Profesyonel alanda bir çekim için sb serisini bende düşündüm ama fiyat aralığına bakmadım çekimler portre alanında ve gelin damat alanında beni geliştirir ise sb800 alabilirim d90 50 mm 1.8 18 105 kıt vr ekipman ile çekim yapacağım bunun yanında sb800 çekimleri dahada güzelleştirir ise alabilirim ikinci el tabi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Problemde bu zaten SB800 yada Nissin tek başına çekimi güzelleştirmiyor. Belli bir bilgi birikim olması lazım. Bende SB 910 ve SB 700 ve birde paraflaş seti var ama ben burdaki en iyi foto çeken biri değilim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet tabikide bir bilgiye ihtiyaç var ve bende o bilgi için 100saate yakın kurs gördüm yılla aşkın süredir fotoğraf çekiyorum bu ışte bilgim olmasının yani sıra bilmediğim çok şey var bilmediklerimide sorarak öğreniyorum saygılarımla bilgileriniz için ayrıca teşekkür ediyorum nacizane zamanınızı ayırdıniz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.