İçeriğe git

AF-S 24-70mm f/2.8 Yüksekten düşme testi !!!

Recommended Posts

Bunu bir kaç yıl önce, aynı bu model lensin termosuyla iş arkadaşıma yapmıştım, gözleri yuvalarından fırlamıştı resmen.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Duş testi standart bişey. Sanırım her Pentax kullanıcısı yapmıştır bu testi :D

Yalnız Nikon un açıklamasında (Sanırım D7100 de yazıyordu) su geçirmez değildir, suya dayanıklıdır ve ayrıca gerekli ekipman olmadan (uygun lensden bahsettiğini düşünüyorum) yağmur altında falan kullanılmamalıdır yazıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nikon forumunda Pentax satmak gibi olacak ama videoları görünce dayanamadım. :)

Nikon severlerin hoşgörüsüne sığınırak aşağıya bir kaç Pentax dayanıklılık testi ekliyorum. :)

Buyursunlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Buyursunlar :)

Sağlam testmiş, tebrik ederim Nikon'u lakin Nikon'un testi ile Pentax'ın testleri arasında şöyle kücücük bir fark var, belirtmeden gecemeyeceğim. :) :

Pentax'ın test yapılan makineleri K-7 ve K-5 giriş ve orta seviye diye adlandırabileceğimiz, Nikonda D5000, D7000 ayarında makineler. İlk Çıktıktıkarı zaman fiyatları da ortalama 1000 USD idi. Oysa ki Nikon'un D3s cihazı 5000 USD 'lik fiyat etiketi ile gönüllerde taht kurmuştu. D7000, D7100... vs. ayarında bir cihazla yapılmış sağlamlık testinin videosunu eklerseniz 1000 USD 'a insanlar hangi firmadan ne alıyor görmüş oluruz. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sağlam testmiş, tebrik ederim Nikon'u lakin Nikon'un testi ile Pentax'ın testleri arasında şöyle kücücük bir fark var, belirtmeden gecemeyeceğim. :) :

Pentax'ın test yapılan makineleri K-7 ve K-5 giriş ve orta seviye diye adlandırabileceğimiz, Nikonda D5000, D7000 ayarında makineler. İlk Çıktıktıkarı zaman fiyatları da ortalama 1000 USD idi. Oysa ki Nikon'un D3s cihazı 5000 USD 'lik fiyat etiketi ile gönüllerde taht kurmuştu. D7000, D7100... vs. ayarında bir cihazla yapılmış sağlamlık testinin videosunu eklerseniz 1000 USD 'a insanlar hangi firmadan ne alıyor görmüş oluruz. :)

Buyursunlar efendim....Dediğiniz klasmanda iki makine...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Ne kadar da acımasız testler bunlar ya. Kameralarımızı koruyalım en iyisi arkadaşlar. :)

Ben de bu yıl Mart ayında istemeden bir test yapmıştım. Karadeniz'de güzel bir fırtına çıktı ve yağmur birter bitmez sahile koştum. Güneş batarken birçok kare çektikten sonra biraz fazla suya yaklaşınca kameramla kendimi dalganın altında buldum. Tamamen tuzlu deniz suyunun altında yani. Akşam oldu, servis artık kapalıydı, kemerayı evde kurutmaya çalışmaktan başka çarem yoktu. 24 saat sonra kamerayı açtım, birkaç kare yaptım, her şey yolundaymış gibi çalıştı. İki defa tekrar kapatıp açtıktan sonra artık bir sorun çıktı. İşte o andan itibaren iki buçuk ay D800e kameram sevristeydi. Usta, mikroskop ile çalışarak birçok parçasını temizlemiş, ana kartını değiştirmeye zorunda kalmış ve en sonunda bütün netleme noktalarını yeniden ayarlamış. Şu an herhangi bir sorun yok çok şükür. Söz konusu Nikkor AF-S 24-70 mm F/2.8G ED'ye gelince ona hiçbir şey olmadı. Lensi koruma acamıyla Hoya HD UV filtreyi kullanıyorum; ne onun tarafından ne de bayonet tarafından su kaçtı. Küçük bir dalışımıza dayanıklı çıktı bu lens. Tabii ki onu tekrar denemeye hiç niyetim yok. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sende sohbete katıl

Önce yorumunu yaz sonra üye ol. Eğer bir hesabınız varsa, hesabınızla göndermek için şimdi oturum açın

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Eklediğiniz Link Otomatik Olarak Embed Çevrilmiştir..   Sadece yazı link haline çevir

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editörü Temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Kullanım Şartları Gizlilik Politikası Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için tamam olduğunuzu varsayacağız.