İçeriğe git

Nikon D810 26 Haziranda duyurulacak

Recep YAZICI

Recommended Posts

Makinamı hayyam vasıtasıyla Nikon servise göndermiştim. Thermal problemi düzeltilmiş. Bunun için bir yazlım ve sensör kalibrasyonu yapılmış. 24-70 içinde Af Tune yapılmış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Recep bey, hayyam vasıtasıyla göndermek kaça maloldu? Merak ettim. Ben de kendim gönderdim. Bir haftaya ulaşır. Bakalım gümrükte ne bekliyor beni?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aras Selim kardeş, mesele user manuel meselesi değil. Her taraf user manuel, zebil gibi.. Ama benim kasdettiğim şu: Grey market ürünlerinden user manuel çıkmıyor, yada fotokopi haliyle çıkıyor. Yani Grey market ürünleriyle normal distribütörler için üretilen ürünleri birbirinden ayıran, hatta en önemli işaret user manueldir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Recep bey, hayyam vasıtasıyla göndermek kaça maloldu? Merak ettim. Ben de kendim gönderdim. Bir haftaya ulaşır. Bakalım gümrükte ne bekliyor beni?

Bir maliyeti olmadı. Sağolsun daha önce alışveriş yaptığım yer hallettirdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

😩 Hayyam' ın böyle marifetleri olduğunu bilmiyordum.. Bana çok pahalıya maloldu bu Nikon.. Neyse, geçmiş olsun sana, güle güle kullan ðŸ‘

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Makineyi Amerika'dan gelen bir arkadaşla getirmiştim, BH'ten. Sonra iade ettim, PTT (turpex) ile geri gönderdim. BH yenisini ABD' deki arkadaşın evine gönderdi. Arkadaş da bana ABD' nin yerel postası USPS ile gönderdi. Şimdi yolda. Şu ana kadar ödediğim 350 tl. (Sadece gidiş dönüş posta gönderi masrafı). Bundan sonrası artık şansıma. Ya gümrüksüz direk adresime gelir, yada gümrüğe takılır vergisiyle çekerim.. Gümrük te neye göre değer biçer , ne kadar vergi alır bilemiyorum, göreceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Makineyi Amerika'dan gelen bir arkadaşla getirmiştim, BH'ten. Sonra iade ettim, PTT (turpex) ile geri gönderdim. BH yenisini ABD' deki arkadaşın evine gönderdi. Arkadaş da bana ABD' nin yerel postası USPS ile gönderdi. Şimdi yolda. Şu ana kadar ödediğim 350 tl. (Sadece gidiş dönüş posta gönderi masrafı). Bundan sonrası artık şansıma. Ya gümrüksüz direk adresime gelir, yada gümrüğe takılır vergisiyle çekerim.. Gümrük te neye göre değer biçer , ne kadar vergi alır bilemiyorum, göreceğim.

USPS ile göndermesi iyi olmuş. Umarım takılmaz ancak ; ancak çok büyük olasılıkla sana posta işleme merkezinden bir yazı gelecektir. O yazıyla birlikte ürünü teslim almaya gideceksin. ürünün değeri üzerinden %18 vergi ödemek durumunda kalabilirsin. Bunun yanında küçük bir miktarda ardiye bedeli isteyeceklerdir. Umarım bunların hiç biri olmaz. Her türlü alkol ve tütün ürünleri , telefon , bilgisayar , Fotoğraf makinası vd benzeri cihazlar gümrüğe tabidir.

Gümrük memuru fiyat konusunda tatmin olmazsa direk olarak internete giriyor ve ürün fiyatını araştırıyor.

Eğer FedEx , DHL yada UPS gibi bir firma ile göndermiş olsaydı kafadan 2500 TL yi cebinden çıkmış bilebilirsin. Gelen ürünlerin üzerine hediyedir , vs gibi ibareler düşülmesi bir işe yaramıyor. Yada CustomDeclaration kupununun düşük gösterilmeside yemiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haklısın. Ben de hepsini araştırdım. İki seçenek vardı önümde; ya oradan dönecek birini bekleyecektim ki bu da aylar sürebilirdi, yada posta gümrüğünden çekmek. Bu da USPS ile mümkündü. Ben de öyle yaptım. Küçük bir şans ta olsa direk eve de gelebilir. Direk eve gelmese de, dediğin gibi, UPS yada FEDEX le gelmesi durumunda karşılaşacağım büyük rakamlarla karşılaşmam. Ee, ne yapalım, gülü seven dikenine katlanır ðŸ˜

