İçeriğe git

18-70 mi? 18-105mi?

Recommended Posts

Yakın zamanda 70-300 lens alacağım. Şu an elimde 18-105vr lens var.

Bunu satıp yerine 18-70 (ve yok) almam mantıklı olurmu? Aralarında bariz farklar varmı? Ya da 18-105vr yi kullanmaya devam etmem mi mantıklı olur?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burun farkıyla 18-70 iyidir ama elinizdeki 18-105 satıp 18-70 almaya değmez bence...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer 18-105 den memnun değilseniz 16-85e geçmeniz daha doğru olacaktır.

Ancak 18-105 de 16-85 in belki bir kademe altı bir lens yani arasında atla deve kadar fark yok.

Ben olsam düşeş, kelepir bir 16-85 olmadığı müddetçe 18-105 imden vazgeçmezdim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakın zamanda 70-300 lens alacağım. Şu an elimde 18-105vr lens var.

Bunu satıp yerine 18-70 (ve yok) almam mantıklı olurmu? Aralarında bariz farklar varmı? Ya da 18-105vr yi kullanmaya devam etmem mi mantıklı olur?

Acizane tavsiyem 70-300 lens alacaksanız sakın Sigma 70-300mm F4-5,6 APO DG lens almayın.

İnanılmaz ağır. Servoları çok hızlı, hızlı olması güzel ama netleyince öyle bir ivmeyle duruyor ki makinayı zaptetmekte zorlanıyorsunuz.

Keskinlik zaten yok.

Makro tırnağı ve AF-M tırnağı çok zor hareket ediyor.

Odaklama bileziği gereğinden fazla sıkı. Odaklamak için neredeyse üçüncü bir kişi lazım.

Ben aldım 15 kare çekip çantasına koydum.

Tavsiyem Sigma almayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.