İçeriğe git

Capture NX2' de fotoğrafa imza eklemek

Recommended Posts

Merhaba,

Capture NX2 konusuna bende uzunca bir süre kafa yormuştum. Hatta o dönem kullandığım iş akışımı da şurada anlatmaya çalışmıştım. Fakat zaman içerisinde arşivleme sorunları ve aradığım fotoğrafları geri bulma zamanının uzaması yüzünden Lightroom a doğru geçiş yaptım. Ancak hala gönlüm Capture NX2 dedir. Capture NX2 nin yazılım firması Nik software i Google ın satın almasından sonra programın daha fazla gelişmeyeceğini düşünüyorum. Ayrıca fiyat politikası gerçekten çok abartılı bence.

Windows üzerinde, her yeni çıkan Capture NX2 sürümünü sorunsuz çalıştırabilecek bir yöntem keşfetmiştim. Bunu da paylaşabilirim isterseniz:

Elinizde geçerli bir lisans anahtarı (yasal veya değil) olan sürümü yükleyin. Windows da "C:\Windows\System32\Drivers\etc" klasöründeki "hosts" dosyasına

127.0.0.1 sams.nikonimaging.com satırını eklediğinizde program artık lisans kontrolü yapmayacaktır.

Mac a uygulanır mı bilmiyorum ama benzer mantık mac dede çalışır gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elinizde geçerli bir lisans anahtarı (yasal veya değil) olan sürümü yükleyin. Windows da "C:\Windows\System32\Drivers\etc" klasÖründeki "hosts" dosyasına

127.0.0.1 sams.nikonimaging.com satırını eklediğinizde program artık lisans kontrolü yapmayacaktır.

Teorik olarak, bÖyle birşey yapılırsa, ilgili diğer lisanslı yazılım güncellemeleri de bloke olmaz mı?

Bir de 120$ karşılığında indirerek satın almak için link: https://www.imixermedia.com/product_info.php?products_id=107&gclid=CPSakLqhx78CFcoBwwodz5EAIQ

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teorik olarak, bÖyle birşey yapılırsa, ilgili diğer lisanslı yazılım güncellemeleri de bloke olmaz mı?

Bloke olmaz. Çünkü programı aktifleştirdiğiniz lisans kodu sunucu tarafında geÇersiz hale getirildiyse programınız tekrar lisanssız duruma geÇer. Bu işlem sunucu ile iletişimi keser sadece.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Capture NX2 konusuna bende uzunca bir süre kafa yormuştum. Hatta o dÖnem kullandığım iş akışımı da şurada anlatmaya çalışmıştım. Fakat zaman içerisinde arşivleme sorunları ve aradığım fotoğrafları geri bulma zamanının uzaması yüzünden Lightroom a doğru geçiş yaptım. Ancak hala gÖnlüm Capture NX2 dedir. Capture NX2 nin yazılım firması Nik software i Google ın satın almasından sonra programın daha fazla gelişmeyeceğini düşünüyorum. Ayrıca fiyat politikası gerçekten çok abartılı bence.

Windows üzerinde, her yeni çıkan Capture NX2 sürümünü sorunsuz çalıştırabilecek bir yÖntem keşfetmiştim. Bunu da paylaşabilirim isterseniz:

Elinizde geçerli bir lisans anahtarı (yasal veya değil) olan sürümü yükleyin. Windows da "C:\Windows\System32\Drivers\etc" klasÖründeki "hosts" dosyasına

Mac a uygulanır mı bilmiyorum ama benzer mantık mac dede çalışır gibi geliyor bana.

bu sekilde bende calistirmistim sorunsuz calisiyor, gerci NX2 kullanmiyorum merakimdan, kurmustum, yazilanlari okuyunca denemekte fayda var gibi gozukuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bloke olmaz. Çünkü programı aktifleştirdiğiniz lisans kodu sunucu tarafında geÇersiz hale getirildiyse programınız tekrar lisanssız duruma geÇer. Bu işlem sunucu ile iletişimi keser sadece.

SÖylemek istediğim, Nikon Message Center, View NX gibi uygulamaların iletişimini de kesmiyor mu?

Edit: Capture NX-D beta topiğinde cevabı gÖrdüm. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.