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Haklısın. Ben de hepsini araştırdım. İki seçenek vardı önümde; ya oradan dönecek birini bekleyecektim ki bu da aylar sürebilirdi, yada posta gümrüğünden çekmek. Bu da USPS ile mümkündü. Ben de öyle yaptım. Küçük bir şans ta olsa direk eve de gelebilir. Direk eve gelmese de, dediğin gibi, UPS yada FEDEX le gelmesi durumunda karşılaşacağım büyük rakamlarla karşılaşmam. Ee, ne yapalım, gülü seven dikenine katlanır í ½í¸

İnşallah gelir. Bu tamamen ordaki memurun günlük ruh haline bağlı. Ben defalarca gittim posta işleme merkezine tamamen şans. Hayırlısı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen öyle, ben de yıllarca bu gümrükle haşır neşir olurum. Bazen kocaman mallar bi bakmışsın direk adreste, gümrüksüz.. Bazen de küçücük bir iğne gümrüğe takılır.. Şans, yada muayene memurunun ruh haline göre.. Hayırlısı diyelim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kontrol ettim daha Türkiye ye girmemiş, ama tahminim yarın girer. Çünkü 4. Gün oldu artık. Max 7 gün demişlerdi. Gerçi 2 gün (Cumartesi pazar) de çalışma günü dışında saysam sanırım ya hafta sonu ya da p.tesi salı çekerim., umarım yani

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ukim (uluslararası kargo işleme merkezi)' nde görünüyor. beklemeyeceğim, yarın gidip yalvar yakar bir şekilde isteyeceğim makinemi. zira perşembe günü güney doğu turuna çıkıyorum. alamazsam çok fena bozulacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ukim (uluslararası kargo işleme merkezi)' nde görünüyor. beklemeyeceğim, yarın gidip yalvar yakar bir şekilde isteyeceğim makinemi. zira perşembe günü güney doğu turuna çıkıyorum. alamazsam çok fena bozulacağım.

Hayırlısıyla kavuşursun umarım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aldım çok şükür :) yarın Urfa Mardin dolaylarındayım.. 14-24 'le geniş alan avındayım :)

Hadi geçmiş olsun. 14-24 hep ilgimi çekmiştir :) Umarım güzel kareler yakalarsın ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet, neredeyse hiç olumsuz yorum yok hakkında. Ben de ilk kez tecrübe edeceğim. Bakalım ne kadar becerebileceğim:) hoşuma giden bir kare olursa paylaşırım zaten..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar ;

Öncelikle foruma yeni katıldım , Fotoğraf makinesi hakkında pek detaylı bilgilere sahip değilim (geniş kapsamlı)

Kullandığım makine D90 yaklaşık 3 yıldır benimle

-Tamron AF 70-300mm F/4-5.6‎

-Tamron AF 28-80mm F/3.5-5.6

-Nikon 50mmF/1.8D Lens

Şimdi sizden yardım istediğim konu şu :

Ben hobi amaçlı başladım bu işe ve kendimce güzel fotoğraflar çektiğime inanıyorum , Düşündüm ki FF bir makine alayım 2. el ama ne alayım ?

Bunu araştırırken bu foruma geldim bütün cevapları ve yazıları ayrıca linkleri inceleyip verilen videoları izledim. Aklım da 2 - 3 makine vardı sağolsun arkadaşlar burada değerlendirmişler.

Ama benim 2-3 makine fikrim şu an 2 elimin arasına kafamı alıp acaba ben bu makineleri alsam mı ? Yoksa kendime lens mi alsam ? sorularını yÖneltti.

Elbet sen ne çekmek istiyorsun beklenti ne sorularınız olacaktır , ona da açıklık getireyim. Genelde portre çekiyorum bu mevcut lenslerimle evet :)

ve ufak tefek düğün fotoğrafçılığı yapan arkadaşıma yardım ediyorum.

Aklımda bulunan FF makineler şunlar ( 2.El alacağım)

- D800

- D700

- D600

Toz duman leke gibi konuların da hepsini okudum bu yüzden ''S'' ve ''10'' taglarını eklemedim onları da gÖz Önünde bulundurabilirsiniz.

Pek zengin bir bütçem yok ama ne kadar ayırdın diye soracak olursanız 3500 TL civarı bunun içinde yeni makine alacak olursam lens de dahil :/

Genel olarak sorum şudur ben ne yapmalıyım :blink:

D90 ile mutlu yaşayıp lens mi seçmeliyim (Ki gÖrüldüğü üzere 250 TL lik lenslerim var)

Ya da Bir full frame makine alıp bir de lens mi almalıyım ?

Yardım ederseniz çok sevinirim en azından fikir almış olurum şimdiden teşekkür ederim.

DİP NOT : Video İle İşim Yok HD vs vs vs.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